Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana oleju i filtrów w 1.6TDCI 90KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103598)

rupert2000 23-06-2010 21:42

Wymiana oleju i filtrów w 1.6TDCI 90KM
 
Witam,

Właśnie wymieniłem, przepis poniżej może się komuś przyda. Sam szukałem takiego :)

1. odkręcić plastikową osłone silnika od spodu (6-8 wkrętów Imbus)
2. poluzowac, nie odkręcać, śrubę spustu oleju (klucz 21)
3. odkręcić filtr powietrza - (5 x gwiazdka)
4. zdjąć pokrywę filtra powietrza i wyjąć filtr wraz z plastikową dolną część obudowy filtra.
5. filtr oleju pod filtrem powietrza po lewej stojąc przodem do silnika
6. odkręcić 2 śruby (klucz 8mm) od rury przechodzącej nad i obok pokrywy filtra oleju
7. odkręcić plastikową pokrywę filtra oleju (klucz 24)
8. wyjąć pokrywę wraz z wkładką filtra, przy wyjmowaniu odgiąć lekko rurę z pt. 6
9. spuścić olej (odkręć korek wlewy oleju i poluzować bagnet do sprawdzania poziomu oleju), wypłynie ok 3-3,5L
10. założyć komplet uszczelek (duża i mała) na wkładkę filtra oleju
11. włożyć wkładkę filtra oleju do silnika - kierunek wystającej wypustki "w dół"
12. przykręcić pokrywę filtra oleju
13. przykręcić rurę (2 śruby z pt.6)
14. zamontować filtr powietrza
15. wlać olej ok 3-3,5L
16. zamontować osłonę silnika od spodu
17. zapalić ~1min, wyłączyć i sprawdzić poziom oleju teraz i po przejechaniu kilku km po ostudzeniu silnika.

pozdr.
rupert

PS. wymiana filtra kabinowego opisana na stronie Filtron przy filtrze K1150

zip_77 02-11-2010 07:08

Odp: Wymiana oleju i filtrów w 1.6TDCI 90KM
 
witam!
jestem tu całkowitym nowicjuszem i trochę trudno mi się połapać na tym forum (z góry przepraszam) ... mam pytanko co ile zmieniać olej w focusie II (06') 1.6tdci (90KM) ja w swoim wymieniałem 15 miesięcy temu i przejechałem na tym oleju coś koło 18tys. km ... olej Castrol 5W30 ???Bo cos mi sie wydaje że już powinienem zmienić ...
i druga sprawa co ile zmieniamy rozrzad w takim silniku bo różne opinie słyszałem a aso mówi 180-200tys.km ?

pozdr.

damiasek 02-11-2010 16:30

Odp: Wymiana oleju i filtrów w 1.6TDCI 90KM
 
Cytat:

Napisał zip_77 (Post 1533368)
witam!
jestem tu całkowitym nowicjuszem i trochę trudno mi się połapać na tym forum (z góry przepraszam) ... mam pytanko co ile zmieniać olej w focusie II (06') 1.6tdci (90KM) ja w swoim wymieniałem 15 miesięcy temu i przejechałem na tym oleju coś koło 18tys. km ... olej Castrol 5W30 ???Bo cos mi sie wydaje że już powinienem zmienić ...
i druga sprawa co ile zmieniamy rozrzad w takim silniku bo różne opinie słyszałem a aso mówi 180-200tys.km ?

pozdr.

Olej wymieniamy w zależności od warunków jazdy nawet od 10 do 30 tyś km. ETIS forda podaje oleju po 20 tyś km, a wymianę rozrządu na 240 tyś km, ja wymieniałem przy 224 tyś km.

Pozdrawiam
Damian

iggy81 16-02-2011 08:48

Odp: Wymiana oleju i filtrów w 1.6TDCI 90KM
 
zgadza się - jeśli chodzi o silnik 1.6 TDCI 90 KM w Fordach (Fiesta S, Focus), wymiana oleju po przejechaniu 20 000 km (dla przykładu w Toyocie po 15 000 km), wymiana rozrządu po 240 000 km

pretorian2 16-02-2011 09:42

Odp: Wymiana oleju i filtrów w 1.6TDCI 90KM
 
jak ktos wymienia olej co 20-30 k to nie dziwić się prosze, że wam się zapycha układ smarowania turbiną, a w szczególności sławetna śrubka z sitkiem. A z ciekawości, bo jak kupowałem filtr oleju to nigdy nie miałem 2 uszczelek co najwyżej jedną, tą większą, a tą drugą gdzie w obudowie filtra oleju się umieszcza ?

myster92 16-02-2011 16:52

Odp: Wymiana oleju i filtrów w 1.6TDCI 90KM
 
Znajomy mechanik ma urządzenie do wysysania oleju przez otwór na bagnet, twierdzi, że jest to szybsze i wygodniejsze. Co o czymś takim sądzicie?

zip_77 20-06-2014 13:18

Odp: Wymiana oleju i filtrów w 1.6TDCI 90KM
 
Witam, zawsze wymiane oleju z filtrami robil mi mechanik ale o ostatnim incydencie gdzie mocno podejrzewam ze nie wymienil filtra prosze o info czy duzo roboty z tym? Ten filtr taki inny bez obudowy podejrzewam ze jakas stala oslona jest tylko czy dojde z dolu bez problemu? No i jak podejrzewam plyte trzeba zdemontowac?
Ile oleju wchodzi?

Ps. Sory za banalne pytania ake wole sie zapytac ;)

rafalg 22-06-2014 20:05

Odp: Wymiana oleju i filtrów w 1.6TDCI 90KM
 
Do filtra oleju jest dość dobry dostęp od góry pod przewodem powietrznym z obudowy filtra do sprężarki. Można nawet dla ułatwienie zdemontować tą rurę. Obudowa jest stała wymieniamy tylko wkład.

voodo 22-02-2015 11:42

Odp: Wymiana oleju i filtrów w 1.6TDCI 90KM
 
Nie chce zakładać nowego tematu więc podepnę się pod ten.
Czy ktoś z Was modyfikował w ten sposób filtr oleju i w ogóle czy ma to sens?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cneku 03-01-2017 18:40

Odp: Wymiana oleju i filtrów w 1.6TDCI 90KM
 
Witam, samochód to Focus mk2 1.6 TDCI 90km bez fap. Zbliża mi się wymiana oleju i zastanawiam się jaki wybrać. Auto ma 202 tyś przebiegu i jeździ na castrol edge turbo 5w30. Zastanawiam się czy ten olej jest ok do tego silnika bo z tego co widzę to bardziej jest do samochód grupy VAG i nie ma norm forda bądz HDI. Proszę o poradę.
Zmienić czy lać ten sam ? oraz jaki filtr czy MAN będzie ok ?
Zauważyłem również, że trochę się poci olejem przy intercoolerze co w takiej sytuacji czy ten element się wymienia ?.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.