Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] ABS raz działa a raz nie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119064)

Ministerpl 06-01-2011 02:02

ABS raz działa a raz nie
 
Cześć. Dzisiaj miałem niemiłą przygodę otóż na łuku drogi prowadzącej do zawad był lód pod lekką warstwą śniegu auto nagle przestało reagowac na moje ruchy kierownicą zacząłem hamować nie pamientam czy włączył się abs, próbowałem zapanowac nad autem, ale przy prędkości 20-30km/h wjechałem prawym bokiem w zaspę. Silnik się Zdusił. Po ponownym uruchomieniu silnika kotrolka od abs i hamulca recznego nie zgasła jak zwykle to miało miejsce, wyjechalem z zaspy, sprawdziłem czy działają hamulce - działają !! abs też i pojechałem dalej. Jako że sporo spraw dziś załatwiałem dosyć sporo jeździłem zrobiłem prawie 100km po mieście i wybadałem Całą sytuację. Najpierw zauwazylem , że po ponownym uruchomienu silnika po okolo 30sek - 60sek kontrolki zgasły(nie zawsze po ponownym uruchamianiu silnika gasną, jesli gasną to tak dosyc dlugo trzeba poczekac) jak zgasną to samoistnie sie zapaliły po okolo 2-5 minutach ABS działa, dopiero jak kontrolki swiecą dłużej niż 2-3 min abs przestaje działać i podczas chamowania blokuje mi koła. Była też sytuacja że jcechalem okolo 10 minut kontrolki się nie zapalały gasilem silnik po czm wracałem spowrotem i po również okolo 10 minutach na swiatlach samoistnie się zapaliły. Co może byc przyczyną? czy wjechanie w tą zaspę to spowodowalo? czy może była awaria wczesniej przez co stracilem panowanie nad autem - nie wiem ? Co powinienem sprawdzić najpierw ?

gepardcheester 06-01-2011 07:21

Odp: ABS raz działa a raz nie
 
sprawdz czujnik abs w kolach, z tej strony co uderzyleś w zaspe

Ministerpl 06-01-2011 09:08

Odp: ABS raz działa a raz nie
 
gdzie sa umiejscowione i jak je sprawdzic??

gepardcheester 06-01-2011 12:04

Odp: ABS raz działa a raz nie
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

poczytaj, były poruszane problemy na ten temat, poszukaj w postach, było poruszane wielokrotnie z abs, jeśli nic nie znajdziesz, będziemy coś myśleć

hirotaro 09-01-2011 11:20

Odp: ABS raz działa a raz nie
 
ja czujniki czyscilem zwykłą szczotka do odsniezania samochodu na skreconych kołach za zaciskiem czesto w zimie zachlapują sie błotem śnieżnym przynajmniej w moi przypadku tak było

tadek123 09-01-2011 21:00

Odp: ABS raz działa a raz nie
 
u mnie jest podobnie dwa dni temu przejechałem po większym śniegu i od tamtego momentu zaczeła sie świecić kontrolka ABS . Podczas chamowania abs działa , więc niewiem czy mam coś z tym robić ,

krzychu3073 10-01-2011 08:17

Odp: ABS raz działa a raz nie
 
Cytat:

Napisał hirotaro (Post 1573294)
ja czujniki czyscilem zwykłą szczotka do odsniezania samochodu na skreconych kołach za zaciskiem czesto w zimie zachlapują sie błotem śnieżnym przynajmniej w moi przypadku tak było

jak kolega mówi tak zrób! ja kiedyś jechałem na rybki polną drogą po błotku i zapalił mi się abs,po powrocie do domku umyłem auto i polałem wodą czujnik i śmiga do tej pory

Dłubek 10-01-2011 12:15

Odp: ABS raz działa a raz nie
 
U mnie była podobna sytuacja, z tym, że czujnik padł. Po wymianie czujnika, kontrolka zapalała się kiedy chciała. Wyczyściłem zębatkę na piaście i mam spokój do dzisiaj. Oczyść czujnik i zębatkę i zobaczymy co dalej.

hirotaro 10-01-2011 13:15

Odp: ABS raz działa a raz nie
 
przed wszystkim najpierw wyczyść a później się okaże co dalej trzeba robić

Marek 22-12-2011 08:11

Odp: ABS raz działa a raz nie
 
Siemka.

Dopadło i mnie.Abs na małych prędkościach (np.30km/h)włącza się przy ostrym hamowaniu.Sprawa ulega zmianie jeżeli jadę szybciej np.80km/h.Po mocnym naciśnięciu hamulca przez sekundę zadziała abs i koła blokują się,a auto zasuwa do przodu jak sanie św.Mikołaja:P

Nie wpadłem w nic,lampka ABS też nie świeci.......


Jakieś pomysły?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.