Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Po wymianie pompy nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86104)

diwix 15-12-2009 10:46

Po wymianie pompy nie odpala
 
Witam serdecznie !!!
Wiem że temat wałkowany jest od wielu wielu miesięcy ale w tym momenicie nie wiem jakie mam podjąć kroki w celu uruchomienia mojej Foki. Autko zostało sprowadzone z Francji z uwaloną pompą wtryskową, oczywiście pierwszą czynnością było naprawienie sterownika (po wcześniejszej diagnostyce komputerowej) niestety nic to nie dało. Korzystając z podpowiedzi "fachowców" zacząłem sprawdzać zawór wysokiego ciśnienia niestety spalił się. Więc postanowiłem wymienić całą pompę. Po wymianie pompy(używka) i przeprowadzonej synchronizacji ,komputer wykazywał błędy
P1664 i P1554 -czyli sterownik. Sterownik został naprawiony........i też nic to nie dało. W tym momencie nie ma kompletnie żadnego błędu. Pompa podaje paliwo mechanicznie na wtryski jednak nie ma ciśnienia do przebicia wtryskiwaczy. Wtryskiwacze były już na stole i każdy jeden otwiera się przy ciśnieniu 180 . Nadmienię że pompa została odpowietrzona. I w tym momencie nie mam pojęcia co dalej.........Proszę o POMOC !!!!!

Cezar77 15-12-2009 11:37

Odp: Po wymianie pompy nie odpala
 
Cytat:

Napisał diwix (Post 1310409)
Witam serdecznie !!!
Wiem że temat wałkowany jest od wielu wielu miesięcy ale w tym momenicie nie wiem jakie mam podjąć kroki w celu uruchomienia mojej Foki. Autko zostało sprowadzone z Francji z uwaloną pompą wtryskową, oczywiście pierwszą czynnością było naprawienie sterownika (po wcześniejszej diagnostyce komputerowej) niestety nic to nie dało. Korzystając z podpowiedzi "fachowców" zacząłem sprawdzać zawór wysokiego ciśnienia niestety spalił się. Więc postanowiłem wymienić całą pompę. Po wymianie pompy(używka) i przeprowadzonej synchronizacji ,komputer wykazywał błędy
P1664 i P1554 -czyli sterownik. Sterownik został naprawiony........i też nic to nie dało. W tym momencie nie ma kompletnie żadnego błędu. Pompa podaje paliwo mechanicznie na wtryski jednak nie ma ciśnienia do przebicia wtryskiwaczy. Wtryskiwacze były już na stole i każdy jeden otwiera się przy ciśnieniu 180 . Nadmienię że pompa została odpowietrzona. I w tym momencie nie mam pojęcia co dalej.........Proszę o POMOC !!!!!

Napisałeś że pompa niema ciśnienia by otworzyć wtryskiwacz a wtryskiwacze sprawdziłeś wiec masz odpowiedź.
Widocznie masz jakieś uszkodzenie mechaniczne pompy które nie pozwala wytworzyć odpowiedniego ciśnienia do otwarcia wtryskiwaczy.

mkaminski100 15-12-2009 21:05

Odp: Po wymianie pompy nie odpala
 
Czy pompa była sprawdzona pod względem podawanego ciśnienia?
Jesteś pewien, że jest dokładnie odpowietrzona?
Czy jest pewność, że filtr nie jest zabity?
Czy wtryski były sprawdzane czy nie leją itd (nie tylko ciśnienie przebicia)?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.