Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] widoczny olej w turbinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182263)

speedofpain 15-05-2013 20:39

widoczny olej w turbinie
 
witam, miesiąc temu kupiłem focusa 2 1.6 tdci 109 km bez dpfa 195 tys przebiegu. Sprawdziłem błędy
był błąd z egrem, wykasowałem i na razie jest ok. Nie jeździłem nigdy innym focusem, ale wydaje
mi się, że mój mógłby trochę się szybciej zbierać, generalnie zbiera się w miare ok, ale nie ma
uczucia wgniatania w fotel od niskich obrotów tj. od 1000-1500 słabo ciągnie później +/- ok.
Prędkość maksymalna 180, 2 razy sprawdzałem więc teoretycznie z tego co tu wyczytałem powinien pójść trochę szybciej.
Miałem wyciek spod jednego wtryskiwacza i w porównaniu do innych był za słabo dokręcony (widać, że był wymieniany) dokręciłem i wydaje się, że jest ok.
Dziś sprawdziłem turbo i w turbo było trochę oleju link do filmiku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Olej ciągnął się aż do filtra powietrza. Na filmiku widać olej i minimalny
luz (sprawdzałem niestety na ciepłym silniku). Muszę jeszcze wymienić filtr paliwa i powietrza (filtr powietrza strasznie zasyfiony
mam wyrobione gwinty od obudowy filtra i można powiedzieć, że górna część była tylko nałożona). Jest to mój pierwszy samochód z turbo
dlatego nie wiem co teraz zrobić, jechać do mechanika żeby się wypowiedział, czy jak jest olej to od razu regeneracja, czy może przeczyścić
to i czekać na rozwój wydarzeń. Dodam, że chodzi równo, pali od strzała, w ogóle nie słyszę turbo więc chyba ok. Oleju też nie widzę, żeby brał.
Nie wiem czy coś wywnioskujecie z tego filmiku, jeśli tak to proszę o jakieś porady :)

aprox99 15-05-2013 22:09

Odp: Problem z turbiną? widoczny olej
 
Olej w turbo w rozsądnych ilościach jest normalnym zjawiskiem.Egr jest na pewno zasyfiony,wybuduj go i wyczyść

speedofpain 15-05-2013 23:21

Odp: Problem z turbiną? widoczny olej
 
Bump:
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 2013246)
Olej w turbo w rozsądnych ilościach jest normalnym zjawiskiem.Egr jest na pewno zasyfiony,wybuduj go i wyczyść

Czyli mam rozumieć, że to normalna ilość?, wyczytałem że niektórzy robią sobie separatory oleju warto to zrobić?
Egr z pewnością przeczyszcze jak tylko znajdę czas, dzieki

luki6262 16-05-2013 05:34

Odp: Problem z turbiną? widoczny olej
 
Olej tam się bierze bo ciągnie odmą. Ja tam planuje dać siateczkę tkaną metalową ale nie mogę jej nigdzie dostać;/
Odczucie, iż samochód w granicach 1000-1500 obr/min nie jedzie jest całkiem normalne. Jest to diesel o małej pojemności z turbodoładowaniem, także auto dopiero coś jedzie od 1800 obr/min (wdł producenta wtedy osiąga max. moment obrotowy). Staraj się unikać niskich obrotów, gdyż dwumasa tego nie lubi.

ministerq 16-05-2013 07:50

Odp: Problem z turbiną? widoczny olej
 
Cytat:

Napisał luki6262 (Post 2013294)
Ja tam planuje dać siateczkę tkaną metalową ale nie mogę jej nigdzie dostać;/

Też ją zasyfi ją prędzej czy później...

luki6262 16-05-2013 20:42

Odp: Problem z turbiną? widoczny olej
 
Cytat:

Napisał ministerq (Post 2013338)
Też ją zasyfi ją prędzej czy później...

myślisz?
Ja to chciał zrobić w ten sposób:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

xander! 17-05-2013 18:16

Odp: widoczny olej w turbinie
 
Dół może być słaby jak jest klima włączona spróbuj na wyłączonej go zebrać ale licznikowe 180 to mało tak czy inaczej ;)

garusgdansk 18-05-2013 05:46

Odp: widoczny olej w turbinie
 
speedofpain Olej będzie zawsze "ten typ tak ma" nic na to nie poradzisz, olej także możesz znaleźć w kolektorze tłoczącym turbiny aż do gumowych przewodów. Zatem olejem się nie przejmuj, taka konstrukcja, a że jest sprawdzona i ten silnik wszędzie wkładają, kontrukcyjnie nic nie zmieniają.

lukaszs 19-05-2013 23:47

Odp: widoczny olej w turbinie
 
wymysl inzynierow do poprawy ekologii..

Autorek 04-03-2016 23:46

Odp: widoczny olej w turbinie
 
Cześć!
Ja mam podobnie jek kolega pokazał na filmiku. Nie sprawdzaliśmy z mechanikiem luzu, ale prawdą jest, że olej w tym dolocie stał. Przejęty mechanik (dobry kolega) powiedział, że wkrótce może dojść do sytuacji, iż samochodu nie będę mógł zgasić albo że wyrzuci bokiem korbowód.

Przypuszcza, że bez problemów z tym związanych nie zrobię kolejnych 20 tkm (obecny przebieg 260 tkm). Co o tym sądzicie? Bo tutaj z kolei czytam, że nasze Foczki tak po prostu mają. U mnie z turbiny się nie leje, oleju śmiało wystarcza do kolejnej wymiany, nie kopci, nie zachowuje się w jakiś niebywały sposób. Stąd moje pytanie czy olej w pokazanym na filmiku miejscu w wypadku Focusa 1.6 TDCi jest czymś groźnym czy nie (mam też wyłamaną część łopatki w turbo, ale to pewnie nie ma nic do stojącego w dolocie oleju)? Będę szczerze wdzięczny za odpowiedzi.

kaacka 06-03-2016 20:27

Odp: widoczny olej w turbinie
 
na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad wyłamaną łopatką, a olej - olej g:DD

i w nawiązaniu do PM - swoją foczkę 1.6 "oddałem" przy przebiegu poniżej 250 kkm jakiś czas temu. od zawsze miała olej w dolocie, przy +- 50 kkm miała zrobionego fajnego chipa, turbo szło aż miło a niejedno 2.0 passatowe zostawało w trasie w tyle na odejściu. do chwili obecnej - przypuszczam że z przebiegiem ok 300 kkm jeździ na pierwszym turbie. i 3-cim sprzęgle.... g:okulary

pozdrówko

Autorek 06-03-2016 22:18

Odp: widoczny olej w turbinie
 
Serdeczne dzięki. Pomyślę o tej uszkodzonej łopatce (może z 1/3 jest ułamana). Dzięki bardzo. Powodzenia w "docieraniu" C-maxa ;)

krzys1968 07-03-2016 08:52

Odp: widoczny olej w turbinie
 
W swoim zalozylem osobny separator i spokoj . Olej osacha sie tez w chlodnicy intercol i nalezalo by ja co jakis czas wyczyscic , kolektor ssacy tez sie zapycha przez to

ministerq 07-03-2016 14:21

Odp: widoczny olej w turbinie
 
Wyłamana łopatka w turbinie powoduje że turbo nie jest już wyważone, i bije podczas obracania się. Kwestią czasu jest jak wybije ułożyskowanie, i puści olej. W wariancie optymistycznym - zabije tylko siebie.

kaacka 07-03-2016 20:32

Odp: widoczny olej w turbinie
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 2552305)
W swoim zalozylem osobny separator i spokoj . Olej osacha sie tez w chlodnicy intercol i nalezalo by ja co jakis czas wyczyscic , kolektor ssacy tez sie zapycha przez to

racja. pomaga go przedmuchać - w tym celu trzeba mieć nieco dłuuugiej prostej albo i nie-prostej. może być z opcją "bez ograniczeń" choć starcza żeby n ie było zbyt dużego ruchu, pełny bak i podomykane szyby..... :619: wystarcza w zupełności.

a kolega z dąbrowy normalnie przepowiada przyszłość g:DD

krzys1968 07-03-2016 20:50

Odp: widoczny olej w turbinie
 
Cytat:

Napisał kaacka (Post 2552782)
pomaga go przedmuchać

Przedmuchanie duzo nie pomoze olej zakleja otwory w chlodnicy . Swoja czyscilem benzyna ekstrakcyjna

kaacka 07-03-2016 20:58

Odp: widoczny olej w turbinie
 
regularne dmuchanie nie pozwoli na zaklejenie sie czegokolwiek. nawet w chłodnicy.

pilot14 13-03-2016 21:17

Odp: widoczny olej w turbinie
 
Turbo jak zacznie gwizdać (przez nie wyważenie) to dla świętego spokoju odłóż kasę na jego wymianę. Jak chcesz naprawdę wiedzieć czy turbo leje, to wywalasz odmę pod samochód (żadne separatory i inne siateczki), zaślepiasz dziurę w dolocie. Czyścisz wąż gumowy od filtra do turbiny tak żeby był suchy (benzyna ekstrakcyjna) i samo wejście do turbiny delikatnie wycierasz żeby nie miało oleju. I tak robisz z 500 km. Jak po tych 500 km będzie olej po stronie ssącej turbiny to już jest źle. Jak będzie tylko wilgotno od oleju to jeszcze pojeździ.
Jak będziesz zmuszony wymieniać turbinę - jedna rada. Ten kto regeneruje turbinę niech ją wymienia i daje na to pełną gwarancję (turbina + wymiana i zachowanie pełnej procedury wymiany). Wtedy co najmniej 2000 nie twoje.

Autorek 14-03-2016 17:33

Odp: widoczny olej w turbinie
 
Bardzo dziękuję za cenne rady. Jak tylko będę mógł, zastosuję.

Autorek 14-03-2016 21:07

Odp: widoczny olej w turbinie
 
A jeszcze zapytam: czym się różni normalny gwizd turbo od tego, który zwiastuje problemy? W moim Focusie od zawsze słychać lekki gwizd załączonego turbo. Ale słyszałem, że jakieś gwizdanie jest niepożądane. Tylko jakie?

pilot14 14-03-2016 23:06

Odp: widoczny olej w turbinie
 
Jak zacznie gwizdać podobnie do startującego odrzutowca, to będziesz wiedział ;) A jak się boisz że turbo puści olej, to przyswój procedurę awaryjnego gaszenia rozbieganego silnika. Wysoki bieg i nagłe puszczenie sprzęgła (po wcześniejszym zatrzymaniu samochodu oczywiście).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.