Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Jaki powinien być koszt wymiany tłumika środkowego i końcowego ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=23651)

faberino 13-04-2007 16:57

Jaki powinien być koszt wymiany tłumika środkowego i końcowego ?
 
Witam!
Mam pytanie dotyczące kosztów wymiany tłumika środkowego i końcowego. W moim Galaxy jest mocno uszkodzone poszycie tych tłumików. Już jakiś czas tak jeżdżę i troszkę pierdzi. Jakby ktoś, kto wymieniał już te tłumiki, podał mi jakie są koszty wymiany to byłbym wdzięczny.

rz 13-04-2007 18:41

koszt samej robocizny to jakies 50zl moze ciut wiecej
a jesli chodzi o czesci to jesli dobrze pamietam to za srodkowy i koncowy tlumik trzeba dac cos w granicach 500-600zl (glowy nie dam sobie uciac). mowa tu o oryginalnych tlumikach do galaxy ale nie sa to ceny z ASO
jak ojciec wroci to spytam sie dokladnie ile zaplacil za koncowy tlumik razem z wymiana

pozdro
rz

faberino 13-04-2007 19:19

Dzięki za informację bo nie miałem bladego pojęcia jakie to są koszta.

wojtaswb 14-04-2007 20:16

Widziałem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i chyba też kiedyś widziałem końcowy w tej samej cenie ale nie pamiętam czy tego samego sprzedawcy. Oczywiście to nie ta sama klasa i najprawdopodobniej nie ta jakość chociaż to Bosal ale jednak dużo taniej. Mam taki porządny warsztat, gdzie jeden spaw kosztuje 15 zł. Więc np;. wycięcie tłumika, wspawanie nowego ew. uszczelki razem 30 zł. W tym pokrycie farbą na wysokie temperatury. Byłem tam z różnymi autami i naprawdę jestem zadowolony.

figer 15-04-2007 10:26

Cytat:

Napisał wojtaswb
Widziałem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i chyba też kiedyś widziałem końcowy w tej samej cenie...

Jest tylko maly feler - tlumik od diesla nie pasuje do 2,3 w benzynie :fcp4

jagrall 15-04-2007 10:29

Cytat:

Napisał rz
koszt samej robocizny to jakies 50zl moze ciut wiecej

a może nie, ja mam do wymiany ostatni tłumik i za wymianę majster powiedział mi 30 zł. przypuszczam że za 2 nie wezma więcej niż 50

rz 15-04-2007 17:22

Cytat:

Napisał jagrall
Cytat:

Napisał rz
koszt samej robocizny to jakies 50zl moze ciut wiecej

a może nie, ja mam do wymiany ostatni tłumik i za wymianę majster powiedział mi 30 zł. przypuszczam że za 2 nie wezma więcej niż 50

no musiales sie czepic, niebyl bys soba :P
napisalem, ze 50zl a moze ciut wiecej
ewidentnie chciales sobie nabic posta :P

pzdr
rz

faberino 15-04-2007 18:20

30 czy 50 za wyminę to nic przy 500- 600 za tłumik... ale i to przełknę

rz 15-04-2007 18:50

500-600 to cena za 2 tlumiki (srodkowy i koncowy)
ja osobiscie polecam zalozyc oryginalny fordowski. od 300tys czyli od nowosci smigaja u mnie takie tlumiki, tzn pare kilometrow temu wymienilem koncowy bo juz powoli zaczal wolac o pomoc, ale srodkowy jest nadal ok
nie wiem jak jest z zamiennikami ale jak juz mial bym wymieniac to na oryginal
pomysl o tym

pzdr
rz

jagrall 15-04-2007 19:38

Cytat:

Napisał rz
ewidentnie chciales sobie nabic posta :P

mam ich napisanych na tyle dużo że nie muszę sobie nic nabijać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.