Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Silnik nagle zaczął szarpać i gasnąć. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323163)

koko887 29-08-2021 21:42

Silnik nagle zaczął szarpać i gasnąć.
 
Cześć.

Mam problem z moim fusionem (1.4 DURATEC). Do wczoraj wszystko działało super i bezproblemowo. W nocy wróciłem do domu z trasy i wszystko działało ładnie. Nad ranem popadało (nie wiem czy ma to znaczenie) i kiedy po południu chciałem jechać, to po kilku metrach silnik zaczął szarpać i zgasł. Zapalił się też chceck engine.

Po ponownym odpaleniu po chwili znowu silnik zgasł. Próbowałem kilka razy odpalać i z różnym skutkiem gasł po kilku minutach. Za którymś razem po zgaśnięciu już nie odpala. Po przekręceniu kluczyka na zapłon załączają się kontrolki ale przy próbie uruchomienia nic nie kręci.

Jutro odczytam błędy (da się na samym zapłonie?) posprawdzam masę przy karoserii, styki na ECU i styki przy rozruszniku ale czy ktoś może kojarzy co to może być i gdzie szukać jakiegoś rozwiązania? Nic nie wygląda też na zalane.

Czy cewka zapłonowa albo przewody mogą dawać takie dziwne objawy, że się wszystko trzęsie i gaśnie? Ale czemu teraz w ogóle nie chce odpalić jakby rozrusznika nie było?

damianisko5 30-08-2021 08:38

Odp: Silnik nagle zaczął szarpać i gasnąć.
 
W domu jest Fiesta mk6. To nie Fusion, ale podobne objawy miał kilka lat temu. Zanim sterownik trafił do naprawy, to było przy niej mnóstwo pracy a dotyczyły poprawy styków /tak w skrócie to opisuje, a Ty to wymieniłeś w poście/.
Zwróć uwagę na położenie sterownika i tu szukaj przyczyn awarii.
Oby to nie było to, czego Ci życzę. A usterka w tej Fieście była poważna i mogła się wiązać z dużymi kosztami.

Odsyłam do mojego posta na Forum Fiesty.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Antej 30-08-2021 09:11

Odp: Silnik nagle zaczął szarpać i gasnąć.
 
Cytat:

Napisał damianisko5 (Post 3365194)
poprawy kontaktów styków

To ile tych kontaktów miał każdy styk?
Normalnie jest tylko jeden kontakt na parę styków, czyli "kontaktu styków".

Gdzie jest to auto w warm-maz?

Jeśli uszkodzony jest PCM to wywali błędy immo i program diagnostyczny nie będzie chciał się połączyć z autem.
Wymiana PCM, kodowanie kluczyków, całość w miarę szybko i dość tanio.
Jak wiązki pognite to więcej zabawy.

damianisko5 30-08-2021 10:04

Odp: Silnik nagle zaczął szarpać i gasnąć.
 
Chodzi o styki.
Poprawione.

koko887 31-08-2021 09:20

Odp: Silnik nagle zaczął szarpać i gasnąć.
 
No wiec pobawiłem się wczoraj trochę i niestety nic nie pomogło. Samochód nie odpala (rozrusznik w ogóle nie kręci) a na zapłonie komputer nie łączy się z samochodem (posiadam ELM327 v3 FORD USB na chipie STN1170 od Viakena).

Wczoraj udało mi się:

- wyczyścić styki sterownika komputera
- wyczyścić styki mas i plusa
- wyczyścić wszystkie styki przy rozruszniku
- posprawdzać bezpieczniki i przekaźniki

Nic nie pomogło, więc dziś samochód trafił do elektryka. Zobaczymy co powie.

damianisko5 31-08-2021 10:33

Odp: Silnik nagle zaczął szarpać i gasnąć.
 
A sprawdzałeś bezpieczniki i przekaźniki? Słyszysz pompę paliwa po włączeniu zapłonu i
po 2, 3 sekundach gaśnie dioda/lampka immo?

koko887 31-08-2021 12:20

Odp: Silnik nagle zaczął szarpać i gasnąć.
 
Przekaźniki i bezpieczniki sprawdzone. Nawet gdyby pompa paliwa padła, to silnik by coś zakręcił ale nie odpalił a tu objaw jakby rozrusznika nie było. Cisza kompletna.

Dioda IMMO nie gaśnie i mruga nawet szybciej. Podejrzewam, że padł sterownik chociaż w środku wygląda ładnie i nic nie jest zalane.

Wzrokowo wiązki też wyglądają OK, nic nie jest przetarte ani urwane.

damianisko5 31-08-2021 13:14

Odp: Silnik nagle zaczął szarpać i gasnąć.
 
1 załącznik(i)
Marek napisałeś tak - Dioda IMMO nie gaśnie i mruga nawet szybciej. Dokładnie tak było w Fieście mk6, o której wspomniałem w poście i odsyłałem do Forum Fiesty. To może wskazywać na awarię sterownika silnika.

I chyba już ostatnie pytanie i sugestia z mojej strony. Napisałeś 'w środku sterownik wygląda ładnie" czy go rozbierałeś?? a jak wyglądają piny w nim oraz, co również ważne, we wtyczce
Dodam dla zainteresowanych, że w mk6 wtyczka mocowana jest do sterownika zrywalną śrubą. Usunięcie jej jest trudne.
Jak to wygląda u Ciebie?
Powodzenia.
na foto sterownik mk6.

koko887 31-08-2021 14:40

Odp: Silnik nagle zaczął szarpać i gasnąć.
 
Śruba była zrywalna (tego co to wymyślił to bym...!!!). Naciąłem ją i udało mi sie odkręcić wtyczkę. Piny we wtyczce są bardzo ładne. Piny w sterowniku miały jakiś biały nalot ale je dokładnie wyczyściłem.

Sterownik otworzyłem i przejrzałem czy nic nie jest okopcone albo czy nie zimnych lutów. Na oko wszystko wygląda jak nowe. Ja też podejrzewam sterownik silnika.

Czy ktoś się orientuje ile może kosztować wymiana sterownika na sprawny używany i dodanie kluczyków, żeby wszystko działało?

Antej 31-08-2021 15:02

Odp: Silnik nagle zaczął szarpać i gasnąć.
 
Koszt sterownika, reszte zrobisz tym co juz masz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.