Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Regeneracja zacisków hamulcowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99070)

lucek23 30-04-2010 09:16

Regeneracja zacisków hamulcowych
 
Witam
Przymierzam się do zregenerowania tylnych zacisków w moim kombiku.
W mojej okolicy nie mogę znaleźć nikogo kto by się tym para dlatego szukałem na Allegro.
Znalazłem jakąś firmę i raczej się zdecyduję (350zł - 50zł za stary zacisk).

Jestem zielony i dlatego też mam pytanie - czy muszę dokupić do nowego (zregenerowanego) zacisku zestaw naprawczy gumkami czy nie? Robię to po raz pierwszy i dlatego chcę być przygotowany :)

nokitel 30-04-2010 10:00

Odp: Regeneracja zacisków hamulcowych
 
te zaciski które oni proponują są po regeneracji i są już wyposażone w gumki i uszczelniacze. Nic nie będziesz już musiał kupować. Co ci sie dzieje z zaciskami że chcesz wymienić? ja regenerowałem sam (uszkodzony ręczny i wycieki) chodzi jak nowy a koszt około 60zł + 2-3godziny zabawy wszystko ze zdjęciem koła i założeniem

lucek23 30-04-2010 10:32

Odp: Regeneracja zacisków hamulcowych
 
Dzięki za pomoc

Co do zacisków mam typową przypadłość tego modelu - prawe tylne koło blokuje się po zaciągnięciu ręcznego i strasznie się grzeje a hamulce nie puszczają.
Przeczytałem na forum mnóstwo wątków, z większości porad skorzystałem włącznie z reperaturkami, jednak nie dało to efektów i pozostało mi zregenerowanie tych zacisków.
Chociaż ostatnio po wymienia linek zauważyłem, że jak złapie ręczny (a trzyma drań tak mocno że nie da się ruszyć) to po pewnym czasie (kilkunastominutowym postoju) popuszcza i można jechać :)

dikileiden 30-04-2010 10:45

Odp: Regeneracja zacisków hamulcowych
 
lucek23- podaj link do tej strony na Allegro

lucek23 30-04-2010 10:51

Odp: Regeneracja zacisków hamulcowych
 
proszę bardzo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dikileiden 30-04-2010 10:57

Odp: Regeneracja zacisków hamulcowych
 
nokitel - powiedz mi czy używałeś jakiś specialnych środków do czyszczenia zacisku i co tam z tym ręcznym się dzieje że się tak zacina ten zacisk (coś trzeba wyczyścić-posmarować).

jaculek63 30-04-2010 15:44

Odp: Regeneracja zacisków hamulcowych
 
A co ma zacisk do ręcznego przecie tam są z tyłu tarczobębny,sory jednak zacisk.

Szeryf455 30-04-2010 15:52

Odp: Regeneracja zacisków hamulcowych
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Z tego się dowiesz dużo.

nokitel 30-04-2010 16:05

Odp: Regeneracja zacisków hamulcowych
 
żadnych tarczobębnów w mk3 nie ma u nas w mondkach ręczny jest w zacisku tarczowym. Ja zrobiłem tak:
1. wszystkie śrubki polałem wd40 poczekałem po 15 minutach powtórzyłem czynność.
2. rozkręciłem zacisk umyłem go w benzynie przesmarowałem smarem (nie żałowałem)
3. zamontowałem dodatkową sprężynę do odciągania tłoczka by zwiększyć siłę odciągania
Najczęstszym powodem zacinania jest czynnik ludzki :) podczas wymiany klocków lub brak okresowych przeglądów-smarowań
Mi uszkodził koleś gdy na musa chciał wcisnąć tłoczek podczas wymiany klocków. Raz do roku powinno się rozebrać wyczyścić i nasmarować zacisk a wieżcie mi nigdy sie z nim nic nie stanie

Dexon 30-04-2010 16:53

Odp: Regeneracja zacisków hamulcowych
 
Cytat:

Napisał lucek23 (Post 1426285)
Chociaż ostatnio po wymienia linek zauważyłem, że jak złapie ręczny (a trzyma drań tak mocno że nie da się ruszyć) to po pewnym czasie (kilkunastominutowym postoju) popuszcza i można jechać :)

No właśnie... jesteś pewny, że wszystko w porządku z linkami? U mnie po zaciągnięciu i spuszczeniu ręcznego zostawał duży luz na dźwigni - zacisk nie do końca odpuszczał. Przyczyna jednak tkwiła w linkach, a nie w zacisku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.