Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54222)

pasta 31-10-2008 14:07

Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy
 
Nie miałem pojęcia skąd bierze się tam woda troszkę rozebralem moja foke.
I stwierdzam, że woda nie dostaje sie ani od progu ani od podlogi. Mianowicie pod wykladzina znajduje sie jeszcze jedna (jezeli mozna ja tak nazwac) a zakrywa tylko czesc pod pedalami (tzn swoim zasiegiem nie pokrywa powierzchni plaskiej pod nogami tylko konczy sie na zagieciu podlogi) i jest ona przesiaknieta do cna:(

PROSZE O POMOC skad ona czerpie wode i jak to cholerstwo uszczelinic?!

P.S. Spojrzalem na cale nadkole i wydaje sie w 100% szczelne. Sytuacja wystepuje tlyko u kierowcy
P.S. 2 Wiem, że były podobne tematy na forum, lecz w nich nie znalazlem odpowiedzi na moj przypadek.

Pozdrawiam

blair7 31-10-2008 14:20

Re: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy POMOCY! Focus MK1 2002
 
woda najprawdopodobniej leje sie przez uszczelke szyby przedniej, sprawdz czy ta uszczelka dolega szczelnie do szyby i do samochodu

KaMiLL WRC 31-10-2008 14:25

Re: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy POMOCY! Focus MK1 2002
 
Ja mam podobny problem w swoim aucie tylko, że w moim przypadku gdy pada deszcz woda zbiera się powierzchni płaskiej pod nogami. Na dniach będę wymieniał szybę na podgrzewaną i zobaczymy czy ten zabieg pomoże.

SMUTNYINDYK 01-11-2008 00:04

Re: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy
 
Przez szybę, która jest wklejana nie może woda wniknąć do środka. Uszczelka to tylko rzecz dodatkowa powiedziałbym kosmetyczna. Szukać powinno się na przewodach od klimy, lub nieszczelności związanych z nagrzewnicą[choć pewnie wtedy by dało się to wyczuć po zapachu]. Generalnie trudna sprawa.

Natiew 01-11-2008 09:24

Re: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy
 
W moim przypadku woda była pod wykładzinami kierowcy i pasażera rozebrałem wszystko co wskazywało by na nie szczelność [ podszybie, wszystkie plastyki wew auta ,wykładziny wytłumienia .i nic Okazało się że szyba czołowa była zle wklejona [autko miało ją zmienianą ] teraz jest ok.

tomitomi 01-11-2008 10:58

Re: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy
 
też miałem powódź na dywaniku pasażera, woda szła przez podszybie po stronie pasażera - taki czarny kawał plastiku. trzeba to wyjmować przy wymianie filtra kabinowego i wtedy można zerwać zaczepy.

chwilowo mam podszybie doklejone czarna taśmą - wygląda to nie ciekawie, ale przymierzam się do kupna nowego - ok. 130zł.

jeżeli Ty masz krótszy dywanik to woda idzie od razu w podłogę.

Natiew 01-11-2008 11:29

Re: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy
 
Podszybie składa się z dwóch części i za 130 pln kupisz NOWĄ tylko jedną wiem bo sam kupowałem za 248pln kompl .w ASO niepotrzebnie?Jeśli już jest problem z przeciekiem z powodu podszybia [maskownica] to przeważnie częśc prawa [od str pasażera ] bo w tej części jest rynna omijająca filtr pyłkowy.Maskownica nie musi być niczym uszczelniana do szyby chociaz w ASO mają specjalną taśmę ?

blair7 01-11-2008 23:59

Re: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy
 
Cytat:

Napisał SMUTNYINDYK
Przez szybę, która jest wklejana nie może woda wniknąć do środka. Uszczelka to tylko rzecz dodatkowa powiedziałbym kosmetyczna. Szukać powinno się na przewodach od klimy, lub nieszczelności związanych z nagrzewnicą[choć pewnie wtedy by dało się to wyczuć po zapachu]. Generalnie trudna sprawa.


jestes kolego w bledzie, bo pod szyba sa otwory ktorymi jesli uszczelka nie dolega dostaje sie woda i jestem tego pewien, bo po poprawieniu i "uszczelnieniu" uszczelki problem wody na dywaniku ustal

PawełFarm 02-11-2008 13:46

Re: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy
 
Witam, jak pewnie wiekszosc ludzi mialem problem z podszybiem i woda na dywaniku pasazera z mojego doswiadczenia w walce z ta przypaloscia wynika to iz nie potrzeba generalnie zadnych uszczelek na podszybiu, sylikonu itp. Wystarczy ze dokladnie wpasujemy owo podszybie. Podszybie to ma rynienke ktora musi byc zalozona dokladnie pod kawalek wystajacego metalu, ktory stanowi jakby puleczke dla spywajacej wody (rynienka z podszybia jest ostatnia deska ratunku przed splywajaca woda), jezeli zrobimy to dokladnie i ta plastikowa rynienka sie nie zagnie to nadmiar wody z metalu bedzie splywal po plastikowej rynience a ta bedzie kierowac ta wode do odplywu i bedzie sucho). U mnie obecnie uszkodzone zatrzaski slabo trzymaja podszybie a woda sie nie leje. Mysle ze moja metoda jest latwa szybka i tania.

Powodzonka

dyha 02-11-2008 22:16

Re: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy
 
zapraszam zainteresowanych do przeczytania mojego poniższego postu:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

myślę że może Wam pomóc w rozwiązaniu problemu z przeciekaniem foczki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.