Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   miejsca parkongowe dla inwalidów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=8299)

bb 15-10-2005 18:26

miejsca parkongowe dla inwalidów
 
wczoraj ok 14 bylem w krk w geante zaparkowałem foczke dosc blisko ide w strone wejscia i widze ze unem podjezdza inwalida bez nogi no i niestety niema gdzie zaparkowac specjalnie podszedlem do miejsc dla inwalidów no widze piekna bmw7 oczywiscie bez znaczka dla inwalidów zdenerwowałem sie i dzwonie na policje mowie co i jak powiedzieli ze zaraz przyjadą , stanolem z boku i czekam po 15 min zrezygnowałem i ulotnilem sie
polskie realia ...
pare godzi pozniej widze w tv jak niejaki (biore odpowiedzialnosc za swoje slowa) pajac Oleksy glupio sie umiecha przy zaparkowanej swojej skodzie oczywiscie na miejscu dla inwalidów , nie wykazując nawet grama skruchy !! to jest straszne wydawalo by sie wyksztalcony czlowiek i nieczuje tej sytuacji ja tego nierozumiem !! w dodatku dzis na interi piekne zdjecie policyjnej octavki na miejscu dla oczywiscie inwalidów ... czy nasze spoleczenstwo jest nap[rawde tak glupie i znieczulone ???
ps sam mimo mlodego wieku jestem inwalidą no coz takie jest zycie ale na tych miejscach nigdy nie parkuje bo 50 m do przejsci la mnie to zaden problem ale dla niektorych ...

co o tym myslicie ??

ps2 stopien niepelnosprawnosci pana z una jest mi znany poniewaz juz go kiedys widzialemw podobnej sytuacji ...

Embyrys 15-10-2005 19:34

U mnie pod Carrefourem jak ktoś parkuje na miejscach dla inwalidów to ochrona podchodzi i każe przestawić samochód. No chyba, że jest to BMW 7 i wysiada z niego kilku panów bez szyi. Wtedy ochrona nagle ma zaćmienie. Ale interwencji policji nigdy nie widziałem.
A BTW była kiedys taka akcja w TV i g... dała. Nic dziwnego jak pan jełop Oleksy i jełopy policjanci mają to w d... i parkuja na tych miejscach. :evil:
Jest tez inna strona medalu. Znam kilku "niepełnosprawnych", którzy "załatwili" sobie najpierw papiery a potem wydzielone miejsce pod blokiem, żeby mieć gdzie parkować na osiedlu gdzie zwykle jest ciasno z parkowaniem. A wierzcie mi, że jeżeli są niepełnosprawni to tylko na umyśle :x
Chce tylko podkreślić, że to są paskudne wyjątki, a nie reguła, żęby mnie ktoś źle nie zrozumiał.

Skolmi 15-10-2005 19:43

A jak ja zobaczyłem klubowicza z FEFK stojącego na kopercie i napisałem o tym na ich forum, to zostałem publicznie potępiony przez kilkadziesiąt osób, moderatorów włączając, że "jak tak można ... donosić" :roll:


PS. A sprawa Oleksego pokazuje jak daleko jesteśmy w tyle za cywilizowanymi krajami.

bb 15-10-2005 20:50

[quote="Skolmi"]A jak ja zobaczyłem klubowicza z FEFK stojącego na kopercie i napisałem o tym na ich forum, to zostałem publicznie potępiony przez kilkadziesiąt osób, moderatorów włączając, że "jak tak można ... donosić" :roll:

i dobrze zrobiles!!

kuba 15-10-2005 23:30

Cytat:

Napisał Skolmi
A sprawa Oleksego pokazuje jak daleko jesteśmy w tyle za cywilizowanymi krajami.

Cywilizowanymi krajami- chciałeś chyba powiedzieć daleko za murzynami.

karex 27-10-2005 00:53

Tępić tępaków.
Ja jestem za donoszeniem na takich.
Dodam, że sam pod marketem nie staję za blisko - po co mam się przeciskać wysiadając z auta jak mogę na luzaka iść.

patryk_waw 27-10-2005 08:24

Niestety wiem coś o tym, czasami powoże Yarisa rodziców wożąc moją mamę która jest inwalidą I grupy i ma wszelkie dokumenty uprawniające do parkowania na wyznaczonych miejscach. Znalezienie wolnego miejsca dla inwalidy graniczy z cudem, nikt sie tym nie przejmuje. Nie ważne że czasami inwalidzie przejście tych dodatkowych 200 - 300 metrów sprawia ból i wymaga nadludzkiego wysiłku. Ważne, że ja mam blisko!!! :evil: . Swojego czasu zrobiłem taki manerw że zastawiłem oznakowanym Yarisem palanta który olewał koperty i oznakowanie miejsca dla inwalidy... skończyło się mandatem dla niego w kwocie 300 PLN bo osioł wezwał straż miejską bo ktoś go zastawił i on nie może wyjechać, od tamtej pory zaczął zwracać uwagę na znaki :).

BTW
Od kilku tygodni jest prowadzona przez stwoarzyszenia osób niepełnosprawnych akcji polegająca na tym że samochody nieprawidłowo zaparkowane na miejscach dla inwalidów są fotgrafowane, a zdjęcia przekazywane są policji która rozsyła mandaty 150 PLN razem z kompletem materiałów informacyjnych.

misiek 27-10-2005 08:26

i bardzo dobra metoda, tyle ze tu trzeba udezyc w mentalnosc. I np. od takich rzeczy sie zaczyna, nie problemem jest stanac na miejscu dla inwalidy i to nic zlego... podobne myslenie rozciaga sie na inne sfery zycia itp.
Dla mnie szczytem bylo jak pokazali w tv jak auto oleksego bylo zle zaparkowane, zainteresowala sie nim straz miejsca (banda darmozjadow, nie potrzebna instytucja), ale jak tylko sie pojawil to migusiem sciagali blokade z kola i odstapili od wypisania mandatu, dajac pouczenie :x :shock: :( ;( :? :570: WŁOS mi SIE NA GŁOWIE ZJERZYł (nie pamietam dokladnie, ale mozliwe ze auto bylo zapartkowane na miejscu dla inwalidy, albo na jakims zakazie, chyba pod budynkiem IPNu)

biernik 27-10-2005 08:58

ja nigdy nie parkuje na tych miejscach. ale raz podjechalem i na takim miejscu stal koles cinkim i policja wlasnie dawala mu mandat, po chgwili odjechał.
ja jako ze czekalem na zone przed sklepem to 3 auta wyzuciłem z tego miejsca,, co chwile ktos tam stawal a ja mowilem ze tu chodzi policja prosze odjechac.
A tu w pewnym momencie koles do mnie" a ja k...a lubie płacić" i zaparkowal no to ja z buta podlecialemn po gliniarzy i powiedzialem ze tam stoi koles i lubi placic. i zaplacił.


A co do ochrony to same czeski, ostatnio jak koles dusil swoje dziecko i chcial wlac zenie, na parkingu, ochroniarz widząć to zwiał i sam musialem wpierd.... temu kolesiowi, a baba zamiast podziękować to prosila zebym go zostawil. ah te baby.

Skolmi 27-10-2005 12:51

Cytat:

Napisał patryk_waw
Od kilku tygodni jest prowadzona przez stwoarzyszenia osób niepełnosprawnych akcji polegająca na tym że samochody nieprawidłowo zaparkowane na miejscach dla inwalidów są fotgrafowane, a zdjęcia przekazywane są policji która rozsyła mandaty 150 PLN razem z kompletem materiałów informacyjnych.

I to bardzo dobry sposób. Powiem jedno - na kopertach parkują w kółko te same samochody.
Czasami trafi się jakiś tubylec. Więc nie trzeba wcale stawiać policjanta (a tak się lubią tłumaczyć służby), żeby zlikwidować problem. Burak jednym mandatem się nie przejmie, ale jak mu dadzą kilka a przede wszystkim zsumują punkty to problem zniknie.

I jeszcze coś banalnego co można zrobić samemu. Jeśli auto jest firmowe/obmalowane, to
piszemy maila do firmy z gratulacjami, że zatrudniają niepełnosprawnych (jak nie widzieliśmy kierowcy, bo jak tak to pisać wprost co i jak).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.