Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Poziomowanie ksenonów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257272)

Cruzo 20-01-2017 20:16

Poziomowanie ksenonów
 
Witam, po trzech wizytach u różnych mechaników i po jednej wizycie u elektryka proszę o pomoc w zdiagnozowaniu "wariowania" ksenonów. Problem pojawił się 2 tygodnie temu a polega na tym, że ksenony "latają" same od siebie z góry na dół, nie cały czas, przeważnie gdy jest mokro i wilgotno (jednak nie jest to regułą). Jeden mechanik podpiął pod kompa - jest ok, drugi przeczyścił czujnik, trzeci wymienił czujnik. Elektryk nie widzi problemu..."Dyskoteka" znika na chwilę i ponownie się pojawia. Załączam krótki filmik. Pozdrawiam. :razz:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jaceks 21-01-2017 08:56

Odp: Problem z poziomowaniem ksenonów
 
może przegnita wiążka do silniczków?
komputer steruje wysokością świateł tylko raz, po odpaleniu auta.
pozostałe sygnały do podniesienia/opuszczenia muszą pochodzić z innego miejsca.

Juzek 21-01-2017 09:05

Odp: Problem z poziomowaniem ksenonów
 
Jeśli masz możliwość to podłącz się Forscanem i sprawdź wartości czujników przy kołach. Masz IVDC?

Tapnięte z Szajsunga MkIV

rumunn95 21-01-2017 09:06

Odp: Problem z poziomowaniem ksenonów
 
wyglada na problem z czujnikiem przy kole przednim lub tylnym ponoc lubia w nich gnic sciezki

Cruzo 21-01-2017 19:50

Odp: Problem z poziomowaniem ksenonów
 
Byłem w serwisie Forda i nic nie wykazało po podpięciu pod kompa, jeden czujnik jest już wymieniony, wiązka jest ok. Podobno jest opcja, że po wymianie czujnika jest konieczność podjechania do serwisu i wczytania go do komputera... nie wiem ile w tym prawdy ale mam już termin na środę w innym serwisie Forda. Pozdrawiam.

wysokist 23-01-2017 07:29

Odp: Poziomowanie ksenonów
 
Obejrzałem filmik - jednak zmieniam zdanie
Chodzą obie lampy razem więc raczej nie silniki w lampach bo by chodziła jedna.
Jeżeli są tam silniki krokowe to znaczy że transmisja z kompa do lamp jest ok.
Czyli albo czujnik albo kable - jak pęka żyła w izolacji to daje takie objawy - miałem podobnie z ABS a teraz czujnikiem AIR BAGa. Działa, nie działa. Jest pełny sygnał, o już nie ma
Nie wiem jak skonstruowany jest czujnik i jaki sygnał daje.

Cruzo 03-02-2017 12:20

Odp: Poziomowanie ksenonów
 
Witam, chciałem trochę uaktualnić sytuację. Po wizycie w kolejnym serwisie i wgraniu jakiegoś nowego "softu" problem znikł. Niestety razem z nim znikło doświetlanie zakrętów, które wcześnie działało idealnie. Po ponownej wizycie i wgraniu innego "softu" problem powrócił do stanu pierwotnego, czyli do latania ksenonow góra - dół. Panowie rozłożyli ręce, napisali prośbę o pomoc do jakiegoś głównego serwisu i... czekamy. :(

bartixr 03-02-2017 12:39

Odp: Poziomowanie ksenonów
 
wszystko to sie programuje oddzielnie, jesli tylko ktos umie.
polecic konktrtnego czlowieka nie umiem.
jak ma sie kabelek zrobiony i programik, to mozna samemu wszystko odaplowac i zmieniac.
jest to wszystko w sieci.

Cruzo 13-02-2017 17:47

Odp: Poziomowanie ksenonów
 
Witam, światła naprawione. Powodem była uszkodzona wiązka kabli... Wiem, że za bardzo się to kupy nie trzyma z wcześniejszymi objawami, ale taką diagnozę postawili panowie w serwisie. Ja cieszę się, że w końcu po miesiącu udało się to naprawić. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

jaceks 13-02-2017 17:50

Odp: Poziomowanie ksenonów
 
A nie mówiłem ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.