Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Światła do jazdy dziennej jak zamontować? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78178)

SrebnaStrzała 02-06-2011 22:08

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał a_iverson (Post 1663396)
Racja, KOGIEL to spoko gość... Po zamontowaniu SD-2 długie świeciły zbyt jasno (40% mocy nominalnej), jak na mój gust. Podzieliłem się moimi spostrzeżeniami ze sprzedawcą, a on przysłał mi nowy moduł zredukowany do 30%. Po otrzymaniu odesłałem mu ten pierwszy. Rzadko kto w dzisiejszych czasach tak rozwiązuje problemy klientów.

Do czasu aż się nie sparzy...

kopydleusz 10-06-2011 11:35

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Koledzy i koleżanki

dzwoniłem do sprzedawcy tego droższego modułu, odpowiedział na każde moje pytanie, jak również odradził stosowanie tej instalacji ze światłami bixenonowymi. Kontakt telefoniczny był miły i rzeczowy, także nie mam żadnych zastrzeżeń.

Ponadto: skąd wiedzieć, czy mam światła xenonowe, czy też bixenonowe? Według [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mam "Reflektor ksenonowy", jednak długie światła są całkiem białe i bardzo mocno oświetlają wszystko z przodu. Dodatkowo poprzedni właściciel był święcie przekonany, że kupował w salonie auto z instalacją bixenonową (to ktoś z rodziny, więc mu wierzę). Auto jest z czerwca 2007.

Pomożecie?

PAFFCIO 10-06-2011 13:43

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał kopydleusz (Post 1667371)
...
Ponadto: skąd wiedzieć, czy mam światła xenonowe, czy też bixenonowe?
...Pomożecie?

wystarczy w szukajkę wpisać ksenon i ...ooo, co za niespodzianka, dyskusja na ten temat już była ;-p
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czyli wątek dla mk4 pod nazwą : "dlaczego w podpisach macie bixenony"

jvras 10-06-2011 13:49

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Przy światłach "ksenonowych", źródłem dla światła mijania są żarniki ksenonowe, a światła długie są obsługiwane za pomocą zwykłych halogenowych żarówek.
Przy "bi-ksenonowych", także światła długie są realizowane przez żarnik ksenonowy - otwiera się przysłona która kieruje wtedy więcej światła na drogę. Bodajże u któregoś z producentów aut chyba zmienia się ogniskowa soczewki w lampie, ale nie jestem tego pewien :P

keisim 10-06-2011 15:54

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Jest tak jak napisales, tyle ze w MK4 (przynajmniej tych z pierwszych lat produkcji) sa lampy laczace cechy obu wymienionych rozwiazan. Mamy zarowno zarowki halogenowe dedykowane dla funkcji swiatel drogowych jak i przyslony przy zarnikach ksenonowych podnoszace sie po wlaczeniu "dlugich":) Wiecej w watku wspomnianym przez PAFFCIA.

smoki3 13-06-2011 19:14

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Założyłem Ledy do jazdy dziennej w serwisie autoryzowanym. Poprosiłem o podłączenie lamp w ten sposób, by po włączeniu zapłonu paliły się tylko one. I tu dowiedziałem się ciekawej informacji. Podobno w Mondeo zdarzają się różne moduły PCM i w niektórych nie da się ich tak przeprogramować jak prosiłem. Więc przed zamontowaniem -zakupem świateł do jazdy dziennej warto wpaść do serwisu i to sprawdzić, jeśli chce się mieć podłączone je jak w moim aucie.
Pozdrawiam.
smoki3.

wojtbf1 13-06-2011 20:27

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał smoki3 (Post 1668639)
Poprosiłem o podłączenie lamp w ten sposób, by po włączeniu zapłonu paliły się tylko one.

A jak jeszcze inaczej można podłączyć.....????? Mamy z TOMGOLEM tak samo, dodatkowo u mnie , ponieważ mam światła automatyczne, mogę przestawić sobie na auto właśnie i wtedy gdy zapada zmrok same przeskakują na mijania......

kopydleusz 17-06-2011 17:40

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Apropos bixenonów - mam auto z czerwca 2007 i mam tak, jak pisze keisim.

Wadą tego jest niemożliwość założenia sd-2 i tym podobnych, bo wg sprzedawcy modułu, przesłona przy ksenonie będzie latać i ulegnie uszkodzeniu...

Niestety, jestem skazany na wymiany palników (Allegro 100-150 zł, ASO ponad 700 zł - lol).

Dla zainteresowanych - te palniki to D1S Osram 66142

Rom 17-06-2011 20:56

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
kopydleusz,
Ja mam założony właśnie SD-2 i mam autko 2007 na bi-xenonie.
Zrobiłem już z 8 tyś na tym rozwiązaniu, ale o tym, że przesłona będzie latać przy włączonym SD-2 nie słyszałem. Poza tym wątpie, aby tak było.
Mianowicie, jak widać na filmiku poniżej przy uruchomieniu długich przy wyłączonych ksenonach właczają się tylko halogeny, natomiast po zapalniu halogenów rusza sie również przesłona.
No chyba, że przesłona idzie do góry również wtedy, gdy zapalają się halogeny (nawet , gdy xenon mijania jest wyłaczony) i wtedy masz rację.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kopydleusz 17-06-2011 22:23

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał Rom (Post 1670637)
No chyba, że przesłona idzie do góry również wtedy, gdy zapalają się halogeny (nawet , gdy xenon mijania jest wyłaczony) i wtedy masz rację.

Właśnie tak twierdzi sprzedawca - zasilanie dodatkowych żarówek długich jest zmostkowane z podnoszeniem przesłon bi-xenonów, a przesłony mogą się psuć od nieodpowiedniego zasilania.

Dodam tylko, że to opinia sprzedawcy, ja w tym temacie jestem zielony.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.