Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Skrzypienie w układzie kierowniczym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46283)

Sławek72 21-06-2008 00:29

Skrzypienie w układzie kierowniczym
 
Witam, od kilku dni cos sie dziej z moim układem kierowniczym i jestem tym troche zaniepokojony. Podczas skrecania w prawą strone slyszę dziwne ocieranie gumy o gume takie mam wrazenie. Te objawy wystepuje jak autko troszke pojedzi. Nie sa to zadne stuki tylko tak jak napisałem. Ach i podczas krecenia kierownica tez mi ociera jakas guma. Pomozcie bo dostane wariacji. Z gory dziekuje. Pozdrawiam Sławek

Bartek_S 21-06-2008 14:39

Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym
 
Witam, mam dokładnie to samo. Nie wiem czy ma to z tym jakiś związek, ale u mnie zaczęło się to po dosyć długiej jeździe z czego większość dystansu odyła się po autostradzie. Jeśli samochód jest zimny lub po dłuższym postoju jest cisza, natomiast po zrobieniu paru może parunastu kilometrów przy skręcaniu kierownicy słychać właśnie taki charakterystyczny dźwięk jakby dwie gumy tarły o siebie.
Także przyłączam się do pytania Sławka.

Pozdrawiam,
Bartek

s@ndy 21-06-2008 16:01

Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym
 
U mnie pomogła wymiana łączników stabilizatora z przodu - charakterystyczne jeszcze bylo to, że lepiej było słychać na niższych prędkościach (manewrowanie po parkingach itp).
Pozdrawiam

Walut 21-06-2008 18:39

Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym
 
u mnie był taki objaw jak uszkodzone było łożysko poprzeczne w kolumnie mc Pehrsona czyli w zestawie sprężyna amortyzaror. jako że przy skręcie amor też się przekręca wiec w górnej części dają łożysko poprzeczne, czasami plastikowe , jeszcze nie wiem jakie są w focusach ale muszą być, pozdro:)))

radas74 21-06-2008 20:11

Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym
 
Cytat:

Napisał Sławek72
Witam, od kilku dni cos sie dziej z moim układem kierowniczym i jestem tym troche zaniepokojony. Podczas skrecania w prawą strone slyszę dziwne ocieranie gumy o gume takie mam wrazenie. Te objawy wystepuje jak autko troszke pojedzi. Nie sa to zadne stuki tylko tak jak napisałem. Ach i podczas krecenia kierownica tez mi ociera jakas guma. Pomozcie bo dostane wariacji. Z gory dziekuje. Pozdrawiam Sławek

Radziłbym jechać na szarpaki, u mnie też się zaczęło od skrzypienia, potem były małe stuki, na diagnostyce wyszły łożyska górne amortyzatorów (koszt niewielki - w sensie części, bo mechanik to niewiem ile weźmie).

Sławek72 21-06-2008 21:04

Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym
 
Dzieki Panowie za dobre rady napewno skorzystam. Tak jak napisał ktoeys z Was pojade na szarpaki i wszystko powinno wyjść. Z tego co napisaliście to bede małe koszty i to jest dobra wiadomość. Pozdrawiam :fcp1

Bartek_S 30-06-2008 17:39

Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym
 
Sławek72, udało Ci się zlokalizować skąd dobiega to skrzypienie.

Pozdrawiam

Sławek72 24-08-2008 11:59

Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym
 
Tak udalo mi sie. Bylem na szarpakach i nic diagnosta przejechal sie moim autkiem i byl zaskoczony ze jednak cos skrzypi. Nasmarowal mi wszystkie tuleje gumowe jkaims preparatem nie pamietam nazwy i przeszlo jakby reka odja. Polecił mi tez zebym co jakis czas sam sobie posmarowal tzn prysnał sprayem. Nie wiem czy u Ciebie to pomoze ale zycze powodzenia. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.