Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] AIRBAG świeci kontrolka - sterownik czy napinacze? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100862)

julek27 30-05-2007 22:45

Link manual serwisowy online i prośba o pomoc AIRBAG
 
Witam,
Na wstępie link do TIS dla chętnych na pewno się komuś przyda:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Proszę o pomoc przy poduszkach bo już sam nie wiem o co chodzi.
ASO w mojej okolicy niewiele potrafi powiedzieć i muszę sam grzebać.
Po włączeniu zapłonu lampka deaktywacji poduszki pasażera tylko mignie na chwilę.

Mam błąd:
DTC B2290 Wartość błędu 26: Błąd komunikacji układu klasyfikacji rozmiarów ciała pasażera. Kod błyskowy lampki: 16
Sprawdzałem kable i wszystko wygląda ok podmieniłem czujnik na inny i żadnych zmian.
Natomiast po odłączeniu tego czujnika od kostki pod fotelem
mam taki błąd (kody błyskowe):
DTC 1884: Lampka kontrolna odłączenia poduszki powietrznej pasażera nie działa. Kod błyskowy lampki: 18
DTC B1890: Lampka kontrolna odłączenia poduszki powietrznej pasażera zwarta do akumulatora. Kod błyskowy lampki: 18

Teraz nie wiem czy po odłączeniu powinnno tak być. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby sprawdzić czy w jego mondku po odpięciu tego czujnika jest taki sam błąd.

Ewentualnie ktoś może wie jak mam ugryźć ten problem.

CERES 31-05-2007 00:02

Cytat:

Sprawdzałem kable i wszystko wygląda ok podmieniłem czujnik na inny i żadnych zmian.
jaki czujnik ??
w prawym siedzeniu masz matę wbudowaną w siedzisko która mówi sterownikowi czy tam ktoś sobie siedzi (pasażer)

generalnie problem jest dosyć dziwny
sprawdz czasami czy nie masz "anglika" przerobionego i ktoś źle poduszek nie zapioł
ja jak swojego przerabiałem to też miałem kłopociki z poduchami ale doszedłem do tego co było źle i jest całkiem oki;
w lewym siedzisku masz mieć czujnik taki na magnes
a w prawym mata

julek27 31-05-2007 00:52

Przeróbka to nie jest bo auto salonowe polskie.
Zgadza się że pod siedzeniem pasażera jest mata tylko jak sprawdzić czy działa jak nalezy?
Poduszki sprawdziłem i nie są wystrzelone.
Historia problemu:
Po przekręceniu kluczyka nie zauważyłem żeby ta kontrolka poduszki co jest na panelu przy włączniku świateł awaryjnych się zapalała, ta w zegarach gasnęła po 6sek.
Sprawdziłem bezpieczniki i ten od poduszki pasażera był przepalony włożyłem nowy i od tej pory mruga.
Dodatkowo okazało się że lampka poduszki pasażera miała odłączony konektor więc go podłączyłem.
Teraz po przekręceniu kluczyka ta w zegarach pali się przez 6sek. i potem miga
natomiast ta na panelu pali się przez ok 0,5sek.

jsik66 20-05-2010 12:51

AIRBAG świeci kontrolka - sterownik czy napinacze?
 
2 załącznik(i)
W moim Mondeo MK3 od zakupu (od innego użytkownika) świeci kontrolka AIRBAG (1 sygnał-przerwa-2 krótkie sygnały).
Kupiłem (sprzedający zapewniał, że 100% sprawny)- podłączyłem kolejny sterownik AirBAG (kod 1- przerwa- 6).
Na jeszcze innym pokazuje kod (1 - 3). Próbowałem kasować błędy - bez rezultatu.
W trakcie tych prób zwróciły na mnie uwagę wygląd napinaczy (jak na zdjęciach).
Który z nich jest prawidłowy. Może tu jest przyczyna błędu AirBag?

leone 20-05-2010 19:11

Odp: AIRBAG - sterownik czy napinacze?
 
jeśli dobrze odczytałeś to w pierwszy moduł jest do wymiany a drygi jest z auta wyposażonego w czujnik zajęcia miejsca pasażera, a co do zdjęć to pierwszy na 100% jest wystrzelony napinacz. cytat z tis-a
DTC B1342: Moduł sterujący poduszką powietrzną jest uszkodzony. Kod błyskowy lampki: 12

*Moduł sterujący poduszką powietrzną


*ZAŁÓŻ nowy moduł sterujący poduszką powietrzną.Patrz procedura Moduł sterujący poduszką powietrzną w tym rozdziale. POWTÓRZ test własny, WYKASUJ kody DTC.
DTC B2290 Wartość błędu 27: Usterka modułu układu klasyfikacji pasażera. Kod błyskowy lampki: 16

*Moduł czujnika klasyfikacji pasażera.


*ZAMONTUJ nową poduszkę siedzenia pasażera.Patrz rozdział 501-10. POWTÓRZ test własny, WYKASUJ kody DTC.
DTC B2290 Wartość błędu 26: Błąd komunikacji układu klasyfikacji pasażera. Kod błyskowy lampki: 16

*Obwód/obwody.


*PRZEJDŹ do testu styków ??.
DTC B2290 Wartość błędu 25: Błąd kalibracji układu klasyfikacji pasażera. Kod błyskowy lampki: 16

*Moduł czujnika klasyfikacji pasażera.


*ZAMONTUJ nową poduszkę siedzenia pasażera.Patrz rozdział 501-10. POWTÓRZ test własny, WYKASUJ kody DTC.
DTC B2290 Wartość błędu 24: Usterka czujnika układu klasyfikacji pasażera. Kod błyskowy lampki: 16

*Czujnik klasyfikacji pasażera.


*ZAMONTUJ nową poduszkę siedzenia pasażera. PATRZ rozdział 501-10. POWTÓRZ test własny, WYKASUJ kody DTC.koniec cytatu.

jsik66 23-05-2010 10:19

Odp: AIRBAG - sterownik czy napinacze?
 
Dzięki za tą informację. Dodam, że czujnik obecności pasażera na 100% działa - obecność osoby sygnalizuje dźwiękiem "zapięcia pasów".
Gdzie jest moduł sterujący poduszką? Czy to ta "czarna" skrzyneczka pod kierownicą z 5-oma wtykami? czy to, co jest pod siedzeniem?.
Napinacze pasów wymieniać parami czy wystarczy tylko jeden(ten uszkodzony?

mariuszwojciuk 07-06-2010 17:00

Odp: AIRBAG - sterownik czy napinacze?
 
Skrzynaeczka pod siedzeniem to jest łączenie wiązki.

moduł sterujący poduszkami i z tego co kojarzę czujnik "wstrząsowy" (poprawcie mnie proszę jak się mylę) znajduje się pod hamulcem ręcznym:
http://img266.imageshack.us/img266/6489/dsc4421.th.jpg

mariuszmuda 08-06-2010 12:11

Odp: AIRBAG świeci kontrolka - sterownik czy napinacze?
 
Witam mam pytanie odkąd kupiłem swoje auto tu pod siedzeniem pasażera jest odłączony jeden z przewodów od napinacza pasów?? wygląda na cały nie wystrzelony. Żaden błąd ani kontrolka się nie wyświetla. Czy jak podłącze ten przewód a będzie coś nie tak z napinaczem to może wystrzelić poduszka powietrzna?? Dodam że próbowałem ustawić u siebie takie coś ze jak nie zapnę pasa a roszę to będzie piszczało powiadomienie ale nie działa niestety.

jsik66 12-06-2010 21:40

AIRBAG świeci kontrolka - sterownik czy napinacze?
 
Wymieniłem oba napinacze pasów (stare były strzelone-bynajmniej tak wyglądały). Kasowanie błędu programem Formidable nic nie dało. Nadal świeci kod (chyba 21- dwa krótka przerwa 1 długa przerwa znowu 2 i 1 aż do momentu stałego świecenia). Odczyt programem pokazuje kody:
B2292 - Restraint system. Seatbelt Pretensioner fault 59615954 (napinacz pasów)
B2293 - Restraint system. Airbag fault 59625955 (Poduszka powietrzna - ponoć 1 lub 2 stopień napełniania poduszki)
Tych kodów nie mogę wykasować. Czy muszę wymienić jeszcze sterownik?
Poza tym po zmianie napinaczy nie świeci lampka "Nie zapiętych pasów" w położeniu kluczyka II (zapłon) gdzie wcześniej świeciła i dawała sygnał dźwiękowy.
Próbowałem zdjąć poduszkę kierowcy - nie udało się. Nie wiem co to za śruby i czym to odkręcić?

kleryk2 12-06-2010 22:36

Odp: AIRBAG świeci kontrolka - sterownik czy napinacze?
 
a przypadkiem lampka nie zapięcia pasów nie włącza się po przekroczeniu 7 km/h? z tego co pamiętam tak wyczytałem z instr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.