Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   filtr cząstek stałych :( (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74089)

cooler33 11-07-2009 07:25

filtr cząstek stałych :(
 
kupiłem w belgi c maxa z 2006 z 1,6 duratorem i ... kiszka :)
sprzedawca powiedział że to niewielka usterka,bo niby tylko uszkodzony jest miernik przepływu powietrza.o wszem uszkodzony to chyba jest ten filtr i zawór EGR - tak mi powiedział spec kiedy podłaczył do kompka
dojechałem z silnikiem w trybie awaryjnym(był zamulony jak sadzawka na wsi) i teraz nie wiem gdzie,jak i za ile to naprawic ?
czy naprawa polega na wymianie filtra czy tylko na dolaniu tego specjalnego oleju do dopalania ?
czy ktoś wie gdzie i za ile to naprawic ? w serwisie chyba nie bardzo bo mnie skasują jak za mokre zboże ...
będę wdzięczny za każdą konstruktywną radę
pozdrawiam

TOMAS 11-07-2009 09:04

Odp: filtr cząstek stałych :(
 
Kolego może to Cię zainteresuje [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cooler33 11-07-2009 09:16

Odp: filtr cząstek stałych :(
 
hmmm,juz wczoraj nad tym myslałem ale też drogawo wychodzi
samochód chcę zaraz sprzedac bo zniechęciłem się już do niego
nie ma jakijś "protezy czasowej" żeby uniknąc wysykich kosztów ?

i btw - na jakiej stronie mogę sprawdzic w co jest wyposażone moje autko i jakiech niespodzianek mogę oczekiwac :) ?

TOMAS 11-07-2009 12:33

Odp: filtr cząstek stałych :(
 
Cooler33 podaj na PW mi numer VIN samochodu oraz adres maikowy jak bede miał chwilkę to podesle rozkodowany VIN

Gabrycha 13-07-2009 10:19

Odp: filtr cząstek stałych :(
 
Dolewka to nie NAPRAWA.
dolewka tego EOLSYS (czy jakoś tak) to sprawa raz na 60tys. km
DPF wymienasz zaś co 120 tys - tak mówi serwisówka - owszem to może się rozciągnąć ale nie w nieskończoność.
EGR zaś można naprawić - wymontować i wyczyścić z nagarów sadzy i smoły, ale nie zawsze się to udaje - często jednak bywa że długi czas zapaprania skutkuje nieskutecznością działania po wyczyszczeniu, a i same czujniki mogą też się zasyfić jeśli przez EGR przepływu nie ma.
Do tego dołożyć trzeba jeszcze KATALIZATOR - bo jak DPF się zatka to i kat. też szlag trafia - pocieszające jest tylko jedno KAT i DPF siedzą w jednym elemencie serwisowym na wydechu - wymiana DPF to także wymiana KAT.
(tak dla niewtajemniczonych FAP i DPF to różne nazwy tego samego filtra cz. stałych tylko przez różne koncerny używane)

cooler33 13-07-2009 10:35

Odp: filtr cząstek stałych :(
 
heh,dzwoniłem do v-tech i mam farta bo w ostródzie od piątku zaczeli robic fordy - ale nie potrafił podac ceny bo to nowośc
powiedział,że wycinaja fitr i bawią się z softem,tak że komp w samochodzie zostaje oszukany :)

ile płaciliście za tę usługę ?

cooler33 13-07-2009 16:11

Odp: filtr cząstek stałych :(
 
no i nie wiem co robic ? :|
dzwoniłem do serwisu forda i bez problemu moga mi sprzedac eolys (ile chcę) - najmniejsza dawka to 100 ml
dzwoniłem do v-techu i zmiana softu kosztuje ok 500-1000(ale wycinka filtra we własnym zakresie)
czy warto dolac tego oleju i spróbowac przepalic filtr czy już jest zapchany na amen ?
jak sadzicie ?
czy ktoś juz tego próbował ?

TOMAS 13-07-2009 22:30

Odp: filtr cząstek stałych :(
 
Cooler33 a ile ten płyn kosztuje????

cooler33 14-07-2009 07:47

Odp: filtr cząstek stałych :(
 
ok 30 zł za 100 ml :)
tylko przekonanie ich przypominało rzeźbę w granicie :)

cooler33 14-07-2009 07:52

Odp: filtr cząstek stałych :(
 
ale sa naprawdę bardzo mili i wyrozumiali :)
polecam ten serwis w olsztynie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.