Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mk3] Woda wewnątrz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=48409)

Zajka 26-07-2008 14:00

[Mk3] Woda wewnątrz
 
Witam,
Postanowiłem dzisiaj zafundować mondkowi kąpiel na automacie. Wszystko było ok do momentu kiedy wróciłem do domu i chciałem go poodkurzać. Po wyjęciu dywanika od strony pasażera zauważyłem, że jest mokry(prawie jak po praniu). Pod dywanikiem wyglądało jakby ktoś wiadro wody wylał. A co gorsze nie leje się to od uszczelki od drzwi(chocaiaż tam też lekko przecieka) tylko gdzieś od góry gdzie jest lampka od podświetlenia nóg, bo cały materiał wygłuszający był mokry. Sprawdzałem pod listwą od szyby od zewnątrz, ale tam wyglądało na suche. Ma ktoś jakieś propozycje??

Hasan1 26-07-2008 14:12

Re: [Mk3] Woda wewnątrz
 
Ja miałem to samo, powódź pod nogami pasażera. Zdemontuj osłonę i niech ktoś leje Ci woda a Ty patrz gdzie cieknie. Oczywiście wykluczam szybę i uszczelkę. U mnie sytuacja była wręcz prozaiczna kilka dni wcześniej wymieniałem w serwisie wszystkie filtry w tym kabinowy i okazało sie że żle zamontowali (nie docisneli) osłony podszybie i odprowadzała wode na filtr a z niego ciekło sobie przez dmuchawę prosto na wygłuszenie i dywanik. Sprawdź. Ale była jazda suszyli, tłumaczyli się.

arek_ZG 26-07-2008 20:13

Re: [Mk3] Woda wewnątrz
 
Otworz pokrywe silnika i sprawdz dopasowanie porywy od filtra kabinowego - jest pod szyba od strony pasazera. Jezeli masz wode u pasazera to najaprawdopodobniej wlasnie przez niedolegajaca uszczelke tego filtra.
Pozdrawiam :)

tomnet 27-07-2008 10:10

Re: [Mk3] Woda wewnątrz
 
Jeżeli osłona dobrze dolega do szyby, to winna za wodę w kabinie może być uszczelka pomiędzy kabiną a plastikowym elementem, w który wkłada się filtr przeciwpyłkowy (pod szybą). W moim przypadku ta uszczelka była sparciała. Na forum chyba jest opis ze zdjęciami.

Grumete 27-07-2008 12:08

Re: [Mk3] Woda wewnątrz
 
powiedział pan, szukajcie , a znajdziecie...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
dotyczy zarówno TDDI jak i TDCI

dyha 27-07-2008 13:35

Re: [Mk3] Woda wewnątrz
 
Różne samochody, te same problemy, Tak jak koledzy przedemną, stawiam, że jest to wina nieszczelności pomiędzy obudową filtra kabinowego a nadwoziem. Jeśli chcesz to rzuć okiem na ten post:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
miałem to samo trzy dni temu (teraz już jest ok) opisany jest tam sposób naprawy. To wszystko pikuś, najgorsze jest osuszanie wnętrza, ja właśnie z tym walczę, jak znajdziesz jakiś skuteczny na to sposób to daj znać

Zajka 27-07-2008 16:16

Re: [Mk3] Woda wewnątrz
 
Dzięki wszystkim za odpowiedź. We wtorek daję auto do mechanika to przy okazji wspomnę o tym żeby mi to uszczelnili. Teraz mam nadzieję, że się pogoda utrzyma i że to wszystko wyschnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.