Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218854)

grześ22 28-01-2015 17:14

Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?
 
Witam serdecznie,czy to prawda że Galaxy Mk3 2009r.nie ma koła zapasowego.Jeśli tak to jak sobie radzicie wrazie potrzeby.Dzięki z góry za odpowiedzi.

sewenpamp 28-01-2015 18:08

Odp: Koło zapasowe Galaxy Mk3
 
Czegoś nie kumam. Masz mk3 z 2009r i nie wiesz czy nie masz koła zapasowego :?: (Przynajmniej taki masz opis.)

kuczol 28-01-2015 19:57

Odp: Koło zapasowe Galaxy Mk3
 
Cytat:

Napisał sewenpamp (Post 2342143)
Czegoś nie kumam. Masz mk3 z 2009r i nie wiesz czy nie masz koła zapasowego :?: (Przynajmniej taki masz opis.)

Z opisu autora wynika ze dopiero się zarejestrował na forum i chyba dopiero co nabył Galaxa, więc myślę że taki komentarz jest zbędny.
Tak - Galaxy, S-max nie mają koła zapasowego w standardzie, a nawet nie ma go gdzie włożyć. Jest zestaw naprawczy (kompresor + uszczelniacz) ale po takim użyciu z reguły opona nadaje się ... jako kwietnik. Ja mam dojazdówkę, ale nie wożę jej na co dzień bo przeszkadza mi w bagażniku, ale biorę ją na każdy dalszy wyjazd.

grześ22 28-01-2015 20:37

Odp: Koło zapasowe Galaxy Mk3
 
Zgadza się jestem tutaj nowy a samochód odbieram dopiero w przyszłym tygodniu-papierkowe roboty. Dzięki Kuczol za odpowiedz,a czy mógłbyś podac rozmiary tej dojazdówki bo mnie czeka 1500 km do pokonania więc lepiej ją miec-dzięki

Kasiarz 28-01-2015 22:02

Odp: Koło zapasowe Galaxy Mk3
 
Nigdy nie stosowałem załączonego uszczelniacza do opon, ale będąc niedawno u wulkanizatora poruszyłem ten temat i jak się okazuje, opona po takim zabiegu wcale nie jest skazana na kwietnik. Po prostu jest trochę zabawy z wyczyszczeniem tej lepkiej mazi. Ot i tyle. Gumiarz-cwaniak, będzie oczywiście namawiał do zakupu kompletu opon, bo przecież według niego, tego się nie da wymyć.
Jest też drugi istotny problem po zalaniu tego świństwa - bicie na kierownicy podczas jazdy, zwłaszcza po mieście, ponieważ przy każdym zatrzymaniu samochodu spływa to wszystko na dół. I nie każdą dziurę da się zasklepić.

kuczol 29-01-2015 20:23

Odp: Koło zapasowe Galaxy Mk3
 
Cytat:

Napisał grześ22 (Post 2342288)
Zgadza się jestem tutaj nowy a samochód odbieram dopiero w przyszłym tygodniu-papierkowe roboty. Dzięki Kuczol za odpowiedz,a czy mógłbyś podac rozmiary tej dojazdówki bo mnie czeka 1500 km do pokonania więc lepiej ją miec-dzięki

Nie powiem jaki to dokładnie rozmiar - musiałbym w garażu ją odgrzebać, ale kupowałem z Volvo (pasuje na piastę i rozstaw śrub) za stówkę (wygląda jak nówka). Chyba jest 17 calowa co odpowiada standardowemu rozmiarowi 16 cali (po przymiarce).

sewenpamp 30-01-2015 07:12

Odp: Koło zapasowe Galaxy Mk3
 
Cytat:

Napisał kuczol (Post 2342253)
Z opisu autora wynika ze dopiero się zarejestrował na forum i chyba dopiero co nabył Galaxa, więc myślę że taki komentarz jest zbędny.
.

Witam to nie był komentarz tylko pytanie. Jak najbardziej chciałem pomóc Grześkowi.

Bump:
Cytat:

Napisał grześ22 (Post 2342108)
Jeśli tak to jak sobie radzicie wrazie potrzeby.Dzięki z góry za odpowiedzi.

Grzesiek ja nie kupowałem dojazdówki po prostu mam dwa komplety kół i tak ja "kuczol" jak jadę gdzieś dalej to wrzucam koło do bagażnika i jazda ;).
Pozdro Paweł.

drtz 31-01-2015 21:04

Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?
 
pamietajcie o tym, ze w duzej czesci AC jest lub mozna niedrogo dokupic assistance - dziala rowniez na przebite kola. jest opcja zagranicy. od wielu lat jezdze bez zapasu plaskaczami po calej Europie (szkoda miejsca na kolo) bez stresu bazujac wlasnie na assistance. oczywiscie w 4x4 zapas w terenie i to we wlasciwym rozmiarze to mus. ale to juz inna historia :)

Kasiarz 01-02-2015 12:13

Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?
 
drtz, a nie jest przypadkiem tak, że assistance wymieni koło jeżeli masz je na zapasie, lub odholują samochód do wybranego zakładu? Lub jeszcze gorzej, pokryją tylko naprawę koła, którą musisz i tak wykonać we własnym zakresie?

weuek 01-02-2015 12:36

Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?
 
Nie wiem jak można nie mieć koła zapasowego i stać jak totalny lewus z telefonem w łapie i czekać na assistance. Nie wiem, może zbyt dawno się urodziłem i nie pojmuję nowomody. U mnie koło zapasowe (normalne, nie mniejsze), podnośnik (trapez), klucz (rozkładany) i pompka (nożna) to wyposażenie obowiązkowe, które w aucie jest zawsze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.