Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Co sprawdzić????, (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72107)

Piotrek67 13-06-2009 20:05

Co sprawdzić????,
 
witam ,w lipcu wybieram się swoim fordem do Hiszpanii co sprawdzić w aucie może macie jakieś doświadczenia z takiej trasy ceny winiet paliwa autostrad z domu do celu mam 3000 km ,pozdrawiam .

fred1974 13-06-2009 20:29

Odp: Co sprawdzić????,
 
kolego jeżeli nic nie słyszysz żeby coś tam stukało nie świeci żadna kontrolka to wymiana oleju , filtrów i oczywiście rozrządu jak nie wymieniałeś no i układ hamulcowy i układ kierowniczy do sprawdzenia poza tym wszystko najlepiej nich ci sprawdzi zaufany mechanik nie zapomnij miec na wszelki wypadek linkę holowniczą lub jakieś ubezpieczenie które jest ważne za granicą (słonecznych wakacji) pozdrowienia

subratri 13-06-2009 21:38

Odp: Co sprawdzić????,
 
Cytat:

Napisał fred1974 (Post 1184871)
kolego jeżeli nic nie słyszysz żeby coś tam stukało nie świeci żadna kontrolka to wymiana oleju , filtrów i oczywiście rozrządu jak nie wymieniałeś no i układ hamulcowy i układ kierowniczy do sprawdzenia poza tym wszystko najlepiej nich ci sprawdzi zaufany mechanik nie zapomnij miec na wszelki wypadek linkę holowniczą lub jakieś ubezpieczenie które jest ważne za granicą (słonecznych wakacji) pozdrowienia

uuu to kolega generalny remont przewidział :) ja tam zawsze wsiadam w auto i jadę. Nie wyobrażam sobie jak mógłbym myśleć że gdzieś nie dojadę. Jeśli coś jest zepsute to warto naprawić ale 6 czy 7 kkm to nie jest coś co może zabić samochód - napewno nie gala . byle by powietrze w kołach było i szyby się zamykały i można jechać :)

SONY 14-06-2009 16:16

Odp: Co sprawdzić????,
 
W Hiszpanii gorąco, to i szyby mogą się nie domykać. A na poważnie to przyjemnych wakacji życzę. Napisz po powrocie jak bylo.

viper11 14-06-2009 17:15

Odp: Co sprawdzić????,
 
No witam,
Ja niedawno zrobiłem sobie spontaniczna wycieczke z Londynu na pd Francji. Jechaliśmy przez okolice Granoble do Cannes, potem Saint tropez i Marsyllia (pewnie nazwy błędnie napisałem). To był tylko weekend ale 4 tys km doszło do licznika. Przed ywjazdem zaopatrzyłem sie w olej i płyny na dolewke, jak koledzy wyżej pisałi sprawdź cisnienie w oponach. I co najważniejsze, przygotuj sporo kasy na autostrady we Francji (wydasz na nie przynajmniej tyle co na paliwo w tym kraju).

Polecam jazdę przez Alpy, widoki rewelacja i zdjęcia super wychodzą.

Miłego urlopu i bezawaryjnej podróży życze.

subratri 14-06-2009 20:48

Odp: Co sprawdzić????,
 
do sprawdzenia kosztów podróży, zaplanowania trasy itp. polecam stronkę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dejwid 15-06-2009 20:52

Odp: Co sprawdzić????,
 
jak dbasz o autko na bierząco to sprawdzaj podstawy(olej,płyny,ciśnienie..również w zapasie)kasiorę na paliwo+winiety i jazda aaa i szerokiej drogi
PS
zabierz gaśnice,kpl apteczkę,kamizelkę,trójkat(niektóre z tych rzeczy obowiązkowe również u nas) a za ich ,,niemanie ,, tam są dosyć wysokie kary jak by zatrzymali... a lubia bo widzą inne blachy

subratri 15-06-2009 22:19

Odp: Co sprawdzić????,
 
a właśnie w hiszpani jest coś z kamizelkami... Trzeba mieć przynajmniej dwie bądź dla każdego pasażera o ile mnie pamięć nie myli... Ale te 2 napewno.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.