Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Dodatek do oleju STP - jakie opinie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89849)

zsberg 27-04-2010 20:44

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Przejechałem od wlania uszczelniacza jakieś +-150km i z plamy pod autem zrobiła się plamka - kilka kropel. Chyba zaczyna działać :) Gdzieś czytałem że trzeba min 600km przejechać, a jeśli chodzi o ceramizery to efekt jest czasami dopiero po 3000km. Padł uszczelniacz za 30zł, a żeby to naprawić to trzeba pół auta rozebrać. Essi to pestka, ale Wasze wozidełka to już nie taka prosta sprawa, więc warto spróbować :)

Ja tam się nie boję stosować tych dodatków. Jak się kupi markowy produkt to na pewno nie zaszkodzi - najwyżej nie pomoże i już.

Adasko_Transit 27-04-2010 20:57

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Zsberg, w moim wypadku 600km to jeden dzień także stosunkowo prędko będę wiedział czy pomogło :) A co do simmeringu na łączeniu skrzyni z silnikiem to roboty jest jednak sporo, a w mojej okolicy są albo dobrzy mechanicy, u których plac jest zapchany :) albo idioci u których pusto także wszystko przemawia za użyciem tego specyfiku. Problem teraz który, STP czy coś innego.

zsberg 28-04-2010 06:22

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Jeżeli chodzi o STP to taki preparat: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja natomiast kupiłem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bo akurat takie coś w sklepie było :D

Normalnie ciekawość mnie zżera czy to ustrojstwo naprawdę pomoże i jeśli tak, to na jak długo? Na razie widać sporą wg mnie poprawę

adam289 25-10-2017 13:50

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Ekspertem nie jestem, ale jak na mój gust to faktycznie pomaga Ceramizer, czuję i słyszę że pod maską wszystko pracuje jakby ciszej, sprawniej, wyrównało się. Dobry test preparatu jest zrobiony na YT – youtube.com/watch?v=R90_VTz2mK4&t=46s, widać dokładnie jak się udało zmniejszyć tarcie.

wojtekjanus 25-10-2017 16:51

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
afam289 - aleś wykopał temat sprzed siedmiu lat... :)

W moim przypadku ceramizer pomógł w klasycznej (hydrokinetycznej) automatycznej skrzyni biegów w VW żony. Problem był z rozdzielaczem oleju, który steruje skrzynią. Przycinały się w nim zawory oleju, sama skrzynia na uzębieniach i łożyskowaniu była ok.
Wlałem ceramizer za radą właściciela warsztatu specjalizującego się w skrzyniach automatycznych. Po trzech dniach (nie od razu) skrzynia przełączała biegi gładziutko jak nowa.
Przedtem przez trzy lata wydałem kupę kasy u innych "specjalistów" - i nic nie potrafili zrobić...

mariusz1978 25-10-2017 17:56

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2876931)
afam289 - aleś wykopał temat sprzed siedmiu lat... :)

W moim przypadku ceramizer pomógł w klasycznej (hydrokinetycznej) automatycznej skrzyni biegów w VW żony. Problem był z rozdzielaczem oleju, który steruje skrzynią. Przycinały się w nim zawory oleju, sama skrzynia na uzębieniach i łożyskowaniu była ok.
Wlałem ceramizer za radą właściciela warsztatu specjalizującego się w skrzyniach automatycznych. Po trzech dniach (nie od razu) skrzynia przełączała biegi gładziutko jak nowa.
Przedtem przez trzy lata wydałem kupę kasy u innych "specjalistów" - i nic nie potrafili zrobić...

a jak byś to widział Wojtku w naszych 2,o 2,2 tdci dla silnika ?

wojtekjanus 25-10-2017 19:54

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Na pewno w przypadku takich podzespołów jak samoregulatory olejowe zaworów ceramizer pomoże im działać dokładniej, szybciej też po starcie powinny łapać prawidłowe nastawy. Być może pierścienie lepiej by pracowały zmniejszając zużycie oleju.
Ja poszedłem w innym kierunku - jeżdżę na prawdziwym fullsyntetyku, który podczas zimnego rozruchu i podczas pierwszych zimnych kilometrów, ma o wiele lepsze własności smarne niż olej rekomendowany przez Forda.
Leję Mobil1 5W/50, chociaż dla samego silnika Duratorq byłby korzystniejszy - zwłaszcza zimą - olej 0W/40. Ale jednak turbina to ekstremalne warunki cieplne - więc wybrałem 5W/50. Tym bardziej, że mam lekko stuningowany silnik i lubię deptać pedały.

Ale generalnie jeżeli chodzi o ceramizer w silniku - nie jestem na nie...

mariusz1978 25-10-2017 20:20

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
no ja leję 5w30 formulaF , Za jakieś 2500km czeka mnie wymiana * zmieniam olej i wszystkie filtry co 10kkm. może spróbuję tego mobila1 5w50 silnikowi będzie lżej w zimę :)
masz sprawdzone miejsca zakupu takiego oleum ?

na ceramizer ....może kiedyś się skuszę , póki co ogarniam inne projekty w aucie :) i też lubie deptać po pedałach :)



a takie pytanie mam , wymieniałeś kiedyś olej w skrzyni biegów . ja jak długo mam mojego tranzystora nigdy tego nie robiłem ...ale często gęsto biegi wchodzą z oporem . żadnych wycieków w okolicy skrzyni nie mam , sprzęgło było kiedyś robione i delikatnie pulsuje pod nogą jak delikatnie wcisnę pedał sprzęgła. ale innych niepokojących objawów nie mam . Możliwe że biegi wchodzą z oporem bo wysypało się łożysko na wałku sprzęgła , to może też być przyczyną tego delikatnego pulsowania pedału sprzęgła .....ale to tylko takie moje przemyślenia .


jaki olej polecasz do skrzyni i w jakiej ilości . mam mxt75 ...chyba :)

tomlim 25-10-2017 20:25

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
ja u siebie zastosowalem kiedys ceramizera - efektow wyscigowki raczej nie bylo ale zaczal pacowac odczuwalnie ciszej.

wojtekjanus 25-10-2017 21:57

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Cytat:

Napisał mariusz1978 (Post 2877104)
masz sprawdzone miejsca zakupu takiego oleum ?

Mam, wymieniam olej w Auto-Waś w Stolycy - oni kupują oleje Mobila w beczkach w hurtowych ilościach. Na 100% oryginał...
Cytat:

Napisał mariusz1978 (Post 2877104)
ja jak długo mam mojego tranzystora nigdy tego nie robiłem ...ale często gęsto biegi wchodzą z oporem . żadnych wycieków w okolicy skrzyni nie mam

Nie wymienia się - chyba, że robi się skrzynię, półosie lub cieknie. Ale wtedy też staram się zlać olej do czystego naczynia i z powrotem go wlać plus malutka dolewka...

Olej przekładniowy to 75W-90 o specyfikacji Forda WSD-M2C200-C. Nie pamiętam ile wchodzi do szóstki, chyba ok. 2,2 l. Kupuj po prostu markowy, najlepiej fordowski.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.