Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Co ile kilometrów wymieniać olej? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134598)

slawex 1905 04-07-2011 18:15

Co ile kilometrów wymieniać olej?
 
mój pierwszy transit,wymiane oleju zrobiłem przy 135000 km, robie jakieś 4000 tyś km miesiecznie miasto+trasa za ile kolejną wymiane zrobić ?

wojtekjanus 04-07-2011 18:33

Odp: wymiana oleju
 
Przede wszystkim jaki olej wlałeś. Jeżeli fordowskie minimum - to co 10.000km trzeba zmieniać. Jeżeli dobry fullsyntetyk - np Mobil1 10W/50, to 20.000 km można spokojnie jechać. Warto zmieniać przy oleju filtr paliwa - na pewno na tym nie stracisz...

Balugas 12-07-2011 14:55

Odp: wymiana oleju
 
żadne mobile i castrole :!!: polecam firmy Motul, fuchs, valvoline, Liqui moly castrol i mobil są rozlewane w gdańskim lotosie i czesto są z nimi wałki;)

slawex 1905 27-08-2011 08:43

Odp: wymiana oleju
 
Użyłem oleju mobil1 5W 30 full syntetyk bo miałem 2x 4l za darmo. przejechałem 15 tyś i autko chodziło rewelacyjnie . Czy użyć tego samego oleju?

wojtekjanus 27-08-2011 16:05

Odp: wymiana oleju
 
No... chyba sam sobie odpowiedziałeś - jeżeli chcesz, by nadal chodził REWELACYJNIE, to lej ten sam olej. Nawet jeśli nie będzie już za darmo... http://emotikona.pl/emotikony/pic/01icon_lol2.gif

KFAJP 07-11-2011 13:48

Odp: wymiana oleju
 
Witam

Posiadam Forda Transita z 2003r. 2,4 diesel. Dopiero co kupilem i nie mam zadnych informacji o nim, przykladowo co bylo wlewane. Przebieg jest bardzo maly (MOTORHOME) ale udokumentowany. Z jednej strony autko ma 8 lat a z drugiej przejechane 30 000. Jaki olej byscie polecili ? Syntetyk czy juz semi... Sam nie planuje robic duzych przebiegow, czyli przy przebiegu rocznym rzedu 5000km wymieniac olej co roku, bo gdybym czekal do 10000 to moglo by minac 3 lata. Prosze o porady...
Dodatkowo przebieg nie zawsze odzwierciedli godzin pracy (doladowywanie akumulatorow na postoju) przykladowo.

Pozdrawiam

wojtekjanus 07-11-2011 14:21

Odp: wymiana oleju
 
Generalnie sprawa jest prosta: im lepszy olej... tym lepiej.
Każda firma samochodowa musi wypośrodkować w swoich zaleceniach serwisowych informację o olejach: tak pod kątem jakości oleju i jego wpływu na silnik - jak i pod kątem kosztów eksploatacyjnych. Np Ford to jedna z najpopularniejszych marek flotowych - i w Europie i w Polsce. A przy zakupach flotowych wskaźnik kosztów i częstotliwości serwisowania to jeden z podstawowych wskaźników.
W takiej sytuacji Ford nigdy nie napisze, że do jego turbo-diesli powinno lać się full-syntetyk. Pisze o oleju modyfikowanym, o wiele tańszym, ale jeszcze zapewniającym przyzwoitą ochronę silnika, a czasem doda "lub lepszy"....
Natomiast prywatny użytkownik, który ma najczęściej jedno lub dwa auta i eksploatuje je o wiele dłużej niż auto flotowe (tam obowiązuje wskaźnik - np co dwa lata wymiana) musi zupełnie inaczej zadbać o samochód.
Tak więc: chcesz mieć spokojną głowę o turbo- diesla to lej dobry, markowy fullsyntetyk i zmieniaj go co 15.000 - 20.000 km (samochód w większości w trasach). Jeżeli auto jeździ przeważnie w ruchu miejskim (np kurierka, częste zatrzymywanie, korki, silnik zimą niedogrzany) to dystans między wymianami należy skrócić nawet do 10.000 km.
Zwłaszcza, kiedy masz jeszcze auto po tak małym przebiegu i w zasadzie wszystko dopiero przed nim.
-----------------------------------------------
Ja jeżdżę na Mobilu1 5W/50, przewaga ruchu miejskiego, zmieniam co 15.000 km.
Cytat:

Napisał KFAJP (Post 1733471)
Posiadam Forda Transita z 2003r. 2,5 diesel.

Jeżeli z tego roku diesel, to albo silnik 2,0 (FWD), albo 2,4(RWD).

dab1978 07-11-2011 18:09

Odp: wymiana oleju
 
Ja po roku jezdżenia na 10w40 wróciłem do fordformula f 5 w30. taka prywatna dygresja...;)

KFAJP 14-11-2011 17:50

Odp: Co ile kilometrów wymieniać olej?
 
W mojej sytuacji, ruch miejski lub trasa nie ma zastosowania. Mysle jednak ze moge uznac uzytkowanie mojego Campera jak "w trasie" nie bedzie, czestego odpalania, gaszenia, i krotkich tras. W najgorszym wypadku, bedzie odpalenie, odczekanie do zagrzania sie silnika i naladowania akumulatora. Jezeli jazda, to dlugie trasy. I tu prosze potwierdzic, czy skoro nie zrobie 10 000 w dwa lata to i tak powinienem wymienic syntetyk, ze wzgledu na wiek ?
Ja jednak zdecyduje sie na syntetyk zawsze to lepsze parametry smarowania.

wojtekjanus 14-11-2011 18:59

Odp: Co ile kilometrów wymieniać olej?
 
Dwa lata dla oleju to chyba wystarczy...http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif
Ja bym wymienił.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.