Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Zmiana działania świateł w międzylifcie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260894)

bukox 22-03-2017 08:46

Zmiana działania świateł w międzylifcie
 
Witam,
Mam międzylifta i po włączeniu się świateł mijania zapalają się także pozycyjne (te współdzielone z halogenami) a gasną DLR. Czy da się np. za pomocą ELMconfiga zmienić działanie świateł tak aby było jak w poliftach czyli DLR świecą się cały czas zamiast pozycyjnych w halogenach a te pełnią funkcję tylko halogenów?

kleryk 22-03-2017 09:13

Odp: Zmiana działania świateł w międzylifcie
 
Z tego co widziałem tu na forum jest różnica w lampach DRL Polift ma 3 pinowe musiałbyś zmienić lampy i przciągnąć zasilanie z pozycji w halogenie do DRL. Ale to niech jeszcze potwierdzą chłopaki.

Slartibartfast 22-03-2017 11:57

Odp: Zmiana działania świateł w międzylifcie
 
Możesz mieć DRL z 3 pinami i wiązkę pod 2 piny - ja tak mam i działa jak opisałeś. Wtedy "wystarczy" wymienić wiązkę za bagatela 150-200zł by DRL przygasały. Moim zdaniem za drogo.
W halogenach można spróbować wyjąć postojówki (nowe są bez postojówek), może błąd nie wyskoczy.
Zobacz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nowe ledy to:
AM21-13B218-BE (1725077) Lewy
AM21-13B218-AD (171403 Prawy

bukox 22-03-2017 17:48

Odp: Zmiana działania świateł w międzylifcie
 
Nie do końca zrozumiałem. Mam kupić nowe ledy 3-pinowe i wymienić wiązkę na 3-pinową i DLR będą się świecić cały czas niezależnie od świateł mijania? A dezaktywacja postojówek polega na wyjęciu żarówek z halogenów?

rp222 22-03-2017 19:58

Odp: Zmiana działania świateł w międzylifcie
 
Masz sprawdzić na początek czy Twoje ledy mają dwa czy trzy piny. Jeśli masz trzy to możesz odłączyć przewód napięciowy od postojówek w halogenach i podłączyć do wolnego pina w ledach. A jak masz 2 piny to zostaje Ci wymiana. I wtedy ledy jako DRL będą świecić pełną mocą, a po włączeniu mijania będą świecić na 30-40% jasności jako postojówki (pozycyjne).

bukox 22-03-2017 20:04

Odp: Zmiana działania świateł w międzylifcie
 
No ok ale czy nie trzeba niczego przeprogramowywać? Przełączenie 3-go pina spowoduje, że DLR nie będą gasnąć automatyczne po włączeniu mijania? A jeśli mam 2 piny to wymiana na 3-pinowe i ta sama operacja?

rp222 22-03-2017 20:28

Odp: Zmiana działania świateł w międzylifcie
 
A jak włączysz mijania to postojówki w halogenach gasną Ci czy się zapalają?g:galy. Chyba jaśniej nie da się napisać, niż w moim poprzednim poście.

bukox 22-03-2017 20:53

Odp: Zmiana działania świateł w międzylifcie
 
Ok już kumam :) Dzięki.

SLIWKA 22-03-2017 23:27

Odp: Zmiana działania świateł w międzylifcie
 
Ja się nie bawiłem w wymianę wiązek. Udało mi się zakupić same wtyczki 3 pinowe z 10cm kabelkami od forda mondeo(pasują bez problemu) od użytkownika "klocolus" zapytaj może coś jeszcze ma. Dorobiłem piny takiej wielkości aby pasowały w wyciągniętą wtyczkę 2 pinową a kabelek z pozycji w 3 pin wtyczce. Dostęp od dołu mile widziany łatwiej dostać się do wtyczki lewej lampy DRL od góry przeszkadza zbiornik od spryskiwacza

lsulima 23-03-2017 03:27

Odp: Zmiana działania świateł w międzylifcie
 
Dzienne poliftowe światła są tak zbudowane, że są tam zabudowane dwa obwody diod. Jeden obwód świeci mocno - dzienne, a drugi słabiej - pozycja. Dlatego są 3 piny we wtyczce. Dlatego nic nie trzeba programować przy zmianie opisanej powyżej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.