Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Kasowanie inspekcji serwisowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=41327)

Marcin-Kraków 03-04-2008 09:32

Kasowanie inspekcji serwisowych
 
Witam !

Mam pytanko do kolegow. Jako ze nie mialem mozliwosci zrobic samemu wymiany oleju, i prac czysto eksploatacyjnych, a juz byl czas i wyswietlala sie rowniez inspekcja serwisowa na tablicy zegarow, poprosilem zone, zeby po odebraniu auta od mechanika, sama skasowala inspekcje.
Podalem jej procedure, wg ktorej kiedys robilem to sam. A mianowicie :
Inspekcja olejowa - OIL
1. Wyłączyć zapłon
2. Nacisnąć i przytrzymać 2s przycisk X,
3. Włączyć zapłon,
4. Na wyświetlaczu pojawia się następujące wskazanie "- - - -",
5. Wyłączyć zapłon,
6. Zwolnić przycisk X.

Inspekcja serwisowa - In01
1. Wyłączyć zapłon
2. Nacisnąć i przytrzymać 2s przycisk X,
3. Włączyć zapłon,
4. Na wyświetlaczu pojawia się następujące wskazanie "- - - -",
5. Wyłączyć zapłon,
6. Zwolnić przycisk X,
7. Wskazanie "OIL" wygasić jak opisano powyżej

Inspekcja serwisowa - In02
1. Wyłączyć zapłon
2. Nacisnąć i przytrzymać 2s przycisk X,
3. Włączyć zapłon,
4. Na wyświetlaczu pojawia się następujące wskazanie "- - - -",
5. Wyłączyć zapłon,
6. Zwolnić przycisk X,
7. Wskazania "OIL" i "In01" wygasić jak opisano wyżej.

Ale, kobieta jak to kobieta cos pomotala i oczywiscie zrobila to niepoprawnie. Cos zamieszala, nie chcialo jej sie pokasowa, wlaczal sie kirunkowskaz itd. Po wielu walkach udalo jej sie pokasowac inspekcje ale przestawila jakos licznik na mile zamiast km.

Mozecie podac jakas procedure zmiany tego z kluczyka? Bo Juz uczyc jej przez VAGa wolalbym uniknac. Bo jeszcze bardziej zamiesza i sie dopiero zaczna problemy.
Czy procedura ktora podalem wyzej jest poprawna?

oldamo 03-04-2008 10:36

Re: Kasowanie inspekcji serwisowych
 
Z tego co pamietam to trzeba po przekreceniu kluczyka dłużej przycisk kasowania przytrzymać.

oldamo 03-04-2008 10:37

Re: Kasowanie inspekcji serwisowych
 
U mnie niestety nie działało to z kluczyka - komputer załatwił sprawę (ale za 20 zł)

poll 03-04-2008 18:10

Re: Kasowanie inspekcji serwisowych
 
Ja zawsze kasuje przuciskiem i kluczykiem . Mam nawet coś więcej może komuś się przyda [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kor1011 03-04-2008 18:30

Re: Kasowanie inspekcji serwisowych
 
1 załącznik(i)
Może pomoże
[attachment=0:2izva86q]4.JPG[/attachment:2izva86q]

chlebki 03-04-2008 20:38

Re: Kasowanie inspekcji serwisowych
 
Miałem ten sam problem i pisałem o tym na forum: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał chlebki
Cytat:

Napisał subratri
spalanie bedzie pewnie w galonach

Widzę że temat po czasie ożył. Niestety spalanie też pokazywał w galonach. Nie wiem do końca czy to był przypadek z tymi milami ale tak się faktycznie stało. Już wcześniej kasowałem service i nic takiego nie miałem. Ale teraz faktycznie dłużej przytrzymałem przycisk resetu bo po zniknięciu napisu IN 02 nadal nie mogłem się pozbyć SERVICE. Próbowałem to odkręcić jakoś kombinacją reset - stacyjka ale bez efektu dopiero odpięcie aku pomogło i teraz mam już bardziej zrozumiałe kilo i litry.


oldamo 09-04-2008 12:33

Re: Kasowanie inspekcji serwisowych
 
Jak Panowie udało sie wam skasować inspekcje skoro instrukcja mówi (1996 - 2000), że trzeba użyć odpowiedniego sprzętu.

chlebki 09-04-2008 14:57

Re: Kasowanie inspekcji serwisowych
 
Tak a tym specjalnym sprzętem jest palec naciskający przycisk reset. Bzdury w tej książce piszą.

figer 09-04-2008 18:43

Re: Kasowanie inspekcji serwisowych
 
Witam, temat byl doglebnie omowiony tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RafałB 18-04-2009 09:22

Odp: Kasowanie inspekcji serwisowych
 
Dzis pojawiło mi sie SERVICE IN 3000km,da rade skasować to tak jak na powyższej fotce od kolegi Kor1011 bez problemu,czy jakoś Vagiem?

Ok,już zrobiłem po przeczytaniu instrukcji.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.