Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Najtańsze OC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=12972)

sawmaster 07-05-2006 14:07

Najtańsze OC
 
Mieszkam w białymstoku mam prawko 1 rok i chciałbym zarejestrować samochód. Gdzie najtańsze oc?

mmmk 07-05-2006 16:30

najlepiej podejsc do jakiejs takiej agencji i tam z nimi gadac. na forum ciezko pomoc bo to zalezy od wielu rzeczy miasto wiek, marka samochodu i takie tam glupoty a nikt z nas raczej tego nie wie. no i zawsze warto miec jakiegos wspolwlasciciela ze znizkami to za 1.3 mysle,ze wiecej niz 400 zl rocznie nie powinno byc u mnie w rumi byloby przy moich warunkach 299zl w firmie cigna na rok za 1.4 bo sprawdzalem dla swoich rodzicow. oni jednak ubezpieczyli sie w pzu za jedyne 500 zl :/
pozdrawiam
maciek
p.s. to sa ceny przy maxymalnych znizkach.

sawmaster 07-05-2006 16:33

o to chodzi że zarejestruje to na mame( ma już 25lat, co obliguje do 30% zniżki)

mmmk 07-05-2006 17:37

no ale dokladnej stawki na forum i tak nikt ci nie poda. ja np o takiej firmie jak cigna w zyciu nie slyszlem a mialem poprzednio tu pisze o scorpio w alianzie no i na rok bylo 507 w alianz a tu mam za 506 z NW no i jakims dziwnym ubezpieczeniem na siebie a to bylo tylko po to,ze dostalem znizke na oc jezeli zawre to 2. dla mnie bez znaczenia a do przodu 50 zl. tylko 2 podpisy chcieli reszte oni zalatwili
pozdrawiam
maciek
p.s. nie warto tez gadac w glownych siedzibach firm ubezpieczeniowych bo oni nie maja wcale taniej niz agenci i nic nie wiedza o konkurencji pozatym,ze oni sa napewno drozsi. a jezeli chodzi o samo OC to dla mnie wiekszosc warunkow nie ma znaczenia bo np przy AC maja te tanie zastrzezenia,ze jak samochod zginie np z parkingu niestrzezonego to oni nie ponosza za to zadnej odpowiedzialnosci i takie tam. w moich rejonach najwiecej takich jest w poblizu tego co sie rejestruje samochod i ja tam to zalatwialem zaraz po rejestracji

WojtaS_KrK 07-05-2006 21:37

Najlepiej jak zarejestrujesz to na kogoś kto ma już jakieś zniżki, czyli miał zarejestrowane auto na siebie lub byl wspolwlascielem i co roku "szły" mu żniżki za bezszkodową jazdę, a ty będziesz współwłascielem, ty bez zniżek zapłaciłbyś duuużo :fcp8, więc dowiedz się kto ma jakieś żniżki. Tak jak pisał mmmk warto podejść do agencji i się ugadać, czasami można nawet dostać ładne zniżki :fcp2

sawmaster 07-05-2006 21:57

tak fajnie ale nikt nie chce tak zrobić bo boją się że jak ja spowoduje wypadek to polecą tej osobie zniżki

WojtaS_KrK 07-05-2006 22:03

Co prawda to prawda, mi za poldka w Generalli powiedzieli 3,5tys zł. :fcp18 Parodia ;D, Ty dużo zniżek dla siebie raczej nie uwalczysz, raczej jedyna możliwość to kogoś ze zniżkami zdobyć.

mmmk 07-05-2006 22:35

tylko znizki w razie wypadku leca 10 % tak przynajmniej bylo kilka lat temu (10 dokladnie bo wtedy u mnie to przerabiali)i jak wspolwlasciciel ma stracic 10% od 500 zl to ma w plecy 50 zl rocznie a jak kupisz i na siebie wezmiesz wszystko to mozesz miec z 800 zl wiecej niz by bylo na wspolwlasciciela. no ale to trzeba miec takiego wspolwlasciciela co jest dobry i da sie z nim dogadac :) w moim przypadku ojciec chociaz zawsze marudzi,ze to jest ostatni samochod jaki ma na siebie.
pozdrawiam
maciek
p.s. a pozatym jezeli twoje ubezpieczenie bedzie w innej firmie niz wspolwlasciciel to w przypadku twojej szkody ubezpieczalnia wspolwlasciciela nie powinna sie dowiedziec o szkodzie wiec jego ubezpieczenie jest bez zmian. a znizki wspolwlascicielowi przepadaja tylko na OC bo to tez wazne w rozmowach z rodzicami czy inna rodzina

sawmaster 07-05-2006 22:41

czyli on np ma w pzu a ja będe miał w warcie to się nie dowiedzą że miałem wypadek?

karex 07-05-2006 23:14

Cytat:

Napisał sawmaster
czyli on np ma w pzu a ja będe miał w warcie to się nie dowiedzą że miałem wypadek?

Zasadniczo nie. Chyba, że poszkodowany będzie miał AC w PZU i będzie mu sięb. spieszyło z naprawą i ona będzie zrobiona z jego AC a dopiero wtedy już PZU wystąpi do Warty z żądaniem zwrotu kasy z OC sprawcy. No to wtedy będzie Zonk. Miałem tak przy swoim wypadku :( . Ale i z tego wybrnąłem zachowując 60% zniżek (na OC i AC :D - auta mam już tylko na siebie od 1,5 roku - nie mam współwłaściciela :D ).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.