Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK I]Buczenie w samochodzie powyzej 60 km/h (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=44419)

Chom!k 22-05-2008 12:47

[MK I]Buczenie w samochodzie powyzej 60 km/h
 
Od jakiegos czasu w środku auta slysze dziwne buczenie jakby od łożysk. Byłem na tzw. rozpędzarce, stwierdzili że łożyska są w dobrym stanie i to nie one. Więc druga opcja opony... zmienione jest ciszej ale nadal buczy. Kolejna sprawa tuleje wachaczy wymienione bo i tak była taka potrzeba, ale nadal buczy. Kolejna opcja strzelana przez mechaników to wydech... no ale sprawdzic było latwo. wyłączylem silnik przy 90 i.... nadal buczy. Wczoraj jadac okolo 90 energicznie skrecilem o maly kąt w lewo i w tym momencie przestawało buczeć.

Czy to może być wina zle ustawionej zbieznosci ? podkreslam że opony nie zdzierają się.

kicaj 22-05-2008 12:52

Re: [MK I]Buczenie w samochodzie powyzej 60 km/h
 
wylaczyles silnik przy 90km/h??

Chom!k 22-05-2008 14:22

Re: [MK I]Buczenie w samochodzie powyzej 60 km/h
 
no moze z tym 90 to przesadzilem ale z 70 to bylo wiem ze to za madre moze nie bylo no ale jak mialem to sprawdzic ? Był na sprzegle. zreszta chyba nie o to pytalem :D

kicaj 22-05-2008 14:50

Re: [MK I]Buczenie w samochodzie powyzej 60 km/h
 
Cytat:

Napisał Chom!k
Czy to może być wina zle ustawionej zbieznosci ? podkreslam że opony nie zdzierają się.

a ile przejechales na tych oponach?? jesli to by byly opony to bys zauwazyl ze buczenie zalezy od podloza,

mat488 22-05-2008 17:00

Re: [MK I]Buczenie w samochodzie powyzej 60 km/h
 
mam ten sam problem z tym buczeniem. wydaje mi się, że to wina zbieżności. niedługo to sprawdzę.


Cytat:

Napisał Chom!k
wyłączylem silnik przy 90 i.... nadal buczy. Wczoraj jadac okolo 90 energicznie skrecilem o maly kąt w lewo i w tym momencie przestawało buczeć.

nie chodzi o to, czy miałeś go na biegu, czy też nie, tylko jak zgasisz silnik to wspomaganko Ci się wyłącza :fcp20 . ciesz się, że żyjesz :fcp4

mat488 22-05-2008 17:02

Re: [MK I]Buczenie w samochodzie powyzej 60 km/h
 
jak rozwiążesz problem z tym buczeniem, to go opisz.
pozdro

Chom!k 23-05-2008 00:10

Re: [MK I]Buczenie w samochodzie powyzej 60 km/h
 
To ze sie wylacza to wiem wiem :D to byl naprawde moment :D podjade po weekendzie na zbieznosc no się zobaczy

Problem rozwiazany. POjechalem na zbieznosc a tam totalna masakra. Poprzedni mechanik twierdzil ze zrobil ale jego robota nic z ustawieniem nie miała wspolnego, Teraz chodzi super cichutko, jedynie opony z przodu sie trochę wyząbkowały. Zaplaciłem 60 zł. Niestety przy okazji sie okazało sie ze cieknie z osłony przegubu, ale juz zamowilem - oryginał 25 zł :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.