Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czy ktoś mógłby opisać jak robi się restart komputera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=61132)

aam18 03-02-2009 17:14

Czy ktoś mógłby opisać jak robi się restart komputera
 
Witam.Czy ktoś mógłby opisać jak robi się restart komputera w mk3 2001 2,0tddi.

adamkatowice 03-02-2009 18:24

Re: [mk3] 2,0 tddi restart komputera
 
odlacz klemy z akumulatora najlepiej na noc

Grumete 03-02-2009 21:19

Re: [mk3] 2,0 tddi restart komputera
 
i nie rób żadnej samoadaptacji ECU bo to naprawdę nic nie daje. Jedna wielka ściema. Ja dwa razy odpinałem aku, nie robiłem adaptacji i wszystko jest okay. Natomiast jeśli bardzo będziesz chciał to proszę [link=http://www.fordclubpolska.org/porady.php?action=go&zakres=ogolne&type=21:1s5qhm0 3]Samoadaptacja ECU[/link:1s5qhm03].

krogulc 03-02-2009 23:09

Re: [mk3] 2,0 tddi restart komputera
 
Cytat:

Napisał adamkatowice
odlacz klemy z akumulatora najlepiej na noc

Na noc :fcp15 to niby po co za karę :fcp2
a po co chcesz resetować komputer napisz może czemu????
odłączenie aku i ponowne podłączenie powoduje reset czas tu nie jest istotny :fcp4

sel 16-03-2010 18:59

Odp: [mk3] 2,0 tddi restart komputera
 
Czy odłączenie akumulatora spowoduje powrót do ustawień fabrycznych centralnego zamka bo na skutek wielokrotnych sekwencyjnych prób wznowienia autoryglowania zamków po ruszeniu opcja ta nie działa w moim aucie oraz brak jest migania kierunków przy ryglowaniu zamków.

endy13 24-04-2010 11:23

Odp: [mk3] 2,0 tddi restart komputera
 
może zacznij od sprawdzenia zamków tylnych drzwi, gdyż często bywa tak że elektronika w nich zachodzi śniedzią powodując ich zacinanie i próby wklepania w komputer sekwencji ryglowania niczego nie dadzą. Był na forum już opis ze zdjęciami jak tą operację się wykonuje.

chemia 22-02-2016 09:28

Odp: [mk3] 2,0 tddi restart komputera
 
witam kolegów i odświeżam temat. Jakiś czas temu miałęm robione w aucie:
-wymiana alternatora (paliło się ładowanie)
-regeneracja wtrysków (dymił i mulił) - nic ona nie dała
-czyszczenie egr (odżył)
Po zabiegu auto chodzi elegancko i nie dymi ale!? dużo pali zamiast 6,5na trasie to ok 7-8 i zamiast 8 w mieście to 10-11. Transit mi mniej aktualnie pali i jestem załamany. Dodatkowo auto na wolnych bez względu na to czy zimny czy ciepły poszarpuje i ogólnie wydaje mi się że chodzi twardziej. Kiedyś ładnie sobie mruczał a teraz wali jak stary diesel. Ponad rok temu wymieniałem pompke w baku na nieoryginalną i ona sobie bzyczała zawsze. Teraz na wolnych słychać jak bzyczy bez powodu raz wyższym dzwiekiem a raz niższym jakby chodziła nie równo.
Myślałem o zabiegu zwarcia klem i zresetowania komputera bo czytałem kilka opinii że po regeneracji nie zresetowali komputera czy coś w tym stylu i wczoraj chciałem to zrobić jak zauważyłem od lewej klemy (stojąc przodem do auta) że mam dodatkowy przewód (jedna żyła może 0,5mm kwadrat) na którym jest kostka z miejscem na bezpiecznik zwykły płaski i dalej wtyczka na przewód a przewód znalazłem pod filtrem powietrza (idzie przy mcpersonie jakby w kierunku kierowcy). Czy ktoś wie co to może byc i czemu moge mieć to odpięte? nie wiem czy miałem to wcześniej i czy było podpięte. proszę o info czy bezpiecznie moge to złączyć (nie chce nic spalić) i czy reset przez zwarcie klem coś wogóle mi może pomoc. pozdrawiam

Bump:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.