Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Częstotliwość wymiany wtryskiwaczy/pompowtryskiwaczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153197)

kret123 12-03-2012 08:48

Częstotliwość wymiany wtryskiwaczy/pompowtryskiwaczy
 
Cześć,
znajomy dwa-trzy lata temu kupił mondeo, 2.0 tdci kombi, przebieg koło 160-170 tysięcy. Po jakimś czasie wymienił wtryski - jak czytam o tym modelu to widzę, że to norma. To było jakieś 5 tysięcy kilometrów temu, teraz samochód jest na sprzedaż.

Zastanawiam się nad kupnem, ale wcześniej mam pytanie: czy w tych modelach awaria tego typu jest okresowa, czy dotyczyła tylko wtrysków fabrycznych? Powinienem mieć spokój z tym tematem, czy za jakiś czas znowu się okaże, że trzeba wywalić 6-7k na remont silnika?

pzdr,
Krystian.

jareczek1980 12-03-2012 10:27

Odp: Częstotliwość wymiany wtryskiwaczy/pompowtryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał kret123 (Post 1798366)
trzeba wywalić 6-7k na remont silnika?

przepłacił 3krotnie
jaki rocznik tego auta?

weteran bezdroży 12-03-2012 10:36

Odp: Częstotliwość wymiany wtryskiwaczy/pompowtryskiwaczy
 
Z tego co wiem wtryskiwacze w Mondeo wytrzymują przebieg około 100 tys. Koszt regeneracji około 2500 zł. Trochę dziwne, że po takiej naprawie wystawiane jest na sprzedaż. Może okazało się, że coś jeszcze wymaga drogiej naprawy - np. pompa wtryskowa może siac opiłkami znalezionymi we wtryskiwaczach przy regeneracji? Albo padająca dwumasa i sprzęgło, egr, turbosprężarka? Na te elementy trzeba zwrócic szczególną uwagę.

kret123 12-03-2012 10:39

Odp: Częstotliwość wymiany wtryskiwaczy/pompowtryskiwaczy
 
rocznik 2003

kret123 12-03-2012 10:46

Odp: Częstotliwość wymiany wtryskiwaczy/pompowtryskiwaczy
 
to bardzo dobry znajomy i znam powód, dla którego samochód sprzedaje - osobisty. Z tego co się orientuję, kolega wtryski regenerował pompa nie była wymieniana.

Regeneracja 2500 zlotych za wszystkie? Taki wydatek raz na 100k km to jeszcze nie tragedia. weteran, dzięki za listę rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. Najbardziej przyjrzałbym się silnikowi - orientujesz się może jakie testy pokazałyby stan silnika (turbosprężarka, pompa etc?) i ewentualnie jaki to koszt?

Jaca1 12-03-2012 11:18

Odp: Częstotliwość wymiany wtryskiwaczy/pompowtryskiwaczy
 
NIe mozna generalizowac. Ja mam 190k km i nadal fabryczne wtryski. Zadnych oznak zuzycia, awarii czy koniecznosci wymiany. Wiec nie zawsze jest tak regularnie co 100k jak sugeruje kolega.

jareczek1980 12-03-2012 11:32

Odp: Częstotliwość wymiany wtryskiwaczy/pompowtryskiwaczy
 
zgadza się, mnie stuknęło niedawno 100tys i w lutym robiona próba przelewowa i śa jak nowe.
Pytałem o rocznik bo w 2003 roku był 1 FL i ford zmieniał pompy które siały opiłkami metalu które niszczyły wtryski. oczywiście po tym zabiegu bylo lepiej ale wciąz tym elementem trzeba się szczegolnie zainteresować, bo wiadomo jakie w kraju mamy paliwo

pawcio71 12-03-2012 12:18

Odp: Częstotliwość wymiany wtryskiwaczy/pompowtryskiwaczy
 
W Reichu Mondziaki TDCI robią najmniej 200tkm.na wtryskach.Filtr paliwa wymieniają co 60tkm...i nic się nie dzieje!Taxi potrafią mieć 400tkm. na orginalnych wtryskach i nic się nie dzieje!-mowa oTDCI 131PS,z końca produkcji.Pozdrówmy więc czerwonych braci ze wschodu u których Orlen,Lotos itd.kupują te zasiarczone dziadostwo....:572:

Snajper_881 12-03-2012 20:43

Odp: Częstotliwość wymiany wtryskiwaczy/pompowtryskiwaczy
 
200tyś na ori wtryskach i na komputerze u Heka pokazało, że tylko jeden wymaga drobnych korekt ale mieści się w to w normach. Moja rada, nie pchaj się w TDCi...

wojtekjanus 12-03-2012 21:33

Odp: Częstotliwość wymiany wtryskiwaczy/pompowtryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał Snajper_881 (Post 1798728)
Moja rada, nie pchaj się w TDCi...

Tak, ale z układem Delphi.
Denso to inny świat...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.