Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Swieci kontrolka ABS-u po wymianie łożyska (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=131721)

luckmar 26-05-2011 01:56

Swieci kontrolka ABS-u po wymianie łożyska
 
Witam wszystkich.
Chyba coś sknociłem przy wymianie łożyska w przednim kole, otóż podczas zmiany łożyska odkręciłem czujnik abs-u, wszystko przebiegło dobrze ale zdziwienie przyszlo gdy podczas jazdy zapaliła się kontrolka abs-u. Zaraz po odpalonym silniku wszystko było ok.
Postanowiłem przeczyścić dany czujnik i w końcu kontrolka zgasła ale gdy tylko przejechałem jakieś 50m to ta menda znów sie zapaliła.
Już nie wiem co dalej robić?? Czytałem coś o zle założonym łożysku, ale to moje łożysko niemiało żadnych znaków szczególnych w którą stronę go zakładać.
Pomóżcie prosze bo myśl o jeszcze jednym łożysku trochę mnie przeraża. Dziękuje.

benek 26-05-2011 02:07

Odp: Swieci kontrolka ABS-u po wymianie łożyska
 
Jak obie strony łożyska były identyczne to złe łożysko zamontowałeś. Z jednej strony powinien być pierścień magnetyczny właśnie do abs-u. I teraz abs odczytuje to jako błąd gdyż trzy koła się kręcą a jedno stoi, tak on teraz to widzi. Albo założyłeś pierścieniem na zewnątrz zamiast do wewnątrz auta.

rednaxelA 26-05-2011 08:16

Odp: Swieci kontrolka ABS-u po wymianie łożyska
 
Cytat:

Napisał luckmar (Post 1659634)
moje łożysko niemiało żadnych znaków szczególnych w którą stronę go zakładać.

Trzeba pomachać przed nim czyms metalowym - po jednej stronie jest magnes.

W sumie to mogliby ten magnes ładować z obu stron łożyska :-) człowiek by miał jeden problem mniej przy montażu

luckmar 26-05-2011 23:44

Odp: Swieci kontrolka ABS-u po wymianie łożyska
 
Kurde, to chyba łożysko do wymiany????
Najgorsze że to nie w swoim samochodzie tylko u kuzyna, tzw. zarobek po godzinach ....

A może da rady tą zaślepke namagnesowaną przełożyć ze starego łożyska? Obeszło by się bez wyciągania i kupna łożyska, tylko wyćiągną bym przegub zew. i może jakoś wydłubałbym śrubokrętem tą oslone z l.ożyska zamontowanego? Ze starego łożyska ta część namagnesowana zeszła ładnie ....

luckmar 27-05-2011 22:16

Odp: Swieci kontrolka ABS-u po wymianie łożyska
 
Nikt nie miał podobnie beznadziejnego przypadku ....???
Bo kurcze kuzyn mnie gnębi aby coś popatrzeć w sprawie tego abs-u ....
Mimo to i tak dzięki za podpowiedzi ....

andrzej_gorzynski 28-05-2011 00:07

Odp: Swieci kontrolka ABS-u po wymianie łożyska
 
czesc kolego
Ja też kiedyś popełniłem ten błąd i niestety bez wymiany łożyska się nie obędzie.Magnes próbowałem wyjmowac ze starego ale niestety pękł.Łożysko przy wyciągani niestety się rozleci ,a więc trzeba załozyc nowe.
To tyle pozdrawiam.

wojtek150 28-05-2011 10:58

Odp: Swieci kontrolka ABS-u po wymianie łożyska
 
Jest sposob. Mój ojciec zrobił dokładnie to samo i przez to absu nie miał. Wyprasowalismy łożysko i ono się rozdwoilo, ale się nie rozleciało, złożylismy je i dobrze założylismy do zwrotnicy i jest git. Łożysko do tej pory dobre, z ruvilla, więc szkoda nam było kasy wymieniać na nowe. Możesz spróbwać, lepszego sposobu nie ma, pamiętaj o dobrej prasie.

maniek795 29-05-2011 16:23

Odp: Swieci kontrolka ABS-u po wymianie łożyska
 
niestety łożysko źle założone zdarza sie:570:

jendrekmak 29-05-2011 20:53

Odp: Swieci kontrolka ABS-u po wymianie łożyska
 
nie wiem jak w innych ale w łożysku skf jest z jednej strony metalowy pierścień jako uszczelnienie a z drugiej jest właśnie ten pierścień magnetyczny powleczony gumą i jest na nim biała kropka więc trudno pomylić

luckmar 29-05-2011 21:58

Odp: Swieci kontrolka ABS-u po wymianie łożyska
 
No właśnie w łożysku SKF może i jest to jakoś oznaczone. Ja zakładałem badziewie z Optimala więc może szkoda zawodu tylko jeszcze raz wymienić, i chyba tak zrobie.
Dzięki za podpowiedzi.
Człowiek uczy się na błędach, szkoda tylko że na swoich ...... :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.