Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   problem z rozrusznikiem!!!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46148)

markokoza 18-06-2008 20:17

problem z rozrusznikiem!!!!
 
Witam . Posiadam transita 93 r 2.5 TD. Problem jest tego typu.Gdy silnik jest zimny kręci jak szalony , lecz gdy się nagrzeje to rozrusznik nie ma siły zakręcic .Odbija tylko tak jak gdyby akumulator był słaby.Czy konieczna jest wymiana rozrusznika?????????

lenin666 18-06-2008 20:39

Re: problem z rozrusznikiem!!
 
niekoniecznie, wykrec rozrusznik i zobacz co mu jest. moze bendiks czy jak to sie tam nazywa. moze cos z zebatka, jak sie nagrzeje to blokuje (fizyka). najlepiej, tak jak pisalem powyzej, wyciagnac rozrusznik i popartrzec.

markokoza 18-06-2008 20:46

Re: problem z rozrusznikiem!!
 
ktoś mi zasugerował że to mogą zwoje czy coś się nagrzewac i w tedy tylko wymiana ?

lenin666 18-06-2008 21:09

Re: problem z rozrusznikiem!!
 
odpowiem ci w ten sposob. ponad miesiac temu bylem fura kumpla VW t4 w szwecji. w stockholmie padl mu wlasnie rozrusznik. zaholowalismy fure do serwisu KIA, bo np. serwis VW za samo wjechanie do garazu zyczyl sobie 1000 koron (100e) a KIA nie chciala kasy. wiec miechanik stwierdzil ze rozrusznik jest padniety, a ja mu zeby rozebral bo to moze szczotki czy diody, czy inne gowienko, a koles mi na to ze oni nie naprawiaja tylko wymieniaja. co bylo robic. wymienilismy za 230 euro!!!
tak wiec, mozna sprobowac naprawic bo to polska jest lub mozna wymienc i miec swiety spokoj, wybor nalezy do ciebie.

neo2k 21-06-2008 09:25

Re: problem z rozrusznikiem!!
 
moim zdaniem to tuleje rozrusznika masz wyrobione, metal pod wpływem temperatury się rozszerza, wałek się kosi i stąd problemy.

markokoza 22-06-2008 08:00

Re: problem z rozrusznikiem!!
 
Jak udaje sie do mechaników ,gaszę silnik za chwilę próbuje odpalic .Silnik oczywiście odbija . Pierwsze stwierdzenie co do usterki to że przestawił się zapłon . Dam do naprawy rozbiorą silnik a usterka leży gdzie indziej.

neo2k 22-06-2008 09:58

Re: problem z rozrusznikiem!!
 
jaki to problem samemu wyciagnac rozrusznik i go rozebrac?

ziemek56 22-06-2008 22:38

Re: problem z rozrusznikiem!!
 
Cytat:

Napisał neo2k
jaki to problem samemu wyciagnac rozrusznik i go rozebrac?

Dla Ciebie, dla mnie i wielu - żaden problem, ale dla wielu niestety tak :567:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.