Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wychodząca osłona przewodów tylniej klapy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69991)

dzandzol 17-05-2009 12:18

Wychodząca osłona przewodów tylniej klapy
 
A więc koledzy mam taki problem: Jak otworze klape bagażnika to cała prawa osłona mi wychodzi.. jak zamykam to musze ją wcisnąć ręka deliatnie zamykać. Pęknięty jest chyba 1 albo 2 zaczepy na tym plastyku.Na dole zamieszczam zdjecie po otwarciu bagażnika. Nie wiem co moge zaradzić żeby mi to nie wychodzilo? Jakies klej czy coś?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

n owicjusz 17-05-2009 15:29

Odp: wychodząca osłona przewodów tylniej klapy
 
W tej przelotce masz 2 zaczepy.Poszukaj na szrocie, lub nowa.

devaluator 17-05-2009 18:34

Odp: wychodząca osłona przewodów tylniej klapy
 
nowa - salon - 27zł

dzandzol 17-05-2009 19:39

Odp: wychodząca osłona przewodów tylniej klapy
 
Jak kupie nowa to musze wszystkie kable albo przecinac albo dowiazac cos na koncu i pozniej przecagnac? cos pokombinowac?

chlebki 17-05-2009 20:08

Odp: wychodząca osłona przewodów tylniej klapy
 
Cytat:

Napisał dzandzol (Post 1165272)
(...)Nie wiem co moge zaradzić żeby mi to nie wychodzilo? Jakies klej czy coś?

Też miałem pęknięty jeden zaczep i rozważałem wymianę na nową osłonę ale to trochę roboty z przekładaniem kabli. Na początku kleiłem to do karoserii ale po jakimś czasie odklejało się bo przy zamykaniu powstają naprężenia. Skupiłem się na rozwiązaniu mechanicznym i wstawiłem do środka mały plastikowy kołek rozporowy tak że jego zaokrąglona część wychodziła przez otwór wyłamanego zaczepu. Przy wkładaniu osłony najpierw wsunąłem ją od strony wystającego kołka. Całość już trzyma rok i ani razu nie wyszło.

reniek 17-05-2009 21:23

Odp: wychodząca osłona przewodów tylniej klapy
 
Ja miałem taki sam problem i przykleiłem ten łącznik na klej który kupiłem w sklepie z lakierami samochodowymi i innymi dodatkami dla warsztatów blacharsko-lakierniczych. Efekt rewelacyjny a był problem bo przez to leciała mi mwoda do karoserii.
Klej był w tubie takiej jak większość silikonów tyle że metalowej. Jeśli zainteresuje cię temat to znajdę nazwę kleju.

dzandzol 18-05-2009 14:34

Odp: wychodząca osłona przewodów tylniej klapy
 
Byłbym wdzieczny jak bys podał :) Jak klej nie pomoze to trzeba kupic cala oslonke w aso chyba:(

devaluator 19-05-2009 12:29

Odp: wychodząca osłona przewodów tylniej klapy
 
ja przy wymianie miałem motywację: połamane przewody.

reniek 21-05-2009 09:22

Odp: wychodząca osłona przewodów tylniej klapy
 
Znalazłem nazwę kleju : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Na tej stronie jest to jednoskładnikowa klejąco-uszczelniająca masa poliuretanowa.
U mnie jest już pół roku i wszystko ok.

dzandzol 21-05-2009 12:00

Odp: wychodząca osłona przewodów tylniej klapy
 
Wielkie dzieki reniek :) pzdr


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.