Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=102166)

Adym 05-06-2010 23:39

Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3
 
Witam mam problem ponieważ mam na oku mondeo z 2004r ,i ma on silnik 2.0 tdci 115 koni z automatyczną skrzynią biegów.I tu jest problem czy 115 koni mu wystarczy do jazdy po mieście i długich trasach.:)

Tjara 06-06-2010 04:34

Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3
 
Wystarczy, 1,8 też wystarczy. Jak nie chcesz problemów to kup benzynę, najlepiej 2,5.

kris1980 06-06-2010 05:36

Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3
 
115 kuca wystarczy i po mieście i po trasce.Lecz proponuje 130 kuca,ale jak tam wolisz.:diabel2:

Okil 06-06-2010 07:57

Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3
 
Był już temat odnośnie fanów PB i TDCI. Z całego wątku wynika że PB są mniej zawodne, TDCI się częściej psują, mam na myśli wtryskiwacze, turbiny bodajże i chyba pękają doloty od intercoolera. Silniki te są bardzo wrażliwe na jakość oleju napędowego i łatwo je uszkodzić jakimś podrzędnym paliwem. Benzyniaki natomiast cieszą się lepszym uznaniem, są mniej zawodne. I tu paradoks, bo więcej jeździ TDCI:P Nie mówie że właściciele diesli wybrali źle, wszystko zależy od tego jak dba się o samochód.

Tutaj jeszcze odniosę się do kolegi "Tjara" owszem 2,5PB jest fajnym silnikiem 170HP itd. tylko jego eksploatacja tez nie jest taka tania, ceny części niektórych podzespołów są spore. Czasami nawet o 50-60%. Ale i tak bym kupił 2.5PB :)

marcin1051 06-06-2010 08:15

Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3
 
Osobiscie szukał bym coś mocniejszego.Spalanie i eksploatacja podobnie.Wszystko zależy czy dużo jeżdzisz jak dużo to szukaj diesla jak mało to benzyna.

megriber 06-06-2010 09:00

Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3
 
Podobno lepsze są starsze jednostki diesla, ale były produkowane tylko do 2002 r. oznaczone jako Tddi.

weksla 06-06-2010 09:25

Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3
 
heh eno ja jeszcze nie widziałem seryjnego 2,5 ze 170 koniami, jak ma 160 to jest naprawdę dobrze.
jeśli chodzi o diesle to jak się o nie dba i umiejętnie obchodzi to nie powinny zawodzić, jeśli chodzi o wtryskiwacze to fakt nasze paliwo je wykańcza. Przykładowo na zachodzie temat padających wtryskiwaczy w tdci jest powszechnie nie znany, tam na fabrycznych sadzi się przebiegi po 400.000km
poza tym który diesel nowej generacji nie jest delikatnym silnikiem???
Jeśli kupowałbym raz jeszcze mk3 to raz jeszcze wybrałbym diesla tylko że tym razem 2.2. pozdro

Snajper_881 06-06-2010 09:28

Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3
 
Cytat:

Napisał Okil (Post 1450612)
Był już temat odnośnie fanów PB i TDCI. Z całego wątku wynika że PB są mniej zawodne, TDCI się częściej psują, mam na myśli wtryskiwacze, turbiny bodajże i chyba pękają doloty od intercoolera. Silniki te są bardzo wrażliwe na jakość oleju napędowego i łatwo je uszkodzić jakimś podrzędnym paliwem. Benzyniaki natomiast cieszą się lepszym uznaniem, są mniej zawodne. I tu paradoks, bo więcej jeździ TDCI:P Nie mówie że właściciele diesli wybrali źle, wszystko zależy od tego jak dba się o samochód.

Tutaj jeszcze odniosę się do kolegi "Tjara" owszem 2,5PB jest fajnym silnikiem 170HP itd. tylko jego eksploatacja tez nie jest taka tania, ceny części niektórych podzespołów są spore. Czasami nawet o 50-60%. Ale i tak bym kupił 2.5PB :)

"Pincet" tematów o treści Pb vs ON i jedna konkretna odpowiedź na poziomie a nie typu "Tylko PB bo TDCi to szmelc..." i w ogóle. Brawo dla tego pana ! :one:

MaciejaOzo 06-06-2010 09:55

Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3
 
powiem Ci tak kolego - mam Mondeo 2,0 Tddi (znam temat tdci - to samo co czerwone litery w Passatach - kazdy unika ) 115 ps , rok 2001 kupilem pare mcy temu - wczesniej mialem Focusa 1,8 benzyna rok 99 - wnioski po przesiadce - nigdy wiecej benzyny - spalanie w Foce minimum 10 litrow !!! obecnie lejac po korek do polowy podziałki poziomu paliwa robie 400 km !!! jezdze te same trasy (90 % miasto ,10 trasa ) , w cene robienia rozrzadu po sprowadzeniu - zrobilem wsz filtry , paski , olej i sie jedzi o wiele bardziej komfortowo (zmienilem ze wzgledu na powiekszenie rodziny - a bagaznika i miejsca z tylu nie bede nawet porownywal )

Adym 06-06-2010 11:26

Odp: Jaki silnik diesla polecacie do mondeo mk3
 
A sam mam ten nowy silnik diesla cdti w vectrze z 2006 i problemu znim niebyło ale zmieniam na mondeo gdyrz komfort jazdy o niebo lepszy i potrzebni mi automat bo z kolenem na operacje ide i lekasz powiedział o manualne mam zapomniec.Stąd moje pytanie w vectrze miałem 120 kucyków i troche go muliło a jak mondeo ma 115 koni a mase maja podobna to az sie boje:570:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.