Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Alhambra - jaki silnik? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160713)

michal701223 28-06-2012 22:29

Alhambra - jaki silnik?
 
Witam,

Forum Forda, ale chciałbym spytać o Alhambrę I. To w końcu to samo co Galaxy, a forum Forda jest dużo bardziej prężne niż Seata.
Nosimy się z zamiarem zmiany samochodu (mamy Xsarę Picasso - 2 osoby dorosłe + trójka dzieci) na nieco większy.
Wybór pada na kilka samochodów, m.in. Mazda 5, Opel Zafira ale i Seat Alhambra. Rocznik 2005-2007.
Alhambra największa, więc najbardziej się na nią nastawiamy.
Jaki byście polecili silnik? Samochód służyłby głównie do codziennych dojazdów żony do pracy - 15km w jedną stronę, po drodze szkoła+przedszkole. Co jakiś czas i głównie w wakacje przejazd 5 osób (na co dzień mam swój, inny samochód)
Benzyna - trochę mało ekonomiczna, chyba że z gazem; diesel - trochę krótka trasa, ale ekonomiczniejszy. Podobno 2.0 nie warto brać, tylko 1.9, prawda?
Czy Alhambra/Galaxy z tych roczników mają filtr cząstek stałych?
Na co należy zwracać uwagę przy dieslu w tym roczniku? Kiedy wymienia się koło dwumasowe lub inny osprzęt?

Jak w ogóle oceniacie tę rodzinę samochodów? W testach niemieckich są niestety na wysokich miejscach pod względem awaryjności i opinia też taka jest, ale opinia o samochodach francuskich też jest jaka jest, a nasza Xsara się sprawuje świetnie. No i sporo właścicieli Alhambr jak się zorientowałem w Sieci też go chwali... Pewnie trzeba trafić na dobry egzemplarz...

RafałB 29-06-2012 09:05

Odp: Alhambra - jaki silnik?
 
Silnik tylko i wyłącznie 1.9 TDI najlepiej mocniejszy czyli 116KM(ten miałem w MK2 Galaku i polecam) lub 130KM.
2.0 TDI unikaj jak ognia - baaaardzo awaryjny ;)

Flojd 29-06-2012 18:30

Odp: Alhambra - jaki silnik?
 
Tak jak kolega wyżej napisał, 1.9 lepiej się sprawdzi. O tym silniku jest duuuużo informacji, montowali go w całej grupie VAG, więc praktycznie na każdym forum możesz poczytać co wymienić przy jakim przebiegu itp.

michal701223 29-06-2012 21:15

Odp: Alhambra - jaki silnik?
 
Dzięki.

A z tych trzech: Sharan/Alhambra/Galaxy co byście polecili?
Podejrzewam, że Forda bo to jednak jego forum, ale tak na spokojnie bez emocji...
Czytałem, że z tej trójki najsłabszy i jednocześnie najdroższy to Sharan, a najlepszy Galaxy. To znaczy ma najlepsze wyposażenie dodatkowe za podobną cenę. To prawda?
Ford miał zawsze opinię samochodu podatnego na korozję (przynajmniej jego starsze modele - sam mam Forda Mondeo MkI jako drugi samochód i poza tym, że rdza go żre jak cholera, to jestem zadowolony). Czy problemy z rdzą również tyczą się Galaxy? On chyba jest ocynkowany, więc powinno być lepiej?
Co w modelach Galaxy z 2005-2008 roku psuje się najczęściej i na co zwracać uwagę?

RafałB 30-06-2012 08:28

Odp: Alhambra - jaki silnik?
 
Galaxy - czemu? Bo jest najkorzystniejsza relacja ceny/wypasu/wieku - było o tym na forum już i pisze nie dlatego że to forum Forda.Są to 3 identyczne w sumie autka więc po co przepłacać za znaczek SZMELCWAGENA :D

M.A.G. 30-06-2012 22:05

Odp: Alhambra - jaki silnik?
 
Jak kolega RafałB napisał - najkorzystniej (wyposażenie/rocznik/cenowo) wypada Ford, jeżeli dodatkowo weźmiesz silnik Forda to zaoszczędzisz trochę na ewentualnych (obyś nie miał takiej potrzeby) kosztach remontu - podzespoły do VW wciąż są "w cenie" - sam się o tym przekonałem :wink:

Jeśli chodzi o rudą to fakt, że Focus z 2002 co roku miał z nią problem a moja Galaktyka z 2003 ma delikatne początki rudej na progu ale to w miejscach gdzie ją "oskubał" materiał lecący spod kół.

Jeśli chodzi o silnik to polecam jakiś w okolicach 150KM - uważam, że jednostki 115KM będą za słabe na tą masę auta.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu autka :wink:

P.S. sam czaiłem się na Mazdę 5, ale ostatecznie okazała się zbyt droga na moje tamtejsze możliwości.

biagggio 30-06-2012 22:24

Odp: Alhambra - jaki silnik?
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1846797)
Galaxy - czemu? Bo jest najkorzystniejsza relacja ceny/wypasu/wieku - było o tym na forum już i pisze nie dlatego że to forum Forda.Są to 3 identyczne w sumie autka więc po co przepłacać za znaczek SZMELCWAGENA :D

No tak, ale identyczne były tylko do 2005 a potem ford "odjechał". Pytanie , jaki masz budżet na samochód? Wtedy można bardziej konkretnie..
Zafira? Jeśli masz trójkę dzieci "fotelikowych" to będzie "jazda" z zapinaniem ich na tylnej kanapie. Bierz auto z trzema fotelami .Zobaczysz jaka wygoda.

michal701223 30-06-2012 22:50

Odp: Alhambra - jaki silnik?
 
Cytat:

Napisał biagggio (Post 1847048)
No tak, ale identyczne były tylko do 2005 a potem ford "odjechał". Pytanie , jaki masz budżet na samochód? Wtedy można bardziej konkretnie..
Zafira? Jeśli masz trójkę dzieci "fotelikowych" to będzie "jazda" z zapinaniem ich na tylnej kanapie. Bierz auto z trzema fotelami .Zobaczysz jaka wygoda.

30-35tys z ubezpieczeniem.
Dzieci 5, 8 i 11lat.
Trzema fotelami czy trzema rzędami foteli? Teraz mam 3 fotele z tyłu i jest w miarę OK, ale jak jedziemy w piątkę to jest trochę gorąco jak się zaczną z tyłu kłócić :) Byłoby fajnie móc kogoś wyekspediować na sam koniec...
Zafira B może być OK, jutro mam obejrzeć u znajomego, ale zdaje się, że ostatnie fotele podnoszą się jako całość z podłogi - wolałbym je jednak montować indywidualnie, zwłaszcza że raczej nie potrzebuję wszystkich 7 siedzeń...

michal701223 01-07-2012 22:26

Odp: Alhambra - jaki silnik?
 
Jeszcze jedno. Gdyby się udało dostać w niezłej cenie Galaxy III, to jaki silnik brać? 1.9 już w nim nie ma...

RafałB 02-07-2012 08:34

Odp: Alhambra - jaki silnik?
 
Za 35 MK3 Gala nie kupisz...chyba że padline.
Za taką kase bierz albo MK2 ostatni wypust z 2005/6r Gala albo Sharana oby tylko z 1.9 TDI.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.