Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Spadające obroty oraz migająca kontrolka silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220993)

ford_focusmk2 05-03-2015 17:09

Spadające obroty oraz migająca kontrolka silnika
 
Witam, mam następujący problem. W czasie jazdy bardzo rzadko spadają obroty i miga żółta kontrolka silnika. Moje auto to Ford Focus mk2 1.6 benzyna 2005 r. Czy ktoś się może z tym spotkał?

ford_focusmk2 06-03-2015 17:05

Odp: Spadające obroty oraz migająca kontrolka silnika
 
Byłem dzisiaj w serwisie i okazało się, że poprzedni właściciel umył silnik i zalał świece, wszystko było skorodowane. Wymiana świec i przewodu wysokiego napięcia załatwiło sprawę, na szczęście cewke udało się uratować.

mojmistrz 06-03-2015 18:40

To teraz obserwuj, czy gdzieś nie cieknie, albo czy motodoktora jakiegoś w silniku nie masz :D mało kto myje silnik bez powodu. No chyba, że mył aby znaleźć wyciek i usunał jak należy, a nie umył parcha przed sprzedażą ;)

Xperia Z1 tap tap

gervee 11-03-2015 08:31

Odp: Spadające obroty oraz migająca kontrolka silnika
 
Jeśli masz 1,6 benzyna @2005 roku to:
- nie masz wygłuszenia maski;
- nie masz pokrywy/osłony na silniku
- oryginalnie na masce masz spryskiwacze, pod którymi cieknie woda/płyn na silnik

Wszystko co cieknie na silnik (woda, płyn spryskiwaczy) dostaje się do dołków świec i powoduje korozję "broków" co dodatkowo objawia się puszczaniem płynu chłodniczego do dołków świec.
Objawy są taki jak piszesz - przerywanie, brak mocy, szarpanie.
Skutkiem tego często uszkadza się cewka WN.

Naprawa polega na wymianie uszkodzonych broków, uszczelnieniu spryskiwaczy lub dodaniu spryskiwaczy z gumką (od nowszej wersji), założeniu wygłuszenia maski.

Wymiana kabli i świec nie zaszkodzi ale to już zrobiłeś.

Sprawdź, po ściągnięciu kabli ze świec czy nie masz mokro w dołkach świec i czy nie ma tam płynu o kolorze pomarańczowy/różowym - jeśli nie ma to ok. Jeśli jest tam płyn w kolorze promarańczowo-różowym to czeka cię zabawa z wymianą uszczelnień (tzw. broków). Kosz zaślepek/uszczelnień kilka zł - no a z wymianą to kilkaset zł.

smuk 21-09-2019 20:38

1.6 Ti-VCT spadające obroty
 
Jakiś miesiąc temu padła mi pompa paliwa. Do momentu padnięcia wszystko było ok. A że temperatury były bardzo na plusie, to odpalałem auto na gazie, i nie było problemów. Zrobiłem tak może z 5-6tys. km. Teraz wymieniłem pompę i zauważyłem mały problem. Autko dobrze pali, obroty nie falują ani na zimnym ani ciepłym, ma przyspieszenie, zarówno na gazie jak i na benzynie. Tylko problem jest przy zmianie biegu itp. gdy wciskam sprzęgło. Obroty spadają do około 400, ale samochód nie gaśnie. Po chwili obroty wskakują na takie jak powinny, ale zanim wskoczą telepie silnikiem. Dodam, że nie dzieje się to zawsze, nie ma reguły. Co mogłoby być przyczyną ? Świece kable nowe fordowskie, układ zapłonowy sprawdzony, błędów nie łapie.

smuk 22-09-2019 20:02

Odp: Spadające obroty oraz migająca kontrolka silnika
 
Czemu mój post został przeniesiony ? Mam inne objawy, poza tym wiem o przeciekających spryskiwaczach i u mnie ten problem jest wyeliminowany, świece suche czyste, nigdzie nie ma wody...

smuk 15-10-2019 06:51

Odp: Spadające obroty oraz migająca kontrolka silnika
 
2 załącznik(i)
Ostatnio auto zaczęło łapać takie błędy, tylko na benzynie. Panowie gdzie szukać przyczyny? Przejrzałem układ zapłonowy i niczego niepokojącego nie znalazłem..

dorsiu 16-10-2019 21:30

Odp: Spadające obroty oraz migająca kontrolka silnika
 
P0301 wypadanie zapłonu 1. P2300 - cewka zapłonowa.
Przyczyny od świec, kable zapłonowe (przetarcia, przebicia), po cewkę zapłonową.

smuk 17-10-2019 07:07

Odp: Spadające obroty oraz migająca kontrolka silnika
 
Świece i przewody nowe oryginalne, cewka podmieniana, problem dalej występuje. Chyba problem tkwi w kostce przy cewce...

Luka1988 17-10-2019 07:23

Odp: Spadające obroty oraz migająca kontrolka silnika
 
Witam jestem nowym użytkownikiem kupiłem Focusa 1.6benzyna . I mam problem po odpaleniu obroty wskakuje na tysiąc po czym po chwili wskazówka opada i leży tylko podczas dodania gazu podnosi się, auto nie gaśnie w tym czasie wogule co może być? Przyczyną


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.