Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] ruchy lewarka zmiany biegów przy dodawaniu i odejmowaniu gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135921)

krono78 21-07-2011 20:38

ruchy lewarka zmiany biegów przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i chciałem poprosić o poradę. Zamierzam kupić Focusa II 1.8 TDCI 115KM i jestem po jazdach testowych. Jedynym problemem jaki zauważyłem to przy dodawaniu i odejmowaniu gazu lewarek wykonuje niewielkie (2-3 cm) ruchy przód - tył (przy tym nie wydaje żadnych dźwięków-stuków). Dzieje się to tylko na IV biegu, na pozostałych biegach i na luzie lewarek jest neutralny, nie drży i nie wykonuje żadnych ruchów. Biegi wchodzą precyzyjnie i lekko. Auto ma 50 tys. km.
Czy "ten typ tak ma", czy to coś poważnego, jakie mogą być koszty naprawy - chodzi o negocjację ceny. Z góry dziękuję za podpowiedzi i mam nadzieję że zagoszczę na Forum na dłużej.

mondeouser 21-07-2011 20:53

Odp: ruchy lewarka zmiany biegów przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Witam! U mnie czegoś takiego nie zaobserwowałem. Pozdrawiam

white88 21-07-2011 23:36

Odp: ruchy lewarka zmiany biegów przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Ten typ tak raczej nie ma. Nie zaobserwowałem nigdy takiej przypadłości a na IV biegu dość często trzymam sobie w ręku lewarek.Mam przejechane 54Kkm.Moge powiedzieć że na każdym biegu lewarek się trzyma jak nalezy.
Nie wnioskuje jednak że to odrazu jakaś usterka.Aczkolwiek warto było by się przyjrzeć temu.

arturek 22-07-2011 07:18

Odp: ruchy lewarka zmiany biegów przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
1) Podejrzewałbym poduszki mocujące silnik / skrzynię - prawdopodobnie zużyte
2) jak "chodzi" lewarek = czy przesuwa się z lekim oporem (od sprężyny) czy jest "wiotki"
Zdarza się że pęknie sprężyna mocująca lewarek i lewarek kiwa się swobodnie we wszystkich kierunkach

Arturek

krono78 22-07-2011 21:07

Odp: ruchy lewarka zmiany biegów przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Ale czy od zużytych poduszek lewarek przesuwałby się tylko na IV biegu?
Lewarek nie jest wiotki, biegi wchodzą precyzyjnie. Tak jak pisałem ruchy są tylko nieznaczne. Jak odpuszczę gaz to wędruje lekko do przodu - bez stukania spod auta, a jak dodam gazu to wraca do pierwotnej pozycji - czyli 2-3 cm do tyłu.
Chodzi mi o to czy to może być poważna usterka dyskwalifikująca to auto, czy kupić negocjując parę złotych na naprawę, czy jechać do serwisu (ASO) aby na 100 % zweryfikować problem?

GrzesiuSiedlce 23-07-2011 00:46

Odp: ruchy lewarka zmiany biegów przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Poducha pod skrzynią. Buja silnikiem przy dodawaniu gazu i odejmowaniu dlatego czujesz to na lewarku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.