Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDCi] 1.8 tdci ciezko odpala, przerywa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96627)

tdci 03-04-2010 20:09

1.8 tdci ciezko odpala, przerywa
 
Witam koledzy.
Mam następujący problem z moim Focusem (2004 r 1.8 tdci 115KM)
Problemy zaczęły się jakiś rok temu mianowicie auto coraz gorzej zapalało, międzyczasie po złym założeniu paska rozrządu byłem zmuszony wymienić głowicę. Od tego czasu auto zaczęło coraz gorzej rozpalać, aktualnie pali tylko przy pomocy autostartu. Dodatkowo przy przekroczeniu 130 -140 często się zdarza, że zaczynają migać kontrolki od świec żarowych auto zaczyna przerywać a nawet czasami gaśnie. Po ponownym rozpaleniu wszystko wraca do normy. Dodam, że Focus jest po wymianie wszelakich płynów oraz filtrów. Po wpięciu na komputer pokazuje następujące błędy:
P1211 Injector control pressuresure sensor above below desired
P2291 Brak opisu
P0251 Injection pump fuel metering control A malfunction
Z góry dziękuje za wszystkie sugestie w sprawie mojego problemu:)

Boblo 03-04-2010 22:10

Odp: Problemy z zapalaniem oraz dławienia przy większych prędkościach
 
Cytat:

Napisał tdci (Post 1404830)
P2291 Brak opisu

P2291- obwód kontroli wtrysku paliwa ( cokolwiek miało by to znaczyć :) ). Wszystkie błędy dotyczą problemów z układem wtryskowym. Bez rozsądnego diagnosty/mechanika się nie obejdzie. "Przeciętny" mechanik grozi wydawaniem pieniędzy i nie rozwiązanym problemem. Napisz skąd jesteś to może ktoś podrzuci Ci namiary na kompetentnego mechanika w Twoich okolicach.

Wojtek 03-04-2010 22:40

Odp: Problemy z zapalaniem oraz dławienia przy większych prędkościach
 
Proszę o poprawienie tematu postu na zgodny z regulaminem.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
W innym przypadku temat zostanie zamknięty.
Użyj funkcji " edycja " dalej "zaawansowane ".

tdci 04-04-2010 00:34

Odp: Problemy z zapalaniem oraz dławienia przy większych prędkościach
 
Cytat:

Napisał Boblo (Post 1404974)
P2291- obwód kontroli wtrysku paliwa ( cokolwiek miało by to znaczyć :) ). Wszystkie błędy dotyczą problemów z układem wtryskowym. Bez rozsądnego diagnosty/mechanika się nie obejdzie. "Przeciętny" mechanik grozi wydawaniem pieniędzy i nie rozwiązanym problemem. Napisz skąd jesteś to może ktoś podrzuci Ci namiary na kompetentnego mechanika w Twoich okolicach.

Stalowa Wola, z góry dzięki za pomoc.

SACZI 04-04-2010 08:03

Odp: 1.8 tdci ciezko odpala, przerywa
 
Trochę, a nawet bardzo off-top, ale poszukuje tematów opisujących układy wtryskowe od strony ich diagnozowania.
Potrzebuję informacji nt. tego co mogę odczytać z komputera silnika po podpięciu go do narzędzia diagnostycznego.

KRZYSIEK1234 05-04-2010 15:14

Odp: 1.8 tdci ciezko odpala, przerywa
 
Witam mam problem z focusem mk1 1.8 TDCI 115km ponieważ w czasie jazdy zaczeła mi migać kontrolka od świec żarowych a po 2km zaczoł szczelać w tłumnik i kopci na niebiesko a na drugi dzień chciałem go odpalić i jest to samo i pochodzi chwile i gaśnie nie wiem co sie stało wiec prosze o odpowiedz...?????

Jester 06-04-2010 16:40

Odp: 1.8 tdci ciezko odpala, przerywa
 
Kolego tdci na początek wymień filtr paliwa. U mnie podobne objawy pojawiły się jak zamarzło mi paliwo. Po ociepleniu wszystko wróciło do normy.

tdci 10-04-2010 18:14

Odp: 1.8 tdci ciezko odpala, przerywa
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1406801)
Kolego tdci na początek wymień filtr paliwa. U mnie podobne objawy pojawiły się jak zamarzło mi paliwo. Po ociepleniu wszystko wróciło do normy.

Filtr paliwa wymieniony, niestety problem pozostal.

Bodzlo 11-04-2010 13:08

Odp: 1.8 tdci ciezko odpala, przerywa
 
Podjedż do kogoś z IDSem ,może wystarczy wpisać ponownie wtryski :wink:

tdci 17-04-2010 09:39

Odp: 1.8 tdci ciezko odpala, przerywa
 
Drodzy koledzy czy w 1.8 tdci jest awaryjny wylacznik ukladu wtryskowego ? i czy w baku znajduje sie pompka paliwa ? z gory dziekuje za odpowiedz, przeszukalem forum ale zdania jak zwykle sa podzielone ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.