Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230655)

fido 14-09-2015 06:04

Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do Mondeo Mk4
 
Witam
Zastanawiam się nad kupnem forda mondeo mkIV 2011, przeglądałem kilka ofert i znalazłem auta z automatyczną skrzynią biegów powershift i stąd moje pytanie jakie są wasze opinie na temat tej skrzyni, czy jest awaryjna czy lepiej kupić z manualna skrzynią, jak się ma sprawa żywotności skrzyni, z góry dzięki za pomoc.

nabuchodonozor 15-09-2015 16:25

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór.
 
żadnej skrzyni manualnej nie można porównywać do automatu..., inna bajka :)

fido 15-09-2015 16:35

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór.
 
No tak ale ja nie chce porownywac tylko chodzi mi o to czy taki automat bedzie problematyczny czy nie.

marojaro 15-09-2015 16:38

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór.
 
Jeżdziłem fordem focusem 1.6 z ta skrzynia i spisywala sie super ;)

czeslaw555 15-09-2015 16:42

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
automat będzie prędzej problemem niż manual

fido 15-09-2015 17:33

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
No to lepiej szukac w manualu

wrzoch 15-09-2015 21:51

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór.
 
Powershift to prawie manual.
Pali praktycznie jak manual, o ile sprawny nie poczujesz zmiany biegu, nawet przy pełnej mocy na kołach. O ile przygotuje sobie właściwy bieg na drugim sprzęgle, to redukcja trwa ułamki sekund.

Co 60/80kkm czeka Cię wymiana oleju i filtra (jakieś 600-800PLN), nie ma dwumasy, sprzęgła są mokre.

Części do tej skrzyni drogie, warsztatów, które naprawiają mało. Teoretycznie za około 4500-5500 można kupić sprawną, używaną skrzynię, nówka jakieś 20kPLN.

Jeździ się dużo przyjemniej niż manualem i to zarówno kierowcy jak i pasażerom (brak szarpania, płynna zmiana przełożeń).

fido 15-09-2015 22:01

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Czy sprawny chyba ta jeszcze nie jechałem i nie wiem jak w sumie to zweryfikować czy jest wszystko. Chyba że macie jakieś sprawdzone metody na sprawdzenie. Wymiana filtra i oleju w tych cenach i przebiegach to jeszcze nie dramat a jeśli ma chodzić to lepiej to zrobić. Już sam nie wiem zakręcony jestem jak słoik na zimę. Gadałem z gościem co ma taką skrzynie i ma przejechanie 250tyś i zero problemów.

wrzoch 15-09-2015 22:17

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Biegi mają wchodzić płynnie i szybko. Startując od zera wyczuć masz prawo co najwyżej zmianę z 1 na 2, potem to tylko widać jak wskazówka przeskakuje na niższe obroty przy zmianie biegu, zmiany nie czuć.
Wsteczny i D powinny załączać się na zimnym silniku bez dodawania gazu, bez zbędnego namysłu. Sterownik próbuje włożyć bieg 3 razy, jak się nie uda, to zapisuje błąd, że nie może włożyć jakiegoś tam biegu.
Skrzynia musi być sucha z zewnątrz. Jakiekolwiek ślady wycieków ze skrzyni to potencjalny problem. Pytaj o faktury potwierdzające wymianę oleju - regularna wymiana po podstawa bezproblemowej pracy tej skrzyni. Jeszcze niedawno był to koszt około 900PLN, także ludzie jak tyle wydali to trzymali papier. Tam idzie inny zupełnie olej niż w hydrokinetykach, a spotkałem się już z 2 przypadkami, kiedy ktoś zrobił dynamiczną wymianę oleju na olej przeznaczony do hydrokinetyka, który zabił mechatronikę.

Kolejna rzecz, to odczytanie błędów z modułu TCM - najlepiej jakby tam było zupełnie pusto.

Najlepiej znajdź ASO, które ma Powershifta na jazdach próbnych, zobacz jak to jeździ nowe i potem porównaj z tym, co chcesz kupić.

Kuchkro01 27-01-2016 13:16

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
czy jest awaryjna czy lepiej kupić z manualna skrzynią, jak się ma sprawa żywotności skrzyni, z góry dzięki za pomoc.????


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.