Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Drgania kierownicy podczas hamowania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83034)

darek29a 08-11-2009 18:05

Drgania kierownicy podczas hamowania.
 
Witam. Podczas hamowania trzęsło mi kierownicą (bardzo mocno), wymieniłem klocki i tarcze na nowe. Przez jakieś dwa tygodnie było ok. potem było tak samo jak przed wymianą. Pojechałem na diagnostykę, nic nie znaleźli. Wszystkie tuleje, sworznie, itp w porządku. Przetoczyłem nowe tarcze i założyłem z powrotem, sytuacja powtórzyła się (przez jakiś czas wszystko ok. potem znowu zaczęło znowu trzepać kierownicą podczas hamowania. Po przetoczeniu starych i założeniu to samo. Czy to możliwe że obydwa komplety tarcz jakieś felerne, może powód tkwi w klockach? A może w czymś innym?

Marcin2m 08-11-2009 18:35

Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.
 
Cytat:

Napisał darek29a (Post 1283547)
Witam. Podczas hamowania trzęsło mi kierownicą (bardzo mocno), wymieniłem klocki i tarcze na nowe. Przez jakieś dwa tygodnie było ok. potem było tak samo jak przed wymianą. Pojechałem na diagnostykę, nic nie znaleźli. Wszystkie tuleje, sworznie, itp w porządku. Przetoczyłem nowe tarcze i założyłem z powrotem, sytuacja powtórzyła się (przez jakiś czas wszystko ok. potem znowu zaczęło znowu trzepać kierownicą podczas hamowania. Po przetoczeniu starych i założeniu to samo. Czy to możliwe że obydwa komplety tarcz jakieś felerne, może powód tkwi w klockach? A może w czymś innym?

A możesz napisać coś bliżej w jakich warunkach trzęsie Ci kierownicą (przy każdym hamowaniu czy przy hamowaniu z określonej prędkości?). Sprawdziłeś drążki kierownicze? Jeżeli to drżenie występuje przy gwałtownym hamowaniu z dużej prędkości to przy przegrzanych tarczach następuje ich deformacja, która się będzie objawiać drżeniem kierownicy.

Czy przed ponownym przetoczeniem tarcz zmierzył Ci mechanik czy występuje bicie?

maciek011 08-11-2009 18:41

Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.
 
Może masz krzywe felgi albo zle wyważone koła.... Wydaje mi się ,że to tez może być przyczyną.

hooper 08-11-2009 20:52

Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.
 
Witam, a może kupiłeś kiepskiej jakości tarcze materiał jest źle przygotowany-wykończony i się najzwyczajniej krzywi podczas ciągłych zmian temperatury, szczególnie że piszesz że po przetoczeniu pomogło na jakiś czas. Jeżeli jest tak jak pisze to przejechanie 1 tys km wystarczy żeby na powrót tarcze były krzywe.

phantom-kk 09-11-2009 00:44

Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.
 
Tarcze i klocki Ferodo to w miarę przyzwoity zestaw? Bo jak tak to znaczy, że przyczyna może być gdzieś indziej. Bo ja mam podobny problem i wygląda to dziwnie - póki hamuję lekko, na pół gwizdka drżenia nie ma. Pojawia się przy mocnym (niekoniecznie awaryjnym) hamowaniu powyżej 60-70 km/h. Zmieniłem tarcze i klocki na komplet od Ferodo. Początkowe ~200km starałem się jechać spokojnie żeby zetrzeć "ochraniacze" z tarcz, niestety nie dało to nic, pierwsze mocniejsze hamowanie i drży...

Marcin2m 09-11-2009 16:10

Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.
 
Cytat:

Napisał phantom-kk (Post 1283909)
Tarcze i klocki Ferodo to w miarę przyzwoity zestaw? Bo jak tak to znaczy, że przyczyna może być gdzieś indziej. Bo ja mam podobny problem i wygląda to dziwnie - póki hamuję lekko, na pół gwizdka drżenia nie ma. Pojawia się przy mocnym (niekoniecznie awaryjnym) hamowaniu powyżej 60-70 km/h. Zmieniłem tarcze i klocki na komplet od Ferodo. Początkowe ~200km starałem się jechać spokojnie żeby zetrzeć "ochraniacze" z tarcz, niestety nie dało to nic, pierwsze mocniejsze hamowanie i drży...

To poszukałbym w mocowaniu tarczy, może łożyska lub luz na zwrotnicach który jest na tle mały że trudno go wyczu cprzy normalnym badaniu, ale przy silnym hamowaniu się ujawnia. Chociaż z drugiej strony drgania powoduje raczej ruch obrotowy jakiegoś zużytego elementu.
Skoro w obu przypadkach wymienialiście tarcze to trzeba zjąć się kolejnymi cześciami.

Artur86 09-11-2009 18:36

Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.
 
Moja sugestia : może luzy na przekładni kierowniczej, akurat podczas chmowania dają o sobie znac.

leznyr 09-11-2009 18:41

Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.
 
jeżeli przy zmianie tarcz i klocków mechanik nie oczyścił dobrze pisat to to może być powodem. Zalecam zdjąć tarcze i zobaczyć w jakim są stanie być może da się je doprowadzić do porządku, jeżeli nie czeka Cię wymiana.

Andrzej 09-11-2009 19:06

Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.
 
miałem tak samo...

zaczęło się od zmiany tarcz, zmieniłem na nowe jakieś knf lub coś takiego + takie same klocki i po pewnym czasie zaczęło telepać przy mocniejszym hamowaniu, jak hamowałem na "pół gwizdka" było ok. Myslem że nie oczyściłęm wszystkiego przez montażem nowych, więc oczyściłem i dalej to samo. Myślałem że to luzy, sprawdziłem na diagnostyce - ok, fele wykluczyłem bo sprawdzane przed założeniem i wyważone... Myślełem że tarcze do kitu i dałem se spokój, ale po 6 miesiącach od zmian tarcz, po zmianie srzęgła pojechałem na zbieżność i mój magik od zbieżności uniósł przód auta i poszarpał za koła, okazało się, że mam wybite łożysko z prawej z przodu, co nie wyszło nawet na diagnostyce, <b>po wyniamie łożyska jak ręką odjął!!!!</b>

luz na łożysku był tak znikomy, że prawie niezauważalny, ale magik wyłapał... i miał rację...

sprawdź te łożyska... może masz akurat tak samo jak ja...

phantom-kk 09-11-2009 23:25

Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.
 
W czwartek jadę ustawić geometrię (lekko ściąga) więc może się wyjaśni...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.