Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Proste zaślepienie EGR (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135082)

luckmar 10-07-2011 21:32

Proste zaślepienie EGR
 
Witam wszystkich.
Tematów na temat zaślepienia zaworu egr już trochę było ale chodzi mi o naprawdę prosty zabieg, czy wystarczy ściągnąć węzyk podciśnienia z zaworu egr i wsadzić mu tam np śruta aby podciśnienie nie uciekało? Wtedy EGR byłby odlączony i nie działałby.
Czy jest to sposób na egr-a czy nie zda egzaminu?
Dodam że egr jest sterowany tylko podciśnieniem, nie ma tam żadnych przewodów elektrycznych.
Dzięki za wszelkie sugestie i uwagi

wlodzimierz38 10-07-2011 21:45

Odp: Proste zaślepienie EGR
 
Chyba się mylisz,wydaje mi się że tam są przewody elektryczne...

luckmar 10-07-2011 21:51

Odp: Proste zaślepienie EGR
 
Niektóre modele mają sterowane elektronicznie a niektóre nie.
Ja mam na samo podciśnienie, tego jestem pewien.

Max* 12-07-2011 11:18

Odp: Proste zaślepienie EGR
 
Kolego z tego co pamietam bo u siebie tez tak próbowałem to jak odlaczysz przewód podcisnienia od egr to bedzie zle sterowany caly uklad podcisnienia np turbina chyba ze nie masz turbiny ze zmienna geometria.

jendrekmak 12-07-2011 18:39

Odp: Proste zaślepienie EGR
 
Cytat:

Napisał Max* (Post 1681722)
jak odlaczysz przewód podcisnienia od egr to bedzie zle sterowany caly uklad podcisnienia np turbina

potwierdzam, próbowałem i auto się zachowywało nerwowo
Cytat:

Napisał wlodzimierz38 (Post 1681030)
Chyba się mylisz,wydaje mi się że tam są przewody elektryczne...

nie myli się bo były co najmniej 3 rodzaje egr: podciśnieniowy, podciśnieniowy z czujnikiem i bez podciśnienia tylko elektryczny. wszystko zależało od normy emisji spalin i rocznika

Deryll 12-07-2011 18:50

Odp: Proste zaślepienie EGR
 
U mnie jest elektryczny i podciśnienie. :D:D:D

setaszi 12-07-2011 21:45

Odp: Proste zaślepienie EGR
 
możesz zrobić jak napisałeś wsadzić kulkę w wężyk ale pewniejsza jest zaślepka z blachy ma tą zaletę że egr pracuje i jak najdzie cię ochota na powrót to nie będzie problemu z zaciętym zastanym egr

Maddragon 13-07-2011 09:42

Odp: Proste zaślepienie EGR
 
Kolego spokojnie możesz tak zrobić. Ja miałem to samo wypiąłem wężyk, wkręciłem wkręta i jeżdżę. Nic ci się nie stanie z podciśnieniami, o ile masz faktycznie sterowanie tylko podciśnieniowe. Auto zachowuję się bardzo płynnie w każdym zakresie obrotów. Ja miałem problem z delikatnymi szarpnięciami przy jeździe ze stałą prędkością. Teraz jak ręką odjął.

palmak 13-07-2011 09:58

Odp: Proste zaślepienie EGR
 
Troche nie na temat ....

Wiem że wykaże się niewiedzą i zabawnością ... ale co tak naprawdę da nam zaślepienie EGR ? jakie korzyści?

jendrekmak 13-07-2011 10:15

Odp: Proste zaślepienie EGR
 
nie chodzi o samo zaślepienie tylko o pracę egr. dotyczy to sytuacji kiedy egr się przytnie w pozycji otwartej. wtedy spaliny cały czas wchodzą do dolotu (praca dolotu na podciśnieniu) albo powietrze ucieka do wydechu (praca dolotu na dołądowaniu/nadciśnieniu) a egr powinien być tylko otwarty w zakresie obrotów do ok. 1200 powyżej powinien być zamknięty (zależy jeszcze od obciążenia silnika). zamknięty powinien być również przy rozruchu silnika.
otwarty egr powoduje problemy przy rozruchu oraz niewłaściwą pracę silnika podczas jazdy bo turbina pod obciążeniem tłoczy powietrze i część ucieka przez otwarty egr do wydechu wtedy mniej dociera do dolotu w związku z czym powstaje niewłaściwy skład mieszanki w cylindrach (za mało powietrza)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.