Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] [MK3] uszkodzony dach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62969)

mpkb 25-02-2009 08:36

[MK3] uszkodzony dach
 
Witajcie, może któryś z kolegów ma jakąś koncepcję gdzie i jak to naprawić, ale od początku.
Wczoraj zaparkowałem jak zwykle pod pracą pod budynkiem. Gdy wieczorem chciałem wsiąść do samochodu i wrócić do domku szczęka mi opadła do samej ziemi.
Właściciel kamienicy nie odśnieżył dachu ani nie zamontował kratek zabezpieczających przed osuwaniem się śniegu. Skutek:
góra śniegu wylądowała na dachu mojego samochodziku a po odśnieżeniu okazało się że dach opadł na całej szerokości od anteny aż po tylne drzwi.
Pytanie następujące: jaki warsztat polecanie oraz jaką technikę naprawy( klepanie i szpachla a może wycinanie i spawanie nowego) może jakaś ina koncepcja??
Będę wdzięczny za każdą techniczną myśl.

mascom 25-02-2009 09:14

Odp: [MK3] uszkodzony dach
 
Mam nadzieję że właściciel budynku pokryje koszty naprawy. Może dałoby się jakoś pokryć szkodę bezgotówkowo w ASO z odszkodowania właściciela budynku. Do jego obowiązków należy usunięcie tego co zalega na dachu. A gdyby właśnie ktoś przechodził dołem chodnika to co by było?

mpkb 25-02-2009 09:19

Odp: [MK3] uszkodzony dach
 
Z właścicielem już rozmawiałem, zobowiązał się do pokrycia szkody, sprawdzi czy ma aktualną polisę lub będzie becalował z kieszeni w końcu tak jak mówisz gdyby ktoś przechodził to byłaby większa afera.
A naprawę w którym ASO w Krakowie. Nie miałem jeszcze do czynienia z naprawami blacharskimi ani lakierniczymi.

mascom 25-02-2009 09:26

Odp: [MK3] uszkodzony dach
 
Nie powiem Ci dokładnie którego bo to i tak nie moje okolice - sam jestem z Jaworzna. Ja na stronie ford.pl znalazłem 4 dealerów forda w Krakowie.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przydałoby się poczytać o opiniach każdego z ASO, pojechać o wycenę. Jeśli nie Ty płacisz za naprawę to tak bym zrobił, chyba że w serwisie chcieliby jakoś kosmicznie skasować za to to wtedy dopiero jakiś sprawdzony warsztat blacharsko-lakierniczy.

Karlito 25-02-2009 09:49

Odp: [MK3] uszkodzony dach
 
Najlepiej sie naprawiało dachy w fiacie 126p kijem od szczotki. Sama blache prawdopodobnie da sie wypchnąc nawet noga tylko czy lakier nie popekał, daj jakies fotki. Jak własciciel ma polise na cos takiego to dawaj samochod do aso nawet jak ci zle zrobia to beda musieli ci poprawic, a z lakiernikiem to roznie bywa jeden sie przyzna, a 2gi juz nie.

mpkb 25-02-2009 10:21

Odp: [MK3] uszkodzony dach
 
Salony forda w Krakowie to na szczęście potrafię znaleźć sam ale dzieki za dobre chęci, chodziło mi raczej o poradę który dokładnie serwis blacharski zna się na robocie i robi ją wyśmienicie.

mpkb 25-02-2009 12:36

Odp: [MK3] uszkodzony dach
 
No to mam problem, okazuje się że dach jest własnością 3 ludzi. Jeden z nich nie ma problemu zobowiązał się do zwrotu kosztów ale w 1/3 natomiast 2-óch pozostałych się wypieło, może macie jakiegoś prawnika znajomego który chciałby się tym zająć?

tomiscorpio 25-02-2009 13:08

Odp: [MK3] uszkodzony dach
 
zalezy jak mocno wgniecony , moze na roznice temperatur bedzie szlo zrobic ze mocno odskoczy i wroci na swoja pozycje. Moze fotke wrzuc.

Emmm 25-02-2009 14:57

Odp: [MK3] uszkodzony dach
 
Cytat:

Napisał mpkb (Post 1097531)
No to mam problem, okazuje się że dach jest własnością 3 ludzi. Jeden z nich nie ma problemu zobowiązał się do zwrotu kosztów ale w 1/3 natomiast 2-óch pozostałych się wypieło, może macie jakiegoś prawnika znajomego który chciałby się tym zająć?

Sprawa w sądzie nie powinna być trudna i myślę, że nawet bez prawnika powinieneś ją koncertowo wygrać. Pozywasz wspólnotę mieszkaniową, bo z pewnością taka tam jest. Skoro kamienica ma trzech współwłaścicieli, to według Ustawy o własności lokali, dach stanowi element nieruchomości wspólnej, za który współwłaściciele odpowiadają solidarnie, do wysokości udziałów. Podobne regulacje, odnośnie współwłasności istnieją w Kodeksie Cywilnym. Te dwa akty prawne dają Ci podstawy do roszczenia i nie widzę możliwości, aby sąd rozstrzygnął na Twoją niekorzyść. Dobrze, jeśli będziesz dysponował świadkiem zdarzenia. W takich sytuacjach, warto jest spisać dane świadków, lub powiadomić o zdarzeniu policję/straż miejską.
Pozdrawiam

mpkb 25-02-2009 15:30

Odp: [MK3] uszkodzony dach
 
Fotkę wrzucę jutro rano nie mam przy sobie aparatu. Niestety wg mnie wgniecenie jest dużo za duże, blacha zapadając się wypchnęła nawet klapkę schowka na okulary i okulary oczywiście też szlag trafił ( koszty rosną;))
EMMM wielki dzięki za poradę krótko i bardzo konkretnie w razie wątpliwości wiem w której ustawie szukać.Naprawdę niskie ukłony.

Dziś jadę po poludniu do blacharza na rzemieślniczą do ASO przekonam sie na ile wystawia wycene.
Zapomniałem dodać że profilaktycznie wezwałem policję i zrobili notatkę, niestety pewnie się przyda chociaż wzywając ich miałem raczej na myśli towarzystwa ubezpieczeniowe które żądają takich zgłoszeń w celu weryfikacji. Nie przypuszczałem że przyda się w sądzie i że niektórzy ludzie to ostatnie b.....ce.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.