Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186359)

shreku 19-07-2013 19:25

Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić
 
Haj, szukam MK4 i tak sobie jeżdżę i oglądam i w fordzie widzę że czujnik deszczu/świateł nie występował razem tylko osobno, jak rozpoznać czy jest tylko jeden i jeśli tak to który, a jak oba. Jak w salonie oglądałem FOcusa MK3 to tam były za lusterkiem 4 różne czujiki a ten tunej był tak masakrycznie zrobiony że ja pierdziu.

ma ktoś fotki bo nie mogę wygóglować?

Czy jeżli ma czujnik świateł to pokrętło od świateł będzie miało poprostu A(UTO), a czujnik deszczu to będzie miał jakieś pokrętło regulujące?

Hansolo 19-07-2013 20:06

Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić
 
2 załącznik(i)
W Mdo IV rzy światłach automatycznych, lusterku fotochromatycznym,czujniku deszczu i wycieraczkach auto powinno być tak jak na foto. Dodatkowo manetka wycieraczek ma pokrętło ze skali w/g producenta jest to regulacja czułości.


Kurcze, nie chce mi dodać załączników.

shreku 19-07-2013 20:37

Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić
 
Bo dziś oglądałem auto które miało jakiś czujnik ale wyglądało jak pojedyńcze oczko, lusterko ręczne ( a wersja GoldX ;/ ) Światła Auto a nie zwróciłem uwagi na manetke wycieraczek ;/ jutro jade oglądać kolejne czekam na foto może się uda.

Hansolo 19-07-2013 20:40

Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić
 
Podaj mi swój e-mail. Taką drogą prześlę.

mondeo70235 19-07-2013 21:24

Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić
 
Najprościej czujnik deszczu masz na szybie sensor pod lusterkiem a czujnik zmierzchu na włączniku świateł pozycje auto to znaczy że ma czujnik

tedi_k 19-07-2013 21:48

Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić
 
W Fordzie czujnik deszczu i zmierzchu występuje razem - jako jedno urządzenie klejone do szyby. Zresztą tak jest w zdecydowanej większości samochodów.
Skąd pomysł, że występuje osobno?

Funkcje czujnika (deszczu - zmierzchu) dają się aktywować odrębnie w BCM, do którego to modułu czujnik jest podłączony.

shreku 19-07-2013 21:49

Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić
 
czyli sensory są 3 różne?
Za lusterkiem na szybie deszczu - i wycieraczki same działają
W lusterku fotochromatycznym jest czujnik od?
I jeżeli ma AUTO światła to ma czujnik zmierzchu? ( wtedy np rozumiem że auto wjeżdżając do tunelu samo przełączy ze świateł skandynawskich w mijania? )

tedi_k 19-07-2013 21:50

Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić
 
W lusterku fotochromatycznym (na jego plastikowej obudowie, widoczny przez szybę przednią) jest czujnik różnicowy natężenia oświetlenia tylko i wyłacznie dla potrzeb lusterka.

Hansolo 19-07-2013 21:57

Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić
 
Podczepię się do tematu. Czy w Mdo IV przy światłach auto, jest tak opcja że jadąc na światłach drogowych, gdy mijamy się nocą z innym autem, automatycznie włączą się światłą mijania ?

shreku 19-07-2013 21:57

Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić
 
1 załącznik(i)
A jeżeli w aucie są czujniki od deszczu i cała ta obudowa, to jest tam wyprowadzone złącze od lusterka fotochromatycznego? Widziałem że chodzą po stówce na allegro a ja mam okropny światłowstręt czasami i mimo przyciemnionych szyb może być różnie.

czym może być to coś zakreślone ze zdjęcia?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.