Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk3] regulacja linki ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46454)

Chmielewski Krz 24-06-2008 08:21

[mk3] regulacja linki ręcznego
 
czy ktos wie jak podciągnać linkę recznego hamulca?, szukałem na forum ale różnie piszą, chodzi o kombii z 2001r tddi. wczoraj rozebrałem cały tunel miedzy fotelami bo taka wersję znalazłem na forum,ale tam nic nie ma, po za tym to nie bardzo daje sie tunel rozebrac bo jest połączonu z przednim kokpitem.

keimak 24-06-2008 09:54

Re: [mk3] regulacja linki ręcznego
 
Cytat:

Napisał Chmielewski Krz
czy ktos wie jak podciągnać linkę recznego hamulca?, szukałem na forum ale różnie piszą, chodzi o kombii z 2001r tddi. wczoraj rozebrałem cały tunel miedzy fotelami bo taka wersję znalazłem na forum,ale tam nic nie ma, po za tym to nie bardzo daje sie tunel rozebrac bo jest połączonu z przednim kokpitem.

Tam jest automatyczne naciąganie - wystarczy kilka razy podciągnąć wajchę hamulca. Nie da się tego w inny sposób naciągnąć. Pozostaje wymiana elementów.

Chmielewski Krz 24-06-2008 11:12

Re: [mk3] regulacja linki ręcznego
 
podciagałem lewarek wiele razy, ale wciąż łapie dosyć lekko i to na samej górze, jeśli lewarek idzie do samej góry to co ewentualnie jest do wymiany.

Kusek 24-06-2008 11:42

Re: [mk3] regulacja linki ręcznego
 
ja u siebie tez tak mam , ze reczny lapie dosyc wysoko,bylem ostatnio na przegladzie (2 tyg temu) i wszystko przeszko OK .
jesli cie to tak bardzo denerwuje to wymien obydwie linki- ale ja bym tego nie robil jesli lapia na obydwa kola.

misiek510 24-06-2008 13:38

Re: [mk3] regulacja linki ręcznego
 
a sprawdzałeś w jakim stanie masz klocki hamulcowe może już proszą się o wymianę :fcp1

krzysiekk24 24-06-2008 14:15

Re: [mk3] regulacja linki ręcznego
 
Miałem podobny problem. Wymieniłem linki ręcznego za około 40 zł/sztuka oraz {niestety} zaciski tylne na TRW Lucas za około 300 zł/sztuka . Teraz dzwignia ręcznego chodzi lekko i łapie odrazu

-XXX- 24-06-2008 22:05

Re: [mk3] regulacja linki ręcznego
 
Hej!!!

Chyba słabo szukałeś ;P

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zacznij od ustalenia jaki masz mechanizm, a pozniej ustalaj co masz wymieniac.... bo jak coś :P to kup dwie nowe opony do tyłu..... może nie pomogą naciągnąć ręcznego ale nie zaszkodzą :)

krzysiekk24 24-06-2008 22:43

Re: [mk3] regulacja linki ręcznego
 
Jeżeli samo podciągnięcie ręcznego pomoże to problem z głowy. u mnie niestety to nic nie dało problemem były zapieczone linki oraz zaciski które podobno starczają na 100 tys km. Czyszczenie i smarowanie zacisków nic wczesniej nie dało


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.