Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Ogólne] Chiptuning 1,5 Ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=228063)

36ha 15-02-2024 11:24

Odp: Chiptuning 1,5 ecoboost 182KM
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał perkovski (Post 3484972)
@36ha czy wiesz moze jak w prosty sposób sprawdzić rodzaj tego kolektora ? mam Kuge z 2018 i mnie teraz zaintrygowałeś...

Trzeba sprawdzić organoleptycznie czy jest gumowa rurka pod kolektorem. Widać ją nad filtrem oleju nieco po lewej stronie. Ale to nie wszystko bo zmodernizowanych kolektorów były dwa typy i różnią się sposobem podłączenia zaworu EVAP i to też trzeba sprawdzić jak jest u Ciebie jeśli chcesz aby było plug&play.

perkovski 16-02-2024 05:21

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bede niedługo mial wmiane filtrowo - olejową to zerkne. Czyli ten kolektor moze powodowac moj spokojnieszy sen czy mimo wszystko nie sprawdzać lepiej tego czy działa ?

36ha 16-02-2024 22:30

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Cytat:

Napisał perkovski (Post 3485103)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Czyli ten kolektor moze powodowac moj spokojnieszy sen czy mimo wszystko nie sprawdzać lepiej tego czy działa ?

Z pewnością po wymianie będziesz spokojniejszy, osobiście nie słyszałem aby z nowym kolektorem komuś tłok pękł ale tu chyba potrzebny zdrowy rozsądek.
Długotrwała jazda z butem w podłodze to proszenie sie o kłopoty.

konieczko5 21-02-2024 12:04

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
To jak niemcy jeżdżą po autostradach?

Irek-89 21-02-2024 13:29

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Szybko ale i krócej użytkują samochody, które my później od nich często odkupujemy

klocolus 21-02-2024 15:28

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Cytat:

Napisał 36ha (Post 3485198)
Długotrwała jazda z butem w podłodze to proszenie sie o kłopoty.

Szybciej gniecenie na zimnym, zaniedbania olejowe i ciśnięcie z samego dołu, jazda na za niskich obrotach. U mnie w 1.6eb jest 200+koni na pb95 i czasami korzystam z każdego z nich. Prawie 360tkm zrobił bez zarzutu i parametry ma bardzo dobre.

sitas9 18-03-2024 09:27

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Powiedzcie proszę czy ktokolwiek bawił się tutaj w kupowanie modułów od "Mountune"?
Chodzi mi po głowie delikatny upgrade Pumy 1.5 ST rocznik 2023 i ciągle nie wiem na co się zdecydować... Czy bawić się w tego Mountune 235hp czy szukać czegoś w PL ? (okolice Olsztyna najlepiej). Auto oczywiście na gwarancji i to 4 letniej więc sam już nie wiem... Bardzo bym był wdzięczny za jakieś opinie i podpowiedzi od bardziej doświadczonych w tym temacie Pozdrawiam i przepraszam jeśli zdublowałem temat.

steell 26-04-2024 13:15

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Ja tam sobie dolot wymieniłem na ten zmodyfikowany z rok temu, stało sie to po tym jak odkręciłem przepustnicę i zobaczyłem ile oleju stoi w kolektorze. Żałuję jedynie że nie wiedziałem o tym wcześniej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.