Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] brak hamulca recznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124584)

Daro19823 04-03-2011 19:16

brak hamulca recznego
 
problem dotyczy hamulca recznego. skonczył mi sie przeglad w foczce pojechałem na stacje i wyszło ze w prawym tylnik kole reczny jest super a w lewym nie ma go wogle. dodam jeszcze ze beben nigdy nie tarł przy hamowaniu co by było oznaka braku szczek hamulcowych .. linka jest dobrze naciagnieta. wie ktos co jest przyczyna braku recznego w tym jednym kole. A boje sie sciagnac bebe poniewaz musi byc on pozniej dokrecony odpowiednim momentem.

Joseph 01-05-2011 16:36

Odp: brak hamulca recznego
 
Też tak miałem. Jak położysz się od tyłu aby zobaczyć linkę wchodzącą do bębna to niech druga osoba zaciągnie ci ręczny do końca. Sprawdź czy w obu bębnach linka przesuwa się na jednakową długość ok 20 mm. Jeżeli linka przesuwa się krócej to blokuje ją coś w pancerzu. W moim przypadku linka przesuwała się ok 9 mm i dalej nie szła. Po wymianie linki hamulec już był.Też rocznik 2002 z przebiegiem 18 tkm bo więcej stał w garażu niż jeździł. Starą linkę przesmarowałem olejem, rozruszałem i zaczęła przesuwać się swobodnie - jest teraz w zapasie. Samemu to zaciągłem ręczny na maksa, przykleiłem kawałek taśmy samoprzylepnej przy wlocie linki do bębna na obu kołacj i po zwolnieniu hamulca wyszła różnica.Dodaję że chodzi o długą linkę idącą od dźwigni aż do łącznika przed bębnem.

spioch84 07-05-2011 02:57

Odp: brak hamulca recznego
 
Miałem taki sam przypadek. Tak jak u ciebie brak niepokojących dźwięków, linka pracowała normalnie itp. Było to dziwne bo przy normalnym hamowaniu wszystko było OK koło zatrzymywało się prawidłowo. Też bałem się rozkręcać bęben ze względu na dokręcenie z odpowiednim momentem, ale znalazłem poniższą instrukcje: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ( swoją drogą wielkie podziękowania dla autora ). Po przeczytaniu będziesz wiedział jak rozebrać bęben bez zmartwień o odpowiednie momenty dokręcenia. Ale wracając do tematu rozebrałem bęben całość po wyjęciu dokładnie wymyłem benzyna ekstrakcyjną ponieważ był tam ogólnie biorąc niezły syf. Po złożeniu problem znikł ręczny trzyma jak należy. Radzę ci przeczytać poradnik i rozebrać bęben bez tego nic nie zobaczysz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.