Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Kiedy włącza się wentylator chłodnicy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119753)

Rystar22 08-02-2011 20:04

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy?
 
Przyłączę się do tematu, gdyż jakiś miesiąc temu w mojej foczce uległa uszkodzeniu rolka napinacza paska wieloklinowego co skutkowało brakiem pracy pompy wody i wszystkich innych urządzeń napędzanych przez pasek :-). Ku mojemu ździwieniu po przejechaniu około 20 km z 30, które miałem do domu wskazówka temperatury nadal była w strefie NORM co prawda zbliżała się do czerwonego pola, ale zawsze to pole białe (zaznaczę, że miałem zasłoniętą chłodnicę):-). Po zatrzymaniu foczki (nie zgasiłem silnika) wskazówka temperatury w krótkim czasie wróciła do pozycji pionowej i mogłem kontynuwać jazdę. Wentylator kręcił się cały czas nawet po wstawieniu foczki do grażu, ale fakt jest faktem, że nic się nie uszkodziło i po wymanie rolki+paska foczka śmiga jak wcześniej. Odnośnie pytania: "Kiedy włącza się wentylator chłodnicy"-mogę odpowiedzieć krótko. CHOLERNIE PÓŹNO przez co jestem szczęśliwy.

Pozdrawiam

konradwan 08-02-2011 21:40

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy?
 
Jakie to są te "inne urządzenia napędzane przez pasek"? Klima, wspomaganie? Całkowicie przestało działać wspomaganie? Czy luźny pasek czuć ręką?

Rafał A.(antek) 08-02-2011 22:00

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy?
 
znaczy kolega ugotował glowice, gratulować

konradwan 09-02-2011 00:21

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy?
 
Co masz na myśli, czemu tak uważasz i na czym to polega...?

Rafał A.(antek) 09-02-2011 08:31

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy?
 
Cytat:

Napisał Rystar22 (Post 1595047)
brakiem pracy pompy wody

co oznacza ze woda w silniku stoi i sie gotuje :) zanim czujnik pokaze ze jest za goraca... albo inaczej, jak przy czujniku zrobi sie goraca, dzieku naturalnemu obiegowi, w innych miejscach silnika bedzie sie juz gotowac :)

Cytat:

Napisał Rystar22 (Post 1595047)
wskazówka temperatury nadal była w strefie NORM co prawda zbliżała się do czerwonego pola, ale zawsze to pole białe

i naiwne wierzenie ze poki mieści sie przed czerwonym to wszystko jest ok.

Rafał A.(antek) 09-02-2011 08:32

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy?
 
Cytat:

Napisał Rystar22 (Post 1595047)
Po zatrzymaniu foczki (nie zgasiłem silnika) wskazówka temperatury w krótkim czasie wróciła do pozycji pionowej i mogłem kontynuwać jazdę.

to tylko mnie dziwi...

Rystar22 09-02-2011 16:00

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy?
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1595356)
to tylko mnie dziwi...

Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1595355)
i naiwne wierzenie ze poki mieści sie przed czerwonym to wszystko jest ok.

Opisana przeze mnie sytuacja jest prawdziwa. Nie wymyśliłem jej sobie, a jeśli kolega (antek) nie wierzy to już jest jego problem. Poza tym wydarzyło się to niecały miesiąc temu a foczkę użytkuję codziennie i muszę powiedzieć, że jakoś nie odczuwam jakich kolwiek negatywnych skutków

Rafał A.(antek) 09-02-2011 21:51

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy?
 
nie no ja wierze we wszystko, tylko zastanawiam sie z technicznego punktu widzenia jak to mozliwe. Chyba ze pasek nie spadł całkiem

Rystar22 10-02-2011 14:39

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy?
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1595849)
Chyba ze pasek nie spadł całkiem
__________________

Rzeczywiście pasek nie spadł całkowicie gdyż zaklinował się przez rolkę, która się nie obracała

nostress_pz 10-02-2011 16:00

Odp: Kiedy włącza się wentylator chłodnicy?
 
Ja myślałem że pompa wody jest napędzana z paska rozrządu, a pasek wieloklinowy łączy alternator, pompę wspomagania i sprężarkę klimatyzacji...
Więc ja bym na Twoim miejscu nie cieszył się, że temperatura Ci się mieściła w skali, tylko zastanowiłbym się, dlaczego tyle podskoczyła, bo brak paska wieloklinowego nie powinien spowodować wzrostu temperatury.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.