Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] światła do jazdy dziennej FABRYCZNE (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126702)

slivka 25-03-2011 12:02

światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
witam,
Moja KUGA jest z 2009 r i jak była kupowana sprzedawca twierdził że będzie miała światła do jazdy dziennej.. no to jak będzie miała to gites..
ale co sie okazuje ze icj NIE MA.
po rozmowie z fordem ze swiatla do jazdy dziennej (cytat z wikipedia.pl)

"Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.
Światła dzienne muszą być zainstalowane:
- Symetrycznie względem osi pojazdu
- Na równej wysokości
- Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
- Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
- Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej."


uzyskalem informacje że to co ja mam to nie sa swiatla do jazdy dziennej tylko automatyczne zapalanie swiatel - na fakturze nie ma nic na temat swiatel do jazdy dziennej wiec nie mam czego dochodzic..

pytanie kieruje do posiadaczy KUGów rejestrowanych po 1 stycznia 2010 r ktorym to obiecywali swiatla do jazdy dziennej..
Czy macie takie swiatla?
jesli tak to czy moge prosic o zdjecia ich?
oraz jaka jest ich zasada dzialania w waszych pojazdach?

pytanie kieruje przede wszystkim do posiadaczy FABRYCZNYCH swiatel ale dopuszczam tez zamontowac samemu cos takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] co powinno ostatecznie kosztowac 20% tej ceny:)

b@rth 25-03-2011 13:10

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał slivka (Post 1625013)
...
uzyskalem informacje że to co ja mam to nie sa swiatla do jazdy dziennej tylko automatyczne zapalanie swiatel - na fakturze nie ma nic na temat swiatel do jazdy dziennej wiec nie mam czego dochodzic...

... a wiec ... heheh
... u mnie jest dokladnie to samo ... musialbym zerknac na oferte ktora dostalem czy mam wyszczegolnione swiatla do jazdy dziennej
... na bank mam automatyczne swiatla ... co czasem jest irytujace bo nie da sie kompletnie ich wylaczyc ...

Ramzik 26-03-2011 23:12

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Moja Kuga - produkcja październik 2010 - nie ma do jazdy dziennej tylko jest automatyczne zapalanie świateł - więc to samo co w poprzednich rocznikach.
Cały problem polega chyba na tym, że te automatyczne światła w Fordzie nazywają właśnie światłami do jazdy dziennej - świecą słabiej niż światła mijania.
Nie zmienia to jednak faktu, że nie są to typowe światła do jazdy dziennej :)

LogoDTP 27-03-2011 01:09

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
świecą słabiej ? nie zauważyłem a nie raz po nocy na nich jeździłem :)

b@rth 27-03-2011 03:10

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał LogoDTP (Post 1626149)
świecą słabiej ? nie zauważyłem a nie raz po nocy na nich jeździłem :)

podjedz najlepiej pod sciane, drzwi garazu ... i przelacz ... faktycznie tak jest ... niby to roznica 30% :570:

Ramzik 28-03-2011 09:35

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Tak dokładnie - jest to właśnie podobno różnica około 30% i dlatego mówi się, że są to światła do jazdy dziennej

slivka 28-03-2011 14:10

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
no tak tylko jak ksenon może byc światłem do jazdy dziennej :)

Cobretti 28-03-2011 19:16

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1626100)
jest automatyczne zapalanie świateł - więc to samo co w poprzednich rocznikach.
Cały problem polega chyba na tym, że te automatyczne światła w Fordzie nazywają właśnie światłami do jazdy dziennej - świecą słabiej niż światła mijania.

mam to samo w connekcie - wł. się normalne zarówki H4 i faktycznie świecą ciut słabiej

Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1626100)
Nie zmienia to jednak faktu, że nie są to typowe światła do jazdy dziennej

a dlaczego nie ??

tylko LEDY są światłami do jazdy w dzień ??
nie raz widać jeszcze auta które mają światłą dzienne "żarówkowe" a nie ledowe
widać, ze nie którzy już zapomnieli o maluchach ze światłami "dziennymi" :)

Cytat:

Napisał slivka (Post 1627160)
no tak tylko jak ksenon może byc światłem do jazdy dziennej

no to jak masz xenony to tym bardziej powinieneś mieć coś dziennego.. jakieś ledy czy "cóś" innego ...
no bo szkoda xenonów

Ramzik 28-03-2011 19:50

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Cobretti (Post 1627342)
a dlaczego nie ??

tylko LEDY są światłami do jazdy w dzień ??
nie raz widać jeszcze auta które mają światłą dzienne "żarówkowe" a nie ledowe
widać, ze nie którzy już zapomnieli o maluchach ze światłami "dziennymi" :)


Nie chodziło mi o to, że muszą to być ledy - mnie osobiście to co jest w Kudze w żaden sposób nie przeszkadza - chodziło mi o to, że przy światłach do jazdy dziennej nie musi być oświetlony tył samochodu, a tutaj jest

Cobretti 28-03-2011 20:31

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1627380)
chodziło mi o to, że przy światłach do jazdy dziennej nie musi być oświetlony tył samochodu, a tutaj jest

czyli... niezgodnie z przepisami :D
Cytat:

Napisał slivka (Post 1625013)
Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi.

czyli albo niezgodnie albo... nie mam "świateł do jazdy dziennej"
sam już nie wiem :D

BTW auto rej rok temu w kwietniu :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.