Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk3] zamek tylnej klapy - hatchback (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57736)

marcin121292 23-12-2008 12:34

[mk3] zamek tylnej klapy - hatchback
 
Proszę o pomoc mam problem z zamknięciem tylnej klapy. Zamek się nie zatrzaskuje i klapa jest w ciąż otwarta. To chyba jest elektrozamek, czy ma on jakiś obręby bezpiecznik? zaznaczam że cała elektryka wraz centralnym zamkiem jest ok. Może ktoś się spotkał z takim problemem.

janusz72 23-12-2008 12:53

Re: [mk3] zamek tylnej klapy - hatchback
 
Witaj ! Spróbuj wcisnąć rygiel przy zamku srubokrętem musi dwa razy pstryknąć i wtedy sprawdzisz czy trzyma. Ja musze zamykać z wysokości ok 20 cm bo jak mocno trzasne to też jest problem, może wystarczy regulacja tego bolca na dole. Jeżeli chodzi o zamek to zamykanie jest mechaniczne a do otwierania jest siłownik elektryczny , w twojej wersji już chyba nie ma możliwości otwierania kluczykiem .

havefun 10-02-2009 20:09

Re: [mk3] zamek tylnej klapy - hatchback
 
Hej

Taki sam problem mialem w moim Mondziaku tyle ze kombi. Problemem byl silownik zamka ktory sie "zawiesil" i trzymal zamek w pozycji otwartej. Generalnie wystarczylo wymontowac zamek, wyjac z niego silownik (reszta i tak jest nierozbieralna :/) i nasmarowac go w srodku gdzie sie dalo ;). Problemem moze byc rozebranie samego silownika bo jest posklejany ale noz do tapet i odrobina stanowczosci daja rade. W tej chwili smiga jak nowka.

pzdr,
havefun

mondeo70235 10-02-2009 21:02

Re: [mk3] zamek tylnej klapy - hatchback
 
nad tablicą rejestracyjną masz zamek poruszaj kluczykiem,jeśli to niepomoże to ściągnij osłone tylnej klapy i poruszaj cięgnem siłownika ,lubi sie zawieszać,powinno pomóc

wojoo 11-02-2009 00:57

Re: [mk3] zamek tylnej klapy - hatchback
 
Cytat:

Napisał mondeo70235
nad tablicą rejestracyjną masz zamek poruszaj kluczykiem,jeśli to niepomoże to ściągnij osłone tylnej klapy i poruszaj cięgnem siłownika ,lubi sie zawieszać,powinno pomóc


Zamek to jest tylko w Sedanie :)

tomdom 11-02-2009 08:04

Re: [mk3] zamek tylnej klapy - hatchback
 
Widzę, że nie tylko ja mam ten problem. U mnie również zawiesza (zacina) się ten siłownik, mechanicznie wszystko w jak najlepszym stanie. Rozklejałem go i smarowałem ale to nic nie dało. W dodatku zacina się tylko po tym jak dostanie sygnał elektryczny. Diagnoza w ASO do wymiany. Już zamówiłem używany zamek klapy z Allegro. Mam nadzieję, że wymiana rozwiąże problem raz na zawsze. Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.