Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Piski paska osprzętu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169770)

Robkoo 16-11-2012 12:16

Piski paska osprzętu
 
Witam. Od dość długiego czasu zmagam się z następującym problemem...
Piszczy mi któraś część osprzętu paska. Od razu po zakupie wymieniłem wszystkie rolki na nowe, żadnej poprawy. Przy lekkim dodaniu gazu ewidentnie piszczy. Myślałem, że padły łożyska alternatora, kupiłem używkę altka, niestety to samo- piszczy :/
Został napęd klimy i mała dwumasa, czy te elementy mogą być zatarte ?
Nie mam już pomysłów, jak ściągnę pasek i chodzi bez niego nic nie piszczy, cisza. Po włączeniu klimy pisk nie nasila się, a jakby była ta mała dwumasa to silnik by stawał a takiej sytuacji nie miałem.

salom 16-11-2012 18:39

Odp: Piski paska osprzętu
 
A pasek wymieniłeś ??

krom 16-11-2012 20:11

Odp: Piski paska osprzętu
 
może napinacz paska, ja wymieniłem na amortyzatorek od bmw jest trwalszy i przestało piszczyć u mnie było tak na wolnych obrotach

Robkoo 17-11-2012 00:03

Odp: Piski paska osprzętu
 
Tak pasek kupiłem nowy. To popiskiwanie jest dziwne. Na luzie jak stoi to nieregularnie popiskuje. Chcąc ruszyć z minimalnym gazem zapiszczy dość mocno i puści, choć raz się zdarzyło, że przy odpaleniu złapało pasek i zdechł. Po wymienianie rolek stawiałem na alternator ale żadnej poprawy, choć muszę przyznać, że po wymianie altka obroty się uspokoiły, znikło przyśpieszanie samochodu, o którym już parę razy pisano na forum ale niestety nie rozwiązało to głównego problemu. Obaj jest upierdliwy i irytuje głównie kiedy chce się delikatnie ruszczyć. Zawsze jest lekkie szarpnięcie.
Kolego krom u Ciebie też popiskiwało na wolnych obrotach i przy delikatnym ruszaniu ?

krom 17-11-2012 05:43

Odp: Piski paska osprzętu
 
tak na wolnych i przy ruszaniu i przy dodawaniu gazu na luzie zawsze przy obciążeniu bo wtedy napina się pasek , też nieregularnie popiskiwał

Robkoo 17-11-2012 11:21

Odp: Piski paska osprzętu
 
Cały napinacz wymieniłeś ? Mógłbyś napisać co i jak ? Ja wymieniłem tylko rolki z napinacza

krom 18-11-2012 10:17

Odp: Piski paska osprzętu
 
rolkę miałem dobrą tylko amortyzatorek wymieniłem od bmw pasuje jest trwalszy

Robkoo 18-11-2012 14:41

Odp: Piski paska osprzętu
 
Napiszesz mi na jaki konkretnie ?

krom 18-11-2012 20:31

Odp: Piski paska osprzętu
 
tak wygląda orginalny ja mam wersję mondeo 2004 tdci 2.0

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

od bmw
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

podane linki są poglądowe ja kupiłem w sklepie na mieście zaproponowali mi z bmw bo jest hydrauliczny a od forda z gumy

Robkoo 18-11-2012 21:49

Odp: Piski paska osprzętu
 
ok ale pasuje od każdego bmw ? czy musi być konkretny model i silnik ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.