Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   1.8 TDDI zamula - niby banał ale.... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59719)

szymonooo 17-01-2009 22:11

1.8 TDDI zamula - niby banał ale....
 
.. nikt nie potrafi sobie z tym poradzić. :fcp11

Witam.
Brak mi sił! Może ktoś z was mi pomoże albo chociaż podpowie.
auto jest słabe i stwierdził to nawet gość z ASO. coś mi nie pasuje!!! Auto ma problem żeby rudszyć z miejsca. Myślałem że to turbo ale przecież przy ruszaniu nie mam wysokich obrotów a auto prawie nie ciągnie! widać po obrotomierzu jak powoli wkręca się w obroty. Przy ruszaniu muszę przytrzymać sekundę dwie pedał gazu aby go wkręcić i dopiero można jakoś ruszyć. Gdybym jednak gwałtownie puścił sprzęgło i wcisnłął gaz to auto mało nie zgaśnie. Jak już się wkręci podczas jazdy to jest nawet w miarę chociaż wątpię zeby miał 90 KM mocy.
Po podłączeniu do kompa w ASO wszystko wyszło ok. Nie wiem czy serwisowy komputer może sprawdzić ciśnienie doładowania turbiny ale gośc powiedział ze wszystko jest w porządku. Czyli wychodzi ze sterownik jak i sama pompa jest sprawna... turbo też. A może się mylę? Szukałem już wszystkiego! Przeczyściłem wtryski, filtry nowe, przewody szczelne - nie ciągnie lewego powietrza... nie mam już pomysłów.

1. Czy uszkodzona turbina może mieć wpływ na dolną partię obrotów np. od 0-1500 (przy ruszaniu)?
2. Czy komputer ASO przy diagnozie sprawdza stan turbiny?
3. Może macie jakieś pomysły albo polecicie jakiegoś specjalistę z dolnego śląska specjalizującego się w fokach?

Pomóżcie bo zakochałem się w tym aucie i nie chciałbym się go pozbywać ale to mnie poprostu dobija! Niby znana konstrukcja a "specjaliści" rozkłądają ręce....

Karkon 18-01-2009 09:08

Re: Foka 1.8 TDDI zamula - niby banał ale....
 
Witam !!!
Jak zachowuje się silnik na luzie po dodaniu gazu ?
Wkreca się na obroty ,czy słabo reaguje na pedał gazu ?

szymonooo 18-01-2009 10:02

Re: Foka 1.8 TDDI zamula - niby banał ale....
 
Niestety ale nawet na luzie ciężko się wkręca na obroty. Co do ilości to osiąga te prawie 5000/obr na min ale i tak jest ospały w tym wkręcaniu. Sprawdzałem na innej foce i ona wyraźnie była żwawsza.

motorek26 18-01-2009 10:40

Re: Foka 1.8 TDDI zamula - niby banał ale....
 
Cytat:

Czy uszkodzona turbina może mieć wpływ na dolną partię obrotów np. od 0-1500 (przy ruszaniu)?
nie turbina nie ma nic do tego
Cytat:

2. Czy komputer ASO przy diagnozie sprawdza stan turbiny?
żaden komputer nie sprawdzi ci stanu turbiny tylko zczyta błedy elektryczne i elektroniczne
Cytat:

3. Może macie jakieś pomysły
zawór egr do zaślepienia jaki jest stan tego silnika robiłeś pomiar ciśnienia spreżania
Cytat:

Przeczyściłem wtryski,
jak je czyściłeś może pompa nie daje odpowiedniego ciśnienia i jest za mało paliwa a może rozrząd jest źle ustawiony znajdź dobrego mechanika który sie zna na dieslach a ąśó omijaj dalekim łukiem

Karkon 18-01-2009 10:47

Re: Foka 1.8 TDDI zamula - niby banał ale....
 
Drobna uwaga - tego silnika nie kręci się tak wysoko bo wystawi kopyta na zewnątrz. Powyżej 4500 obr. nie spali mieszanki.
Chodziło mi o zakres od 800 - 2000.
Na luzie płynnie wciskaj pedał gazu ( delikatni i nie za szybko) - jak zachowuje się obrotomierz ?
Zwróc uwage:
-czy silnik sie dławi (coś jak przerywana dawka paliwa) ?
-spóżniona reakcja na pedał gazu (długo czekasz na reakcję silnika )?

Dinar 18-01-2009 11:31

Re: Foka 1.8 TDDI zamula - niby banał ale....
 
Być może masz zatkany katalizator albo oberwany i zatyka wydech,po wykręceniu trzeba wykruszyć prętem,jest to rodzaj krzemionki,wysypie się łatwo,może opiszesz czy to stało się raptownie czy narastająco a może ktoś grzebał przy czymś innym i przy okazji spartolił.

maciej_b 18-01-2009 11:40

Re: Foka 1.8 TDDI zamula - niby banał ale....
 
szymonooo, jedź na sprawdzenie kąta wtrysku. Ja miałem podobną sytuację (zamulony i dużo palił ponad 8 litrów) słabo się wkręcał na obroty i ciężko zapalał.
Kąt wtrysku był opóźniony. Teraz jest o niebo lepiej pali prawie na dotyk, jest elastyczniejszy i ciszej pracuje...
Z kompa (w brew pozorom) nie odczytasz kąta wtrysku czy ciśnienia doładowania... to nie VW... Pozostaje jedynie manometr (ze skalą -/+) i podłączyć się do układu ssącego (byle za turbiną) ja sprawdzałem swojego to nadciśnienie w kolektorze dolotowym pojawiło ję dopiero przy 2500 obr a max czyli 1,1 bara było przy uwaga... 4400 obr.
Tak jak wyżej napisano zawór EGR do sprawdzenia czy nie ma błędów od niego.
Pozdrawiam.

szymonooo 18-01-2009 12:37

Re: Foka 1.8 TDDI zamula - niby banał ale....
 
Dzięki koledzy ale wyjasniam już wszystko po kolei.
Otóż ja tylko z ciekawości wkręciłem go do prawie 5000 obr/min ogólnie tego nie robię. Na wolnych obrotach silnik trzyma 800 obr i nie pływa a po dodaniu gazu ospale lecz równomiernie wkręca się na obroty przy czym nie szarpie, nie dławi itp. sprawdzałem katalizator bo tak mi gośc doradził w serwisie ale z niego została już tylko obudowa więc jest drożny. Po odpięciu tłumika trochę lepiej się wkręca ale nie ma aż tak znacznej różnicy czyli normalny objaw dla odpiętego wydechu. EGR zaślepiony. Inny kolega chciał sprawdzić mi właśnie ten owy kąt wyprzedzenia/ opóźnienia wtrysku ale coś działo się z lampą. Szukał możliwości regulacji w pompie kąta wyprzedzenia ale nie mógł dojść czy wogóle da się to regulować. I tu znów ASO powiedziało, że tego się nie reguluje bo komputer sam sobie to ustawia w zależności od czegoś tam... (wiem wiem ASO przeważnie nadaje się do...) rozrząd podobno tez jest prawidłowo ustawiony bo znowu komp nie pokazał tego... nie wiem już co robić poważnie.... chciałem sprawdzić ciśnienie doładowania ale w zasadzie nikt nie chciał się tego podjąć bo podobno nie mają jak. myślałem też właśnie o sprawdzeniu stopnia sprężania i może teraz od tego zacznę. Może ktoś poleci specjalistów od foczek na dolnym śląsku?
Dziękuję za zainteresowanie moim problemem i pozdrawiam

motorek26 18-01-2009 12:45

Re: Foka 1.8 TDDI zamula - niby banał ale....
 
Cytat:

rozrząd podobno tez jest prawidłowo ustawiony bo znowu komp nie pokazał tego..
szymonooo, ale ty masz tam fachowców pomyśl sam jak komp może ci pokazać mechaniczną usterke komp pokazuje ci tylko błedy jakie sterownik zapisze poszukaj w swoim mieście dobrego warsztatu popatrz na forum w strefie śląskiej czy nik nie polecał jakiegoś warsztatu i tam podjedź ja niestety ci nie pomoge chyba że masz ochote do Łodzi podjechać :fcp1

maciej_b 18-01-2009 13:22

Re: Foka 1.8 TDDI zamula - niby banał ale....
 
szymonooo, jak ktoś ci mówi że się nie reguluje w tym silniku kąta wtrysku to omijaj go z daleka.
Ja miałem w sobotę ustawiany kąt wtrysku (dokładnie początek wtrysku paliwa) i silnik od razu lepiej pracuje i pali jak wcześniej.
Robi to się praktycznie tak jak by zmieniać pasek rozrządu tylko trzeba się dostać do fasolek na kole od pompy. Potem blokady na wał, pompę i wałek rozrządu i masz ustawione.Jest trochę grzebania ale się da i się to robi.
Co do turbiny to ja mierzyłem wydatek turbiny. Ciśnienie było mierzone w kolektorze ssącym przed EGR (jest tam króciec do czujnika ciśnienia krytycznego) dajesz trójnik i do niego wakuometr (od -1 do 1,5 bara) i kręcisz silnik. Resztę sam zobaczysz. Fakt że najlepiej to zrobić w czasie jazdy - można przecież podciągnąć wężyk do kabiny.
Co do EGR sprawdź czy nie masz błędów od niego zapisanych w ECU - jak są to silnik może chodzić w trybie awaryjnym.
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.