Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] TDCi 115 koni Dymi nie ma spadku mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128263)

adamek88 11-04-2011 17:35

TDCi 115 koni Dymi nie ma spadku mocy
 
Hej
Witam forumowiczów, moim problem z moim Mondkiem, strasznie zaczął dymić na czarno przy wkręcaniu na obroty jak jest rozgrzany, jak jest zimny jest to praktycznie nie zauważalne. Przeszukałem troszkę tematów i wydaje mi się że przyczyną jest ERG - jakby było np turbo to byłby pewnie spadek mocy i ubywało by oleju a tu z tymi czynnikami jest w porządku. Może ktoś się odnieść do moich spostrzeżeń ? Jeśli to ERG to czym je zaślepić? Mógłby ktoś wrzucić fotkę jak to wygląda konkretnie? I jak jest z tymi błędami po zaślepieniu? Jest szansa to jakoś obejść? Dodam tylko że mój mondek jest z 2004r 115koni TDCI niecałe 180tys przelotu.
Proszę o pomoc koledzy

SrebnaStrzała 11-04-2011 17:43

Odp: TDCi 115 koni Dymi nie ma spadku mocy
 
Może jakąś lewą ropę wlałeś?

adamek88 11-04-2011 18:11

Odp: TDCi 115 koni Dymi nie ma spadku mocy
 
Nie ropa była z BP ja mieszkam w Holandii a tutaj raczej nie ma problemów z jakością paliwa

adamek88 11-04-2011 18:16

Odp: TDCi 115 koni Dymi nie ma spadku mocy
 
Znalazłem zdjęcie na necie jak to wygląda tylko jak to zaślepić? I co z tymi błędami?

marek11 11-04-2011 20:04

Odp: TDCi 115 koni Dymi nie ma spadku mocy
 
wyczysc bo tam sie naprawde syf zbiera -prawie ta sama robota co z zaslepianiem.

adamek88 12-04-2011 22:48

Odp: TDCi 115 koni Dymi nie ma spadku mocy
 
Witam ponownie, wyciągnąłem dzisiaj ERG i przeczyściłem, albo mi się wydawało albo po przejechaniu 4-5 km zaczął mniej kopcić. Przeraziła mnie cena nowej części ( 1200zł mi powiedzieli w hurtowni w Polsce ), więc nadal zastanawiam się nad zaślepieniem, coś czytałem że ludzie jakieś dziurki robią w tej zaślepce żeby komputer nie wariował. Pomaga to coś? Może ktoś kto zaślepił poliftowego wypowie się w tym temacie i udzieli jakiś wskazówek??

metmusic 13-04-2011 00:35

Odp: TDCi 115 koni Dymi nie ma spadku mocy
 
Mam ten sam objaw tylko w 130 KM.
Czy zaślepianie EGR to nie jest czasem czynność niezgodna ze sztuką i założeniem działania recyrkulacji? Też chcę zająć się tm dymieniem ale nie rozwiązaniami zastępczymi...
Czym radzicie porządnie wyczyścić EGR i co oprócz niego żeby syf nie wrócił od razu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.