Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford Mondeo MK3 vs Ford Focus MK1 :) - Prośba o poradę :) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90634)

seknok 03-02-2010 01:05

Ford Mondeo MK3 vs Ford Focus MK1 :) - Prośba o poradę :)
 
Witam szanowne grono forumowiczów!! :)

Niebawem będę przymierzał się do zmiany auta i w związku z tym mam parę pytań odnośnie kilku kwestii :mrgreen: liczę, że zacne grono kolegów postara mi się jakoś pomóc.

Do rzeczy :) Do tej pory jeździłem focusem 1.8 tddi (urodziło się dziecko - myślałem że będę stukał nie wiadomo ile kilometrów a jest inaczej :) )Postanowiłem przesiąść się na Forda w benzynie… I tutaj pojawia się w mym sercu rozterka bo nie mam jakichkolwiek doświadczeń związanych z tymi silnikami Forda :). Interesują mnie głównie silniki 2.0 (ew. 1.8 również wchodzi w grę ;) ) Rocznie jeżdżę ok. 16000-17000 tyś km w związku z tym spalanie nie wpływa na mój wybór w żadnym stopniu.

Czy koledzy mogliby jakoś przedstawić mi jak to się ma z benzynkami w tych samochodach?

Czy cec***ą się one jakąś nadzwyczajną awaryjnością czy może są to solidne jednostki?

Jak wygląda sprawa zawieszenia w mondeo? Czy jest jakoś ponadprzeciętnie wrażliwe itd. czy raczej znosi jakoś trudy polskich dróg?

Z tego co widze na forum to tematów odnośnie silników benzynowych jest stosunkowo niewiele więc mam nadzieję że to dobry znak :528:

Znalazłem kilka ogłoszeń dla porównania i przy okazji zastanawia mnie pewna rzecz - mondeo MK3 w benzynie można znaleźć na allegro powiedzmy za 17-18 tyś. Czy ta przystępna cena ma związek z jakąs usterkowością tych jednostek?

Ford Focus:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11258394

(Przy okazji pytanie - czy w ogłoszeniu jest błąd odnośnie mocy silnika czy jednostki 1.8 w poźniejszych latach rzeczywiście miały 130 ps? )

Ford Modeo:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11304206

Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakieś opinie kolegów znających te jednostki :)

(ps. z racji, że to mój pierwszy post mam nadzieję, że zbytnio nie napaskudziłem :P :619: )

blur 03-02-2010 06:57

Odp: Ford Mondeo MK3 vs Ford Focus MK1 :) - Prośba o poradę :)
 
Cytat:

Napisał seknok (Post 1351982)
Witam szanowne grono forumowiczów!! :)

Szanowne grono wita Cię :)
Cytat:

Napisał seknok (Post 1351982)
Niebawem będę przymierzał się do zmiany auta i w związku z tym mam parę pytań odnośnie kilku kwestii :mrgreen: liczę, że zacne grono kolegów postara mi się jakoś pomóc.

Do rzeczy Do tej pory jeździłem focusem 1.8 tddi (urodziło się dziecko - myślałem że będę stukał nie wiadomo ile kilometrów a jest inaczej :) )Postanowiłem przesiąść się na Forda w benzynie… I tutaj pojawia się w mym sercu rozterka bo nie mam jakichkolwiek doświadczeń związanych z tymi silnikami Forda. Interesują mnie głównie silniki 2.0 (ew. 1.8 również wchodzi w grę ) Rocznie jeżdżę ok. 16000-17000 tyś km w związku z tym spalanie nie wpływa na mój wybór w żadnym stopniu.

jak spalanie nieważne ... to proponuje 2.5 i 3.0 :D. Porównaj zresztą spalania 2.0 i np 2.5 czy 3.0 ...moim zdaniem kosmetyka, może 2-3 litry różnicy. Podobno - to koledzy musza potwierdzić - 2.0 palą sporo bo około 10 litrów. Podobno - też musza potwierdzić - 1.8 przepala jakieś chore ilości oleju.
Cytat:

Napisał seknok (Post 1351982)
Czy koledzy mogliby jakoś przedstawić mi jak to się ma z benzynkami w tych samochodach?

Czy cec***ą się one jakąś nadzwyczajną awaryjnością czy może są to solidne jednostki?

A co to są te ... jak im tam ... "awarie" ? ;)

Cytat:

Napisał seknok (Post 1351982)
Jak wygląda sprawa zawieszenia w mondeo? Czy jest jakoś ponadprzeciętnie wrażliwe itd. czy raczej znosi jakoś trudy polskich dróg?

Zawieszenie jest takie jak trzeba, czyli sprężyste i wytrzymałe :)
Cytat:

Napisał seknok (Post 1351982)
Z tego co widze na forum to tematów odnośnie silników benzynowych jest stosunkowo niewiele więc mam nadzieję że to dobry znak :528:

brak wtryskiwaczy, turbin, dwumasówek (nie dotyczy st) itd to o wiele mniej problemów ;)
Cytat:

Napisał seknok (Post 1351982)
Znalazłem kilka ogłoszeń dla porównania i przy okazji zastanawia mnie pewna rzecz - mondeo MK3 w benzynie można znaleźć na allegro powiedzmy za 17-18 tyś. Czy ta przystępna cena ma związek z jakąs usterkowością tych jednostek?

Skądże

od siebie dodam ...kupuj mondziaka ...bo większy.
Miałem tdci i mam benzyniaka. Jak spalanie nie jest wyznacznikiem dla zakupu auta, to kup chociaż 2.5 V6 ..radocha gratis :).

Overloaded266 03-02-2010 07:29

Odp: Ford Mondeo MK3 vs Ford Focus MK1 :) - Prośba o poradę :)
 
Hmm..napiszę tak czy focus czy mondeo maja słabą blachę...mondeo ma miekke zawieszenie focus twardsze..ogólnie skłaniałbym sie na Twoim miejscu, bo widzę ze focusa juz miales poszukałbym ladnego mondeo 2.0 w Ghia..

kordyl 03-02-2010 08:14

Odp: Ford Mondeo MK3 vs Ford Focus MK1 :) - Prośba o poradę :)
 
Tak jak napisał Overloaded266 focusa już miałeś, to może warto zainteresować się mondeo.

Cytat:

Napisał blur (Post 1352032)
Jak spalanie nie jest wyznacznikiem dla zakupu auta, to kup chociaż 2.5 V6 ..radocha gratis :)

Jak najbardziej przychylam się do opini kolegi blur. Koszty benzyny przy założonym przez Ciebie przebiegu nie będą dużo większe. "Będzisz zadowolony, małżonka będzie zadowolona, wszscy będą zadowoleni... ;)"

Najlepiej zrób test: pojeździj 2 litrówką, a później v-ką, zobaczysz różnicę ;) Oczywiście jeśli znajdziesz zadbaną wersję z 2,0 to również warto kupić.

Co do ogłoszeń to się nie wypowiem, bo się nie znam.

Pozdr i udanego zakupu.

seknok 03-02-2010 11:51

Odp: Ford Mondeo MK3 vs Ford Focus MK1 :) - Prośba o poradę :)
 
Coraz bardziej cieszą mnie wasze wypowiedzi :) Nie ukrywam, że gdyby trafiło się i ładne 2.5 v6 to przyjrzałbym się mu dokładniej :D.

blur 03-02-2010 12:13

Odp: Ford Mondeo MK3 vs Ford Focus MK1 :) - Prośba o poradę :)
 
Cytat:

Napisał seknok (Post 1352275)
Coraz bardziej cieszą mnie wasze wypowiedzi :) Nie ukrywam, że gdyby trafiło się i ładne 2.5 v6 to przyjrzałbym się mu dokładniej :D.

Pewnie coś znajdziesz :)

Przejedz się takowym to dowiesz się dlaczego V6 jest takie fajne :D.


pozdrawiam

seknok 03-02-2010 20:17

Odp: Ford Mondeo MK3 vs Ford Focus MK1 :) - Prośba o poradę :)
 
Koledzy a co możecie powiedzieć o elektryce w mondkach z tymi silnikami?? :>

kordyl 04-02-2010 07:41

Odp: Ford Mondeo MK3 vs Ford Focus MK1 :) - Prośba o poradę :)
 
Mam swoje mondeo od roku (przebieg 215 tys), raz wysiadło mi poziomowanie xenonów (przerwał się kabel od czujnika), ale to nie ma nic wspólnego z silnikiem v6.
Poza tym nic się nie dzieje, cisza i spokój ( o by tak pozostało ;) ) Pozdr

mario13 04-02-2010 18:03

Odp: Ford Mondeo MK3 vs Ford Focus MK1 :) - Prośba o poradę :)
 
A i ja sie dopisze.Od czerwca 2008 mondek naqlatal 26 tys.(z czego 20tys tylko w 2008).Wymienilem plyny i klocki hamulcowe.Pare razy zmienilem opony letnie na zimowe i odwrotnie.Wiecej nic.:619:

Kubuch 04-02-2010 19:37

Odp: Ford Mondeo MK3 vs Ford Focus MK1 :) - Prośba o poradę :)
 
Cytat:

Napisał seknok (Post 1351982)
Czy ta przystępna cena ma związek z jakąs usterkowością tych jednostek?

Cena jest raczej odzwierciedleniem ich historii blacharsko-lakierniczej ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.