Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147245)

Majk_92 02-01-2012 21:02

co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
Witam, mam pytanie jak w temacie co lepsze ? Netbook czy tradycyjny Notebook ? Używany on będzie raczej do Internetu (gadu, facebook itp) ogladania filmów i gier typu heroes III Stąd moje pytanie ( wdzięczny bym był za odpowiedzi osób które miały do czynienia z oboma urządzeniami :D ) co lepiej wybrać ? używanego Laptopa czy Nowego Netbooka ( cena około 1000 zł):mrgreen:

wydra 02-01-2012 22:22

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
Ja wziąłbym klasycznego lapka, z ekranem jakieś 15 cali czyli standard. Normalnej wielkości ekran, wzrok nie będzie ci się aż tak męczyć jak przy malutkim ekranie. Prawda jest taka, że netbook jest minimalnie bardziej mobilny od klasycznego urządzenia, do kieszeni go nie schowasz, chyba że masz olbrzymie kieszenie ;) lub non stop z plecakiem ;)

mouzes 03-01-2012 00:33

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
z własnego doświadczenia powiem tak.

Nigdy więcej netbooka. Oglądanie na nim filmów to totalna porażka, brak stacji CD (wbrew pozorom czasem nadal bardzo potrzebnej) małe dyski i naprawdę niewielkie prędkości obliczeniowe :(

A jak bywam po komisach sprzętu tego typu to mało używane laptopy, nawet 17 calowe dwurdzeniówki, chodzą coraz częściej poniżej 1000 zł ...


Ja bym się nie zastanawiał.

m_g 03-01-2012 09:11

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
Netbook z atomem i z starym układ to porażka, ale nowe netbooki 11,6 cala (rozdzielczość ekranu 1366x768-> czyli taka jak na 15 calach) z układem AMD czyli procesor dwu jajowy i karta graficzna 512 mb ram ,naprawdę te netbooki dają radę i ekran aż tak nie przeszkadza. Fakt faktem brak napędu CD to minus ,ale zawsze można dokupić zewnętrzny napęd i go używać spordycznie


Drugą alternatywą jest tablet na androidzie, dużo gier masz nawet swoje Herosy:P i neta naprawdę fajnie się na tym przegląda i gg śmiga bez problemu :wink:

Jeżeli laptop 15 to pamiętaj, że tracisz na mobilności i wygodzie użytkowania np, trzymanie lapka na kolanach w łóżku:one: ,a zyskujesz lepszą wydajność w porównaniu do tableta i netbooka :one:

ford-tech.pl 03-01-2012 09:22

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
mouzes , tylko jak sobie wezmiesz takiego 17 calowego laptopa, to jego mobilnosc przez wielkosc i wage jest podobna , jakby zabrac normalny komputer stacjonarny :D

noszenie tego przez polowe dnia w torbie skonczy sie kontuzja barku , a zeby nawet w aucie podlaczyc sie pod interfejs to nie wspomne. Paraliż nog blyskawiczny :D

netbook fajny ale ja kktos tak do neta chce , a jak miec pelna funkcjonalnosc poszukac bizesowego notebokka

Majk_92 03-01-2012 13:33

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
No ja raczej internet, do biznesu to mi jeszcze daleko :D

ford-tech.pl 03-01-2012 13:42

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
z ta biznesowka chodzilo mi o to ze sa skupione na wadze i wielkosci.

ja mam starszego compaqa , 14 matryca , obwodka dookola matrycy ma max 1cm , ma wszystko a nie jest duzy. wiec jak lapek ma byc poreczny to tak jak pisal mq 15 cali max i szukac czegos sensownego.

mouzes 03-01-2012 14:46

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
Cytat:

Napisał m_g (Post 1760025)
Jeżeli laptop 15 to pamiętaj, że tracisz na mobilności i wygodzie użytkowania np, trzymanie lapka na kolanach w łóżku

ja ze swoim nie mam tego problemu [[; zresztą, jego miejsce jest przy łożku, żebym go wieczorem za bardzo szukać nie musiał [[;

Cytat:

Napisał ford-tech.pl (Post 1760029)
mouzes , tylko jak sobie wezmiesz takiego 17 calowego laptopa, to jego mobilnosc przez wielkosc i wage jest podobna , jakby zabrac normalny komputer stacjonarny

:P

Nie mogę potwierdzić. Co więcej, wagowo nie widzę różnicy między siedemnastoma a piętnastoma calami. A i w samochodzie często ze mną jeździ i naprawdę nie jest źle.

Yaro 03-01-2012 15:54

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
Cytat:

Napisał mouzes (Post 1760244)

Nie mogę potwierdzić. Co więcej, wagowo nie widzę różnicy między siedemnastoma a piętnastoma calami. A i w samochodzie często ze mną jeździ i naprawdę nie jest źle.

15 jest o kilogram lżejsza i poręczniejsza mam i 17 i 15 wolę 15.

zelazowy 03-01-2012 20:44

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
Rok temu szukałem sobie w miarę mobilnego kompa, niedrogiego i w miarę wydajnego. Kupiłem 14.1 calowego della d630 poleasingowego, lżejszy od standardowego, wielkość ekranu i czcionki w normie, procesor core2duo T7300 @ 2GHz, w tym jakaś mobilna nvidia, oryginalny windows vista i zapłaciłem za niego 1200zł (teraz powinny być jeszcze tańsze). W ciemno polecam, seria biznesowa, więc naprawdę porządny komputerek.

Majk_92 03-01-2012 22:10

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
o dellach słyszałem dużo dobrego :one: czyli widzę że zdania są wyrównane nawet xD

Majk_92 04-01-2012 21:16

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
czyli najlepiej kupić używanego lapka ?

wydra 04-01-2012 21:20

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
na to wychodzi ;) dell spoko, mam asusa już trzeci rok i jest super ;)

DomeloTDCI2.0 09-01-2012 12:56

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
Cytat:

Napisał Majk_92 (Post 1761074)
czyli najlepiej kupić używanego lapka ?

Do twoich wymagań, z pewnością notebook będzie lepszy ;)

Autofocus 12-01-2012 13:13

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
Wszystko jest kwestią tego do czego będzie nam potrzebny taki sprzęt,jeżeli tylko do przeglądania neta,to spokojnie wystarczy netbook,ale jeżeli chcemy zagrać lub obejrzeć film w dobrej rozdzielczości,to proponuję notebooka. Dobre są też Toshiby,tylko nieco droższe.

Majk_92 12-01-2012 15:37

Odp: co jest lepsze ? Netbook, czy notebook ?
 
ostatnio rozmawiałem z kilkoma osobami, i jedna z nich powiedziała, że jeśli bym chciał tego używać do neta, plus programy do robienia z fonami to może być ciężko z netbookiem, było jeszcze wiele "przeciw" jak np brak nośnika CD, słaby prcek, mało ramu, Windows Starter itp. Wiec chyba jednak zostałem przekonany do kupienia Lapka, tylko teraz który dobry będize :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.