Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Szrpanie na 4 i 5 biegu przy około 60km/h i 80km/h (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80585)

Miaffa 11-10-2009 22:37

Szrpanie na 4 i 5 biegu przy około 60km/h i 80km/h
 
Witam

Jestem szczesliwym posiadaczem Forda Mondeo kombi 2.0 TDCI w automacie (Jatco) z 2003r.

Od paru miesięcy walczę z szarpaniem samochodu.
A mianowicie, po rozgrzaniu samochodu, po przejechaniu jakiś 30km na 4 i na 5 biegu przy obrotach 1600-1900 obrotów i przy prędkości odpowiednio około 60km/h i 80km/h zaczynają się szarpania samochodem, rytmicznie kilka na sekundę.

Szarpie samochodem ale również te szarpnięcia widac na obrotomierzu. Po przejściu wspomnianego zakresu obrotów to zanika. Pojawia się to zawsze przy delikatnym przyspieszaniu i raczej niewystępuje przy dynamicznej jezdzie.

Ford ASO po diagnostyce jak i pożniej kilku magików od skrzyni automatycznych orzekło że to jest skrzynia. 3 miesiące naprawy skrzyni nie przyniosły jednak efektów. Autem dalej szarpało.

Udałem się ponownie do salonu Forda tym razem innego ASO na ponowną diagnostykę. Trzepali auto 2 dni i orzekli że to leją wtryskiwacze i że to one są przyczyną.

Jak się zapewne domyślacie niepisał bym tutaj teraz gdyby wymiana wtryskiwaczy cokolwiek pomogła.

Będę wdzięczny jeśli ktokolwiek podpowie co to może być, być może spotkał się już z takim przypadkiem. Próba usuniecia tej usterki trwa już dobrych 5 miesięcy. Ford rozkłada ręce bo po wymianie wtrysków oni nic nie widzą. Wszystkie podzespoły samochodu pracują prawidłowo. A szarpanie nadal jest.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za każdą pomoc
Michal

Miaffa 14-10-2009 08:40

Odp: Szrpanie na 4 i 5 biegu przy około 60km/h i 80km/h
 
Witam

Czy znajdzie sie ktos kto zmierzyl sie z podobnym problemem?

Pozdrawiam i licze na wasza pomoc
Michal

Cobretti 14-10-2009 09:54

Odp: Szrpanie na 4 i 5 biegu przy około 60km/h i 80km/h
 
mam pytanie....

czy jadąc 80kmh na 5 biegu w momencie jak depniesz to ...
1. auto zaczyna przyspieszać na 5
2. redukuje do 4 ?

polaff 14-10-2009 10:00

Odp: Szrpanie na 4 i 5 biegu przy około 60km/h i 80km/h
 
ja mialem identyczny problem okazało sie pękła rura między interkulerem a egr, co ciekawe auto tylko raz na jakiś czas puszczało dyma

Miaffa 14-10-2009 12:31

Odp: Szrpanie na 4 i 5 biegu przy około 60km/h i 80km/h
 
Czesc

Jesli dodajesz gazu delikatnie na 5 biegu to auto szarpiac przyspiesza, przy mocniejszym wciasnieciu gazu redukuje bieg i przyspiesza juz bez szarpniec bo silnik znajduje sie z zakresie obrotow w ktorym te szarpniecia nie wystepuja.

Co do peknietej rury intercoolera to zaraz na samym poczatku kiedy zaczely wystepowac te szarpniecia (maj 2009), w trasie auto stracilo moc i kopcilo. Wtedy pekla rura i ja wymieniono. Niestety nie pomoglo to na przypadlosci mondziaka.

W ostatnich dniach przy dobrze rozgrzanym silniku zaczynaja sie pojawiac te szarpniecia (sporadycznie) rowniez na krotko przez zmiana biegu z 3 na 4.

Dziekuje i pozdrawiam
Michal

Cobretti 14-10-2009 13:19

Odp: Szrpanie na 4 i 5 biegu przy około 60km/h i 80km/h
 
spróbuj wgrać nowy soft do skrzyni

lisutychy 14-10-2009 21:30

Odp: Szrpanie na 4 i 5 biegu przy około 60km/h i 80km/h
 
Miałem tak jak piszesz z tym szarpaniem. U mnie wymieniałem skrzynie biegów bo miała jakieś niestandardowe przełżenie i po wymianie zaczeło sie to szarpanie co doprowadzało mnie do białej gorączki :). A skoro zaczeło mi sie to po wymianie skrzyni biegów to kupiłem kolejną i po zamontowaniu jej szarpanie całkowicie znikneło. Więc według mnie to napewno skrzynia biegów.(ps. skrzynie kupywałem z allegro po 250-300 zl za sztuke) :)

polaff 14-10-2009 21:41

Odp: Szrpanie na 4 i 5 biegu przy około 60km/h i 80km/h
 
Cytat:

Napisał lisutychy (Post 1265058)
Miałem tak jak piszesz z tym szarpaniem. U mnie wymieniałem skrzynie biegów bo miała jakieś niestandardowe przełżenie i po wymianie zaczeło sie to szarpanie co doprowadzało mnie do białej gorączki :). A skoro zaczeło mi sie to po wymianie skrzyni biegów to kupiłem kolejną i po zamontowaniu jej szarpanie całkowicie znikneło. Więc według mnie to napewno skrzynia biegów.(ps. skrzynie kupywałem z allegro po 250-300 zl za sztuke) :)

od czego Ty skrzynię kupiłeś za taką kasę??? Może 2,5-3 kzł

Dareski 16-05-2010 21:23

Odp: Szrpanie na 4 i 5 biegu przy około 60km/h i 80km/h
 
Witam,

Odświeżam i pytam ponownie czy ktoś znalazł rozwiązanie?
Mam identyczne objawy.

Z gory Dzięki! Dareski

stanisz 17-05-2010 10:29

Odp: Szrpanie na 4 i 5 biegu przy około 60km/h i 80km/h
 
Witam,
Mam bardzo podobne objawy.
Szarpanie jest na 5 biegu przy 80 km/h i spokojnej jeździe, tylko w takich warunkach.
Też zastanawiałem się czy to wtryski nie leją, ale jeszcze nie byłem na sprawdzeniu.
Jeżdżę tak już chyba ponad rok, na sprawdzenie skrzyni nie jadę bo się boję :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.